Кир Буличов ли беше?

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
platanus
Мнения: 21
Регистрация: 21 март 2010, 10:59

Кир Буличов ли беше?

Мнение от platanus »

Здравейте.
От доста време се опитвам да си спомня за едно произведение, мисля, че е на Кир Буличов, но не съм сигурен.
Накратко сюжета е следния: в един град от бъдещето се води гражданска война. Храната не достига, водата също. Постоянно се водят улични престрелки, до колкото си помням основно, за да се доберат хората до оранжериите, които са единствения източник на храна. Недостигат и всякавви други ресурси, навсякъде има смърт и разрушения. Живота е кошмарен.
Произведението е много силно. Сигурен съм, че го публикуваха на части в старото списание "Наука и техника за младежта", затова не съм го чел цялото.
YGP
Мнения: 7
Регистрация: 26 август 2010, 13:41

Re: Кир Буличов ли беше?

Мнение от YGP »

Дали не е "Часът на Бика" от Ефремов. Чел съм го преди 30-тина години като ученик и имам много смътен спомен. Много е вероятно да греша.
cassibg
Мнения: 1
Регистрация: 21 май 2011, 23:11

Re: Кир Буличов ли беше?

Мнение от cassibg »

Не е "часът на бика" кое е произведението не мога дакажа ,но мога да кажа че не е Часът на Бика.в тази книга се разказва за пътуване до друга планета на която живеят изселени преди поколения земляни. Екипажа е изпратен да осъществи контакт,но нещо се оплита и Командира(която е жена) умира,убиват я. нещо подобно беше и аз съм я чела отдавна
cromberg
Мнения: 17
Регистрация: 21 март 2007, 22:39
Местонахождение: Берковица
Връзка:

Re: Кир Буличов ли беше?

Мнение от cromberg »

Дали пък не мислиш за "Последната война" на Кир Буличов - http://www.sfbg.us/book/NKLT-CHJ-73PV - такава "апокалиптика" от него само на на това ми напомня. Възможно е, да е издавана и само част в някое списиние. Забележителното в романа (който отдавна не съм чел и ще се поправя тия дни) е, че в екипажа имаше и българи :)
Щастие за всички даром и нека никой не бъде забравен!
voivoda
Мнения: 1
Регистрация: 22 май 2011, 12:54

Re: Кир Буличов ли беше?

Мнение от voivoda »

Не е "Последната война".Там историята е съвсем друга и наистина в екипажа има и българи , особено една красавица...
platanus
Мнения: 21
Регистрация: 21 март 2010, 10:59

Re: Кир Буличов ли беше?

Мнение от platanus »

Не е нито "Часа на бика", нито "Последнат война". И двете произведения съм ги чел, но това, което търся, е съвсем различно.
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: Кир Буличов ли беше?

Мнение от gogo_mir »

Единственото по-дълго произведение от Кир Буличов, публикувано в „Наука и техника за младежта“, за което се сещам, е „Горният град“
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост