Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от petrovich »

Интересува ни какво бихте искали да бъде променено в новия изглед на сайта?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Бам Бам »

Ами ако може... не знам как да се изразя... да се смали, намали, свие, сгъне или нещо подобно. Сега на 19" монитор като отворя библиотеката виждам необятни празни пространства и 30% от екрана е зает от три предложения за книги. Накъдето и да погледна има само отрязани функционалности. Няма сортиране на нови книги, няма начин за пренареждане и премахване на елементи. Най-горното сиво меню не се връзва изобщо с дизайна. Ако ще седи там могат да се премахнат специалните ефекти и цветовете от него за да пасва на всички стилове във форума и самия сайт. Големите тъмнооранжеви бутони могат да заемат с 90% по-малко място ако текстът и картинките се сложат един до друг и се премахнат необятните празни пространства. Меню не виждам нито отляво, нито отдясно. Поне не и в началната страница. Във "Вътрешни новини" няма и помен за това, че е въведена такава радикална промяна в дизайна.

Списъкът с последните търсения май е единственото нещо, което всъщност е нововъведено. Там където се намира в момента е малко... на никъде. Ако е хоризонтален и се намира под търсачката, а изразите са разделени със запетайки сякаш ще е по-удобно.

Старата динамична начална страница, доколкото помня, беше съставена почти изцяло по предложения на читатели и беше страшно удобна. Тази идва като гръм от ясно небе. Дори не знам дали изобщо има някакъв смисъл да го пиша това мнение.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от mechok »

Има сисъл да се пише... винаги. И не трябваше да изтриваш това, че се чувстваш унижен и пренебрегнат от отношението на някои тук. И аз така се чувствам. Предполагам и други. Нека е ясно: някои са давали/дават много за този проект. Но той не е за тях(само за тях), а за всички. Ако някой не иска - просто напуска, маха се, спира. Обаче... се появяват други, които искат, борят се, бачкат, натискат...
Според мен, опитай да изложиш по-точно какво е тъпото, как да се промени, напиши го и ако е гот, ще те подкрепят хората. :)
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от plamentd »

много неизползвано пространство
скролирането на страницата се нарушава от скролирането на вътрешните елементи
какъв е смисъла читателските мнения и мненията от форума да са в две колони? за да идеш надолу по едната и после да се върнеш нагоре да прочетеш другата
изглежда като правено да хваща окото, а не да е удобно
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от petrovich »

Благодаря за мненията. Ще ви помоля да не се заяждате, а просто да опишете фактите, такива каквито са според вас.
balgarin
Мнения: 2
Регистрация: 20 април 2011, 16:43

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от balgarin »

Вчера влизам в библиотеката и виждам нов дизайн. Зарадвах се първо като на хубава жена. После се опитах да пообщувам с нея и нещо комуникацията ни не потръгна добре. Май нито тя остана доволна от мен, нито аз от нея. Първо прекалени големите празни пространства наистина дразнят. Второ сайтът излгежда по коренно различен начин в различните браузъри, което общо взето се приема като грешка. Отворих в IE и сайта е изцяло неизползваем. Викам сигурно са сменили стиловете я да изчистя кеша. Направих го и пак нищо. Говоря за IE8, 9 не мога да инсталирам. Реших да вида в Опера как се държи и о чудо - трета напълно различна версия на сайта. Изчезнал е размера на творбите - виждам само някакви иконки за различните формати. Та така - това беше срещата ми с хубавицата и само да кажа, че не се заяждам. За мен читанка е един от най-значимите проекти в българското нет пространство и съм с най-добри чувства към нея, но ми се иска да се развива повече като функционалност, а не да става по-красива.
beertobeer
Мнения: 38
Регистрация: 26 декември 2008, 19:07

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от beertobeer »

От мен - браво за новостите. Тествано с Opera 11, Fireffox 4, Google Chrome - при мен изгледа е винаги един и същ. Мисля, че IE, която и да е версия е твърде недолюбван от привържениците на свободния софтуер. Харесвам новия интерфейс, и съм сигурен, че би могъл да стане още по-добър с полезни и смислени предложения. Тоя филм с оплюването на всичко ново вече сме го гледали. Милиони пъти.
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Alegria »

Като онлайн читател най-много се радвам, че се завърна пълният изглед на текстовете.
Новият изглед на библиотеката е чудесен (мнение на онлайн читател), с изключение на, може би, връзките за литературните новини, връзката към списанията и комиксите и връзката към форума в основното меню. Но това са подробности, с които ще се свикна. Просто трябва да се науча да щраквам горе на страницата, вместо в страни. Борислав,и всички помагачи - чудесна работа.
:wink:
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Борислав »

Аз бих добавил възможност за потребителски стилове, така че всеки да може да си напасва изгледа по вкуса.
darkengel
Мнения: 1
Регистрация: 09 януари 2011, 10:34

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от darkengel »

Аз имам едно предложение, което не е свързано с новият стил, но все пак - ако е възможно да се добави едно линкче... примерно топ 20. Там да са подредени 20-30-50-те най-теглени, най-коментирани, най-високо оценени /примерно над 5 гласа/ и т.н. книги и произведени... евентуално поредици. Мисля че ще е интересно и полезно да се види какво четат мнозинството от потребителите.
И като съм почнал с предложенията :) - мисля че най-лесният начин за комуникация с потребителите е една анкета в началната страница. Повечето хора по ред причини не се ровят по форуми и не пишат коментари, но почти всеки ще цъкне на някоя анкета "харесва ли ви новият дизайн" или "какво бихте променили" с по няколко отговора.
И накрая да благодаря на всички за положения труд !
cecor25
Мнения: 2
Регистрация: 02 ноември 2010, 02:36

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от cecor25 »

Сайта е ужасно несъвместим с Internet Explorer. Няма ги линковете за сваляне, разположението е безумно, наистиа с FireFox всичко е Ок, но все пак има голяма нужда се оптимизира за IE
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от petrovich »

cecor25 написа:Сайта е ужасно несъвместим с Internet Explorer. Няма ги линковете за сваляне, разположението е безумно, наистиа с FireFox всичко е Ок, но все пак има голяма нужда се оптимизира за IE
Неведнъж е обсъждан този „проблем“. Най-вероятно няма да се извършват промени специално, за да бъде оптимизиран сайта за IE, тъй като този проект и хората зад него толерират свободния софтуер.
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Alegria »

cecor25 написа:Сайта е ужасно несъвместим с Internet Explorer. Няма ги линковете за сваляне, разположението е безумно, наистиа с FireFox всичко е Ок, но все пак има голяма нужда се оптимизира за IE
Време ти е да откриеш прекрасния Файърфокс. Чудо - абсолютно свободен е, има прекрасен оранжев цвят и (най-голямото чудо) има вариант на български език.
:wink:
YGP
Мнения: 7
Регистрация: 26 август 2010, 13:41

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от YGP »

Едно време (сигурно повече от 2 години) можеше да се сваля книгата и в ХТМЛ вариант (зип или директно). То това и сега се поддържа заради самото четене направо в броузер, ама ако не е проблем добавете го пак. Всъщност е въпрос на статистика, ако никой не го е ползвал - няма смисъл (а вие си имате там броячи, статистики и т.н.). ХТМЛ-то е нужно за някой четячки дето ме разбират епуб и фб2 но пък знаят за хтмл, например ReadManiac, (който аз вече не ползвам, щот си купих по нов телефон).
YGP
Мнения: 7
Регистрация: 26 август 2010, 13:41

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от YGP »

Възможността за сортировка на таблиците (както е в работното ателие) бих я разпространил и по новите книги и списъците с произведения, книги и изобщо навсякъде където е възможно.
natispain
Мнения: 23
Регистрация: 04 юни 2010, 23:33
Местонахождение: Мадрид

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от natispain »

Може би е време да се включи официално и mobi?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от petrovich »

natispain написа:Може би е време да се включи официално и mobi?
Тъй като mobi не е свободен формат, няма да се имплементира в библиотеката.
Гост

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Гост »

Не се преоразмерява правилно в андроидския браузър
И изпбщо тея скролиращи се прозорчета са голема тъпня :(
Аватар
проф. Цвети
Мнения: 5
Регистрация: 03 юли 2010, 16:36
Местонахождение: Zagreb, Croatia

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от проф. Цвети »

Аз мисля, че новата версия на сайта е наистина много сполучлива. Всичко е много по-подредено и организирано. Освен това празните пространства не изглеждат въобще зле, по-добре така, отколкото всичко да е „нагъчкано“ и „натъпкано“ на едно място. Това че началната страница на повечето сайтове е препълнена със страшно много ненужни неща, от които можеш да се объркаш, не означава, че това е най-добрия вариант. Просто така сме свикнали.
Що се отнася до несъвместимостта на сайта с Internet Explorer, самата идея, че това представлява „проблем“ за някои хора, ме кара да сме смея с глас. Както беше споменато по-горе от petrovich, използвайте свободен софтуер! Читанка и Windows на мен лично ми звучат като един вид оксиморон. :)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от petrovich »

Във връзка с отправените забележки към новия изглед на библиотеката, можете да погледнете новите настройки в профила ви и по-специално раздел „Допълнителни стилове“.
Чрез отметката „Без меню за отделните проекти“ няма да виждате сивата лента, която се намира над всяка страница от библиотеката.
„Едноколонна начална страница“ - самото заглавие говори само за себе си, чрез тази настройка всичките „раздути“ прозорци в началната страница ще бъдат събрани. ;)
Освен това имате възможност, ако разбирате от дизайн на сайтове, чрез „Собствени стилове“ да указвате път към вашите персонални стилове.
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от plamentd »

едноколонната версия е по-добре,
един въпрос, в старата версия нямаше ли възможност за избор кои рубрики и в какъв ред да се показват
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от petrovich »

plamentd написа:едноколонната версия е по-добре,
един въпрос, в старата версия нямаше ли възможност за избор кои рубрики и в какъв ред да се показват
Да, имаше такава възможност.
Гост

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Гост »

Удобен ми беше бутонът "Етикети". Има ли нещо такова в новата версия?
Sto One

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от Sto One »

Прави ми впечатление, че не се свалят коректно книги, които съдържат много творби (Събрани разкази на Шекли, например). Сваленият файл (за fb2 i sfb) съдържа само корица и description (за txt само description), а epub въобще не се генерират - дава следната грешка:
Notice: Trying to get property of non-object in /storage/projects/chitanka/www/include/Book.php on line 160
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /storage/projects/chitanka/www/include/Book.php:160) in /storage/projects/chitanka/www/include/Page.php on line 1933
Днес го забелязах, не знам дали е от новата версия или е някой временен проблем, но аз да си кажа ;)
atanasvr

Re: Какво бихте подобрили в новата версия на библиотеката?

Мнение от atanasvr »

Линкът етикети липсва, а ако случайно опитам да го отворя от търсене, води към грешна станица.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости