Търся примерен текст конвертиран във всички формати.

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
yaspasov
Мнения: 4
Регистрация: 07 септември 2006, 09:42
Местонахождение: Пловдив

Търся примерен текст конвертиран във всички формати.

Мнение от yaspasov »

Чета книги на компютъра (през браузер, а от скоро с HaaliReader), на мобилния телефон (QReader), и от скоро на новата ми придобивка Pocket Book 360 (взимайте братя на примоция е!). В началото пазех книгите в txt формат, но скоро видях предимствата на FB2, FB2.ZIP и EPUB. Но се оказа, че макар на общ вид всички програми ги отварят, не всички визуализират всички елементи. Говоря не за форматирането, а за анотацията, бележките под линия, вграденото съдържание. Поиграх си с настройките на програмите, НО пак не мога да накарам всичко да излезе.
Може ли да се направи един примерен текст, съдържащ всички (или почти всички) елементи, за да се вижда наистина какво трябва да се визуализира.
Оказа се, че Pocket Book 360 е страхотна електронна книга. Дребните забележки до сега са, че не визуализира бележките под линия и в FB2.ZIP съдържащ няколко книги може да прочете само първата в файла.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Търся примерен текст конвертиран във всички формати.

Мнение от zl_tsanev »

CoolReader показва всички елементи в FB2 - включително бележки под линия и таблици.
Телотен

Re: Търся примерен текст конвертиран във всички формати.

Мнение от Телотен »

... а освен това показва и няколко елемента, които ги няма във FB2. :-)
yaspasov
Мнения: 4
Регистрация: 07 септември 2006, 09:42
Местонахождение: Пловдив

Re: Търся примерен текст конвертиран във всички формати.

Мнение от yaspasov »

Благодаря, за отговора. Ще пробвам и CoolReader. Не знам колко е портативен.
Все пак идеята ми е, на наличните ридери, да разбера какво могат, с примерен текст съдържащ най-различни елементи.
Например: Това е анотацията на произведението.
Тук е името на автора и на книгата.
Тук е корицата.
Това е абзац
това е нова глава
това е стихотворение
това е бележка под линия.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости