James Galloway

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Storm

James Galloway

Мнение от Storm »

Попаднах на този писател съжсем случайно. На неговата страница могат да се изтеглят книгите безплатно.
(http://sennadar.com/wp/books/).
Firestaff Chronicles - е най доброто фантази което съм чел при това безплатно, просто невероятно. Стилът се доближава до Меча на истината, но при тази поредица няма никакво разводняване просто непрестанен eкшън. Много магия и фантазия. Като всичко това нараства в времето. :D :D :D
Единствения проблем може би е че е на английски.
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: James Galloway

Мнение от hikuk »

На 370та страница от първата книга съм и мога да кажа, че си прав, но автора прекалено много раздува действието без да има никакво ново развитие. Битките са почти еднотипни, можеше и по-добре да стане.
storm

Re: James Galloway

Мнение от storm »

Замислих се сериозно защо е така и достигнах до следното. Поредицата може да се разгледа като RPG т.е.. героя се развива с течение на времето ( с много битки и преодоляване на трудности) . Това става не само с него но се появяват и все по силни врагове и по трудни препятствия , въвличат се все повече хора и магически същества и екшана и мащаба се увеличават с течението на времето. Това продължава 5 книги за да може накрая да изпълни една почти невъзможна мисия (..представи си колко е силен в края.. :D :D ). Иначе очаквай към края ( книга 1 ) здрави фоерверки и развръзка.
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: James Galloway

Мнение от hikuk »

Даа прав излезе. На 280та страница от втора книга съм и е увлекателно. Да имаше и превод на български щях да съм прочел трета вече, но и така ще се справя. Мерси за линк-а, няма много ново фентъзи от този тип преведено на български и се чудех какво да чета вече :)


П.С. Приключих с втората книга и края беше добър. Поредицата е сходна с Белгариада и тази за търсача, може някой ден да се хвана да я превеждам, но ще трябва да си намеря коректор. Абе тия книги стават с всяка следваща все по-големи.
Storm

Re: James Galloway

Мнение от Storm »

:D Супер "Белгариада" не съм чел и я започвам :D .
Ето няколко от поредиците, които съм чел и се доближават до стилът.
" Сага за войната на разлома ","Ерагон" ,"Потомците на шанара",
(" Колелото на времето "," Властелина на пръстените "- малко са прекалено описателни за да ги включа).
Има една стара книга която е много свежа в две части и почти неизвестна , това е - Пол Андерсън Операция „Хаос“ .
"Book 3: Honor and Blood - Вече може да се види разнообразието за светът Sennadar - тук присъстват почти същества населяващи светът и има най голямо разнообразие в битките. "
Колкото това, че стават по дълги след като ги свърших съжалявах, че не са по дълги :( . Но ако бяха писани от автора на " Властелина на пръстена " тогава щяха да бъдат сигурно 4 пъти по дълги :mrgreen: .
- Понякога за да ускоря четенето аз използвам програмите SpeechLab 2.0 за български , DSpeech (Microsoft Sam)за английски те четат текста на глас - това помага с скоростта но разваля качеството на четене (DSpeech ми прави номера и ще я сменям (яде части от текста ако текстовете са много големи но записва в MP3)).

-Subjugation Universe - James Galloway (на същата страница) е една много приятна !!!!!! незавършена !!!!!!!!!!! поредица ( фантастика ). В която земята е завзета от едни изкючително секси, напористи мацки които могат да четат мисли - резултата - много хумор, секс, изобретения и екшън. Аз лично с нетърпение очаквам в форума да излезне следващата глава.
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: James Galloway

Мнение от hikuk »

Като се наспя почвам четвъртата :) това е една от тези поредици които не можеш да зарежеш докато не прочетеш. Резултата е, че прочетох първите три книги за една седмица - връзват ми се около пет часа сън на ден.


П.С. Приключих с четвъртата, трябва да отбележа, че това вече е една от любимите ми поредици :)
Storm

Re: James Galloway

Мнение от Storm »

:D :D :D Това е любимата ми поредица. :D :D :D
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: James Galloway

Мнение от hikuk »

А случайно да си попадал на някой друг такъв автор, който пише в същия жанр? :)
Storm

Re: James Galloway

Мнение от Storm »

:cry: За съжаление не. Не съм срещал поредици, които да ми харесват повече от тези на този автор. :cry:

Ако не си прочел продължението на Firestaff Collection , което е Pyrosian Chronicles - 3 книги прочети го ще ти хареса.

На мен ми харесват всичките му поредици (кратките книги още не съм чел).
Най - много при него харесвам способноста да развива деиствието без да губи ритъма и без да разводнява .Това че действието се развива наистина мащабно ( другите ряпа да ядат ) и когато мислиш че вече е достигнал предела той минава на ново ниво.Голяма фантазия и разнообразие. По богатство на езика и нюанси има по добри но по останалото...

Единственото в Final Fantasy VIII, което е любимата ми игра разгръщането на историята е такова ниво.
Ето няколко от най-извесните фантази поредици, които ми харесват :

1. Меча на истината -

- Ерагон -
- Сага за войната на разлома
- Heritage of Shannara - Terry Brooks - мрачна атмосфера - първото ми фантази - изчистен стил , най -много се доближава по стил на писане .

- Колелото на вемето - добро начало, незавършена, разпръскване по средата, описателен стил.
- Властелина на пръстените - Много наисина много описателен стил на писане, което прави книгата по дебела от телефонен указател - интересна .
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: James Galloway

Мнение от hikuk »

Само kit не съм му чел ама идеята за нашия свят населен от Wikuni не ми е по вкуса.

П.С. Мога да ти препоръчам поредицата на този автор - http://www.fictionpress.com/u/539273/Vanessa_Ravencroft
Storm

Re: James Galloway

Мнение от Storm »

:D :D :D .. Благодаря много. Прочетох я. Наистина е хубава поредицата. Обожавам космическите битки. :D :D :D

Преди време четох Halo - и там имаше хубави космическите битки но не беше толкова хубва. Първата книга Падането на Рийч е добре и после качеството пада. От тогава търсех подобна но не бях намерил .

Аз също не съм чел Kit. Започнах я не беше лоша но много различен стил (романтика криминале.. доколкото си спомням) и тогава почнах космическата поредица и ... така и не я довърших Kit.
Милен

Re: James Galloway

Мнение от Милен »

Най-любимата ми фентъзи поредица. Велика е. Респект за Fel (a.k.a. James Galloway).
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости