Момък и златар

Тук можете да публикувате собствените си произведения, които желаете да бъдат прочетени и коментирани от аудиторията на библиотеката.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Добри

Момък и златар

Мнение от Добри »

Веднъж един момък отишъл при златар,който бил известен в целия град.Поръчал му да направи бижута за булката.
-Добре,момко.Утре ще е готова.-рекъл златарят.Момъкът си тръгнал.
На другият ден момъкът отишъл да вземе бижутата.Започнали да се разплащат.Златарят искал 20 гроша.Тогава момъкът рекъл:
-Аз ще имам сватба и пестя пари за нея.Поискай по-евтино.
-Ще платиш по-евтино,ако ми донесеш яйца.-рекъл златарят и завъртял мустака си.
Момъкът се прибрал и донесъл яйца.Златарят ги взел и му казал:
-Ти ми донесе яйца,но кажи кой е най-добрият човек в цялата държава.Ако е друг,ще трябва да станеш чирак.
-Най-добрия човек си ти,златарю,защото направи хубави бижута и искаш да ти давам неща.Благодаря ти.-рекъл момъкът.
-Дай ми 5 гроша,защото си умен и добър като мене.-рекъл златарят.Момъкът му дал парите и тръгнал към къщи и вдигнал голяма сватба.
i_m_i
Мнения: 42
Регистрация: 06 август 2008, 21:42
Местонахождение: Троян

Re: Момък и златар

Мнение от i_m_i »

Похвално е, че имаш желание за писане на стихотворения и приказки, но може би трябва да пораснеш още малко.
Добри

Re: Момък и златар

Мнение от Добри »

Откъде знаете,че съм малък.Аз съм на 13 години. :lol: 8) :D :)
i_m_i
Мнения: 42
Регистрация: 06 август 2008, 21:42
Местонахождение: Троян

Re: Момък и златар

Мнение от i_m_i »

Личи си. :wink:
Добри

Re: Момък и златар

Мнение от Добри »

Искам да влезнете в темата Любовна лирика и ще видите стихотворението за любовта.Аз имам една учителка,която пише поезия и проза.Казва се Илияна Каракочева.Аз четох нейните стихове и тогава писах стихотворения.Благодаря Ви,че няма ограничения на възрастта,защото в Хулите.нет казват"Съжаляваме,но не допускаме малолетни".ВИДЯХ ХАЙКУТУ НА ЕДИН ПОТРЕБИТЕЛ.]
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости