Проблем с SFB-проверителя

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Lieutenant
Мнения: 17
Регистрация: 03 юни 2011, 12:24

Проблем с SFB-проверителя

Мнение от Lieutenant »

В момента сканирам, разпознавам и коригирам първата си книга - медицински речник на шест езика: латински (със старогръцка етимология), български, руски, френски, английски и немски. Общата част на речника, с въведение в старогръцкия и латинския език - азбука, граматика, фонетика, вече е готова. Обаче не мога да я пусна на проверителя. Пробвах с копи-пейст (от UTF-8 txt-файл в прозореца на проверителя), заредих файла от компютъра и всеки път, като натисна "Засветване", започва едно безкрайно въртене, което си върви половин час. Отначало си помислих, че му е голям текстът и пуснах само един абзац - същия резултат.

В пясъчника файлът ми се получава много добре, само подравняването на клетките в таблиците нещо ми куца, но не е болка за умирачка и така се чете спокойно.
Аватар
Spellweaver
Мнения: 17
Регистрация: 05 юли 2011, 02:11
Местонахождение: Стара Загора
Връзка:

Re: Проблем с SFB-проверителя

Мнение от Spellweaver »

Изчисти текста който се намира в редактора, така че въртенето по бутоните да изчезне. Най-лесно става като натиснеш бутона Изчистване и след това Refresh на страницата.

По каналния ред си слагаш текста в Проверителя, ако сметнеш за необходимо използваш автоматичните корекции (тирета, табулации, кавички и т.н.). След това натискаш бутона "Запис на сървъра". Посочваш произволно име на файла, след което изчакваш сървъра да си го зареди и запише. Под бутоните "Засветване" и "Запис на сървъра" има секция Записани Файлове, там ще намериш линк към току-що записаният файл. Щракваш върху него и едва тогава ще видиш "засветения" текст.

Понякога се случва резултата от тези действия да е нулев - отново бутона "Засветване" има колелце което се върти безкрай, и тогава просто трябва да изтриеш записаният файл на сървъра, както и да изчистиш текста в горното поле. И отново повтори стъпките със записването на сървъра. Записването на цяла книга на сървъра отнема около 30 секунди въртене на колелцето на бутона "Запис на сървър", така че изчакай малко преди да решиш че е необходим нов опит.
Аватар
Lieutenant
Мнения: 17
Регистрация: 03 юни 2011, 12:24

Re: Проблем с SFB-проверителя

Мнение от Lieutenant »

Както и да го мъча, все си върти безконечно. Това обаче не ми е проблем, защото си форматирам всичко перфектно, проверявам в пясъчника. Единственият проблем ми останаха горните и долните индекси - как да напиша формулата на водата Н20 или валентността на калция - Ca2+, като 2+ трябва да е горен индекс - може ли пример за кода, моля.

Ако нямате код за горни и долни индекси, май ще е най-добре цифрите 1, 2 и т. н. да си останат след думите, с интервал - вижте личната ми страница в библиотеката за пример.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Проблем с SFB-проверителя

Мнение от moosehead »

Lieutenant написа:Единственият проблем ми останаха горните и долните индекси - как да напиша формулата на водата Н20 или валентността на калция - Ca2+, като 2+ трябва да е горен индекс - може ли пример за кода, моля
Лейтенант, спокойно, всичко има. Ако си толкова нетърпелив, не знам как ще изкараш до полковник. :D
А сега към въпроса: за горен и долен индекс се използваt съответно {sup}text{/sup} и {sub}text{/sub}. В примера за водата и калция:

Водата е с химична формула H{sub}2{/sub}O.
Валентността на калция е Ca{sup}2+{/sup}.

И за по-сигурно пробваш в Пясъчника.
Успех.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Аватар
Lieutenant
Мнения: 17
Регистрация: 03 юни 2011, 12:24

Re: Проблем с SFB-проверителя

Мнение от Lieutenant »

Мусхед, благодаря :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости