Четец на електронни книги за Java Mobile

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
dumbledore
Мнения: 3
Регистрация: 19 февруари 2011, 13:59

Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от dumbledore »

Изображение

Albite READER 2.0.12 е четец на електронни книги, предназначен за телефони, поддържащи Java Mobile.
Програмата е с отворен код и е безплатна, тъй като се предлага под лиценза Apache 2.0.

Albite READER работи с EPUB, TXT и (X)HTML файлове. Основни характеристики на програмата са:

* 'изгладен' растерен шрифт, предварително рендериран в четири размера и поддържащ над 850 знака, включително латиница, кирилица и гръцки
* автоматично сричкопренасяне на 29 езика, включително български, руски, английски, немски, френски, испански и др.
* 23 езикови кодировки: UTF-8, и повечето от ISO-8859 и WINDOWS-125x, вкл. WINDOWS-1251
* анимирано управление с докосване
* хоризонтално и вертикално скролиране на страниците
* проверка на думи в речниците чрез задържане с пръст върху думите
* превръщане между 80 физически единици, например: температура, дължина, маса и др.
* портретен и хоризонтален режим
* изображения и някои текстови стилове, напр. наклонен, удебелен и т.н.
* дневен и нощен цветови профил с възможност за настройка на цвета
* преносими настройки на книгите
* водене на бележки, вкл. чрез докосване

Видео демонстрация на програмата, както и повече информация относно функционалността и използваните ресурси могат да се видят на официалната страница

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Програмата можете да свалите и от GetJar.

Albite READER е разработена от Светлин Анков.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Бам Бам »

Пробвах приложението и е доста симпатично.
Последната и единствена промяна е направена от Бам Бам на 19 февруари 2011, 19:23.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от petrovich »

Albite READER работи с EPUB, TXT и (X)HTML файлове.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Бам Бам »

Мда, а уж четох внимателно.
-------------------
Сега тествах програмата с EPUB и всичко изглежда доста добре.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Бам Бам »

Има един малък бъг. Когато програмата се пусне се зарежда последно четената книга. При първото отгръщане на страница долу се появяват някакви бели ленти. Махат се само ако се влезе в менюто и отново се върнеш в книгата. Поучава всеки път, без изключение. Ето как изглежда:

Изображение
dumbledore
Мнения: 3
Регистрация: 19 февруари 2011, 13:59

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от dumbledore »

Интересно. Какъв телефон и коя версия на програмата имаш?
Hybrid
Мнения: 9
Регистрация: 25 април 2011, 14:22

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Hybrid »

Лично ползвам Read maniac.Руска е, и поддръжката на кирилица е нативна и съответно много добра.Само че, иска конвертиране на книгите в нейн си специфичен формат, и ги прави на самостоятелни Java приложения, които могат да се стартират самостоятелно.КОнвертира от текстови файлове, поддръжа doc. i txt.На SE K750 работи от 6 години.Инсталира се клиент на компютъра, който има лесно меню за изграждане на книгите.Напълно безплатна.
http://www.deep-shadows.com/hax/ReadManiac/index.htm
Гост

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Гост »

Read Maniac може да се ползва и самостоятелно на телефона. Чете .txt
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от plamentd »

Гост написа:Read Maniac може да се ползва и самостоятелно на телефона. Чете .txt
не всички телефони го позволяват, щото няма сертификат
dumbledore
Мнения: 3
Регистрация: 19 февруари 2011, 13:59

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от dumbledore »

А защо просто не пробвате Albite? Да не би да се притеснявате, че може повече да ви хареса :D
cvet40

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от cvet40 »

дааа,пробвайте , супер е ,имам проблем с txt. формата -не ми ги чете, но с epub.нямам ,може да е от телефона ми. Иначе е класи над Read Maniac. :D
гостъ

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от гостъ »

Вижте и Foliant, от изброените зесега е най-добро с доста екстри. FB2 ,txt, epub.
Позволява добавянето на няколко книги и др.
http://foliant-reader.com/screenshots/
http://foliant-reader.com/description/
За момента съм с 0.7 бета 3 (последната) http://foliant-reader.com/foliant-beta-3/
Vessy

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Vessy »

Благодаря за споделянето на Foliant. След дълго търсене на подходящ софтуер за телефона ми, се оказа, че това е перфектния за него. Благодаря за което :)
гостъ

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от гостъ »

Моля! На мен също много ми допадна. Да допълня, че има вариант и за андроид. Някде в сайта има качени и допълнителни шрифтове, както и програма за да си направим свои.
Vessy

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Vessy »

Едно въпросче относно Foliant 0.7 ? Инсталирах си първо lite версията, и след 2 дни се бъгна - т.е. не зарежда програмата, колкото и да я чакам, а се вижда само началната страница с логото. След това си исталирах пълната версия, и след около 10-на дни се случи същото и ми се наложи да я преинсталирам. Искам просто да разбера дали това се случва, защото става дума за beta версия, или защото се опитах да я претъпча с книги? Ако е първата причина, откъде мога да си намеря версия, която не е тестова. Пробвах и други четци, но този ми е наистина страшно удобен и лесен за управление. :roll:
гостъ

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от гостъ »

При мен се получи същото с лайт версията, но само веднъж. И аз бях вкарал доста книги, а и заради тях мн бавно ми зареждаше програмата. От тогава с фул версията нямам проблем, качвам си по 1, 2 книги. Сега съм махнал в настройките отметката да ми зарежда
кориците на книгите, може и това да е..
Vessy

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Vessy »

Мисля, че причината е била, че съм я претъпкала с книги. Сега зареждам само тази, която чета в момента и няма проблем.
Влад

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от Влад »

Много добра програма, мога само да я препоръчам (аз лично не я ползвам защото гадният телефон не може да и разреши пълен достъп до директориите - и при отваряне на книги пищи по 4-5 пъти за потвърждение - но това е проблем на телефонът ми и джава ханделинга му.)
TimeLord
Мнения: 1
Регистрация: 16 юли 2013, 09:23

Re: Четец на електронни книги за Java Mobile

Мнение от TimeLord »

Foliant наистина е страхотна програма! Отдавна чаках нещо подобно. Пробвах и Albite, но Foloiant ми допада повече. Поддържа и fb2, освен форматите на Albite, а и поддръжката на zip архиви е супер удобна. Директно си качваш zip-чето в телефона и програмката чете книжките в него. Това позволява и доста съхранение на място... fb2-тата например доста се сбиват при архивиране. (за другите не знам - ползвам предимно този формат, но предполагам и те)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости