Ник Перумов

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Ник Перумов

Мнение от drackon »

Учуден съм, че никой не пита и не споменава Ник Перумов?!? Този млад и талантлив руски фентъзи-писател, достойно и с много талант направи продължение на Толкиновия хобит!!! Дали предрасъдъците към руските автори надделяха или просто никой не го харесва??? Видях в библиотеката само едно негово заглавие. Ако някой от модераторите счете за нужно или има желание, нека ми пусне едно ЛС и щи му предотставя всичко, което имам за сканиране. За жалост Бард се изсилиха с няколко негови книги и заспаха. Не вярвам, че не е написал нищо ново...
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: Ник Перумов

Мнение от gogo_mir »

В работното ателие се подготвят още 6 (шест) негови произведения. Ако искаш да ги видиш по-скоро в „Читанка“, помогни с тяхното редактиране и форматиране. Сканирането е лесно...
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от Mandor »

Доколкото ми е известно, БАРД никога не са издавали Перумов. Най-много е издаван от ИК "Елф", следвани от "Ера" и едно инцидентно издание на "Орфия" (в съавторство).
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ник Перумов

Мнение от drackon »

gogo_mir написа:В работното ателие се подготвят още 6 (шест) негови произведения. Ако искаш да ги видиш по-скоро в „Читанка“, помогни с тяхното редактиране и форматиране. Сканирането е лесно...
Де да можех... :oops: :cry:
Mandor написа:Доколкото ми е известно, БАРД никога не са издавали Перумов. Най-много е издаван от ИК "Елф", следвани от "Ера" и едно инцидентно издание на "Орфия" (в съавторство).
Прав си - грешка, казал таралежът...и слязал от четката за дъски... :lol:
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от forri »

Де да можех... :oops: :cry:
А направил ли си си поне труда да опиташ??? Забелязах, че си доста активен във форума. Ако беше вложил поне малко от тези усилия да прочетеш някоя от темите по въпроса, сигурна съм че щеше да разбереш как става. Много лесно и удобно е винаги да се извиняваш с годините си... които не мисля, че са чак толкова много.
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Гост

Re: Ник Перумов

Мнение от Гост »

forri написа:
Де да можех... :oops: :cry:
А направил ли си си поне труда да опиташ??? Забелязах, че си доста активен във форума. Ако беше вложил поне малко от тези усилия да прочетеш някоя от темите по въпроса, сигурна съм че щеше да разбереш как става. Много лесно и удобно е винаги да се извиняваш с годините си... които не мисля, че са чак толкова много.
Не разполагам с необходимата техника...а прочетеното ми звучи на китайски - нищо не разбрах... :oops:
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от forri »

Не ти е необходима техника, за да коригираш текст, има достатъчно сканирани книги в ателието, които чакат своите коректори. Не е необходимо и да го форматираш... Всеки що-годе грамотен човек може да извърши корекция, само трябва малко желание :)
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Гост

Re: Ник Перумов

Мнение от Гост »

forri написа:Не ти е необходима техника, за да коригираш текст, има достатъчно сканирани книги в ателието, които чакат своите коректори. Не е необходимо и да го форматираш... Всеки що-годе грамотен човек може да извърши корекция, само трябва малко желание :)
веднага...къде и как да се пъхна...
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от forri »

Ирония ли усещам?
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Гост

Re: Ник Перумов

Мнение от Гост »

Никаква ирония, съвсем сериозно! Ако мога да помогна - с удоволствие!!!
Гост

Re: Ник Перумов

Мнение от Гост »

Горните постове са мои, на дракон...Защо по дяволите ми излиза, че са на Гост?!?
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от forri »

Като начало, не е зле най-напред да се регистрираш. А след това да погледнеш заглавията в Работното ателие и да си избереш книга, която чака за корекция.
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ник Перумов

Мнение от drackon »

Регистрация имам...не знам защо трябваше пак да се вписвам...Ще вляза в ателието, но дали ще намеря отдела за корекции - въпрос...
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ник Перумов

Мнение от drackon »

Разрових се в работилницата - ужас, маркери, кодове и т.н. Това е толкова далече от познанията ми, че чак ми се доплаква!!! Очаквам среща с един от модераторите и ще помоля да ми обясни, може би е по-просто, от колкото ми се вижда?!?
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от forri »

Със сигурност е по-просто :) Понеже ти е непознато и за това ти се струва сложно. В Работилницата търси текстове, срещу които пише "Очакват се коректори". Има текстове, които не са разпознати от снимките, и такива които са. Обикновено, тези които са вече разпознати, са записани в текстови файлове (.txt). Според мен трябва да се насочиш направо към тях...
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Ник Перумов

Мнение от Шаркан »

не се прехласвайте по Перумов... много немарлив автор - безброй гафове (понеже ъм го превеждал, за това го знам), писане за обем, а и самата идея за "продължения" на Толкиновия свят е меко казано спорна.
Той не се опитва да я развива, а се занимава с "богоборчество", точно по един болшевишки начин. Вижте ме, казва с това, какъв як революционер съм!
де да беше... много върл печалбар и защитник на копирайта.

относителната му популярност в Русия беше предизвикана именно от това, че се опита да се направи на по-велик от Толкин.
Руснаците с техния насаден от държавата комплекс за месианство + комплекс за малоценност, много харесват "развенчаване" на западни автори.

(а и определението "млад" май вече не е много актуално...)
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ник Перумов

Мнение от drackon »

Да се смята за по-велик от Толкин е смешно! Като човек може да всякакъв, но пише добре, с талант за фентъзи. Що се отнася до революционер, мисля, че пресилваш. Не бива в книгите да се търси подтекст, а да се четат и да доставят удоволствие. Много те е подразнил, но кой не е печалбар?!? Въпреки негативното ти мнение, аз с удоволствие бих прочел нова книга от него.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости