Дорсай

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
dstanev
Мнения: 7
Регистрация: 26 декември 2009, 12:48

Дорсай

Мнение от dstanev »

Здравейте на всички , искам да попитам дали някой има информация за останалите книги от поредицата Дорсай ( евентуално да се добавят в сайта) на Гордън Диксън, тъй като не съм ги срещал в нета, а това е една от любимите ми поредици , благодаря предварително.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Дорсай

Мнение от Mandor »

dstanev написа:… информация за останалите книги от поредицата Дорсай…
Кои точно „останалите“? Останалите написани? Останалите, издадени у нас? Останалите за сканиране?
dstanev
Мнения: 7
Регистрация: 26 декември 2009, 12:48

Re: Дорсай

Мнение от dstanev »

издателство „Орфия“ е издало целия цикъл преди години :
* Necromancer (Некромант)
* The Tactics of Mistake (Тактика на грешките)
* The Genetic General/Dorsai (Генетичният генерал/Дорсай)
* Soldier, Ask Not (Войнико, не питай!)
* The Final Encyclopedia (Последната енциклопедия)
* The Chantry Guild (Гилдията на пазителите)
* Young Bleys (Разрушителят на светове)
* Other (Другите)
* Lost Dorsai (Изгубеният Дорсай)
* The Spirit of Dorsai (Духът на Дорсай)
, но от тези книги откривам само 2-3-4 част, а за мен това е една от най-увлекателните поредици , които съм чел , за това попитах , знам че "всеки" иска "всичко " и съм изключително благодарен за съществуването на този сайт, който ми дава възможност да чета книги и поредици , които винаги съм искал да прочета. Просто исках да знам дали някога се е работило върху останалите части от поредицата , благодаря за отговора :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Дорсай

Мнение от Mandor »

Списъкът е неточен; следните произведения никога не са издавани у нас:
* The Chantry Guild (Гилдията на пазителите)
* Other (Другите)
* The Spirit of Dorsai (Духът на Дорсай)

Но пък има няколко разказа от същия цикъл, които са издавани в различни сборници.
dstanev
Мнения: 7
Регистрация: 26 декември 2009, 12:48

Re: Дорсай

Мнение от dstanev »

Грешката е моя , вадейки заглавията от сборниците , си помислих , че са издавани всичките . Ше трябва да се поровя в нета за тези другите на английски.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Дорсай

Мнение от Mandor »

Няма проблем; разрови на спокойствие. :wink:
dstanev
Мнения: 7
Регистрация: 26 декември 2009, 12:48

Re: Дорсай

Мнение от dstanev »

Не знам дали някога ще е възможно всчики книги от цикъла Дорсай да се обединят , но това ще бъде един знаменателен момент за мен , другия вариант е ако някой си продава колекцията от книги да я закупя , ако имате представа в какви електронни магазини има такива книги ще съм благодарен за инфото.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости