въпрос за електронна книга

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
петя84

въпрос за електронна книга

Мнение от петя84 »

Наскоро си купих мултимедийно устройство, което може да служи и като електронен четец. На него пише, че поддържа ТХТ формат, но когато сваля книга с този формат от библиотеката и я поставя на устройството не разпознава формата - може ли да ми дадете някакъв съвет - става дума за Diva 7 ?
Гост

Re: въпрос за електронна книга

Мнение от Гост »

Възможна причина е, че устройството не може да чете UTF-8 текстове, каквито са txt файловете в читанката. Просто решение е да превърнеш книгата в най-обикновен текстов формат (т.н. ANSI). За целта я отвори с произволен текстов редактор и намери в менюто командата "Save as" (или нещо подобно), и я запиши като txt ANSI. Ако те предупреди, че някои символи не могат да се запишаш в новия формат и ще се загубят, потвърди смело, тъй като обикновено не е проблем.
петя84

Re: въпрос за електронна книга

Мнение от петя84 »

Благодаря, ще опитам:)
nelib68
Мнения: 1
Регистрация: 18 август 2011, 14:40

Re: въпрос за електронна книга

Мнение от nelib68 »

Искам да попитам дали наистина си заслужава да си купя такова устройство?И има ли някой недоволен от него и защо?Благодаря на всички,които ще ми отговорят.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: въпрос за електронна книга

Мнение от petrovich »

Познавам няколко човека (в това число и аз) с различни електронни четци и не съм видял някой, който да е недоволен от устройството си.
Това според мен е бъдещето, така че е въпрос на време тези устройства да станат по-популярни (и по-евтини) у нас.
boyancheto
Мнения: 4
Регистрация: 18 юли 2013, 11:08

Re: въпрос за електронна книга

Мнение от boyancheto »

Имам kindle и просто съм ужасно доволен. Понеже нямам средства за по две , три книги месечно това устройство ме спаси . не натоварва очите за разлика от таблетите.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости