училище за вампири

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
vesela_sl

училище за вампири

Мнение от vesela_sl »

Защо от няколко дена ми излиза съобщението "текста е свален", а преди това си четях нормално?
bardu4e
Мнения: 2
Регистрация: 19 октомври 2010, 15:56

Re: училище за вампири

Мнение от bardu4e »

и при мене стана така четях на дан браун една книга и от преди малко текста е свален
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: училище за вампири

Мнение от plamentd »

изглежда има някаква нова политика "полуобявена" да няма книги на по-малко от две години в библиотеката.
въпреки, че част от книгите във вампирското училище са по-стари (2007)
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: училище за вампири

Мнение от moosehead »

plamentd написа:изглежда има някаква нова политика "полуобявена" да няма книги на по-малко от две години в библиотеката.
въпреки, че част от книгите във вампирското училище са по-стари (2007)
Стига сте ревали за тия вампири.
Ако нещата около Читанката бяха толкова прости, точни и ясни, колкото е 2 и 2 = 4, щяхте да имате пълното право да изразите несъгласие със свалянето на текстовете.
Но при условие, че знаете за цялата помия дето продължава да се мъти около сайта, нямате право на претенции. Ако толкова обичате вампирите, да бяхте си свалили текстовете. Освен това книгите ги има на пазара. Аз лично пари за вампири не давам. :D

plamentd, първо правилото не "полуобявено", а направо ще ти извади очите в "Работното ателие". И второ - прави разлика между година на написване и година на издаване или излизане както го пише в "полуобявеното" правило. Те може да са писани 2007, но са издадени в Б-я 2010. Така, че всичко е ОК.

2013 ей къде е, ако не се е свършил света дотогава, пак ще бъдат качени. :D
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: училище за вампири

Мнение от plamentd »

първо, изобщо не ми пука за вампирите, не съм ги чел и не смятам да ги чета.
второ правилото наистина е "полуобявено" няма го в правилата на сайта, само в работилницата където казва "няма да се качват", не казва "ще се свалят вече качените".
трето, нещата около читанката не ги знам какви са, защото само от време на време се промъква някоя и друга дума. ваше право си е да не ги разгласявате, но в такъв случай не очаквайте другите да знаят какво става и да не се чудят.
Гост

Re: училище за вампири

Мнение от Гост »

Нещата са такива, че всичко е на доброволни начала, тоест никой на никого не е длъжен за нищо и мрънкането е безсмислено. Персонални обяснения едва ли някой ще тръгне да дава при условие, че цялата необходима информация вече я има във форума.
Гост

Re: училище за вампири

Мнение от Гост »

Аз съм ги свалила ,който желае да му ги пратя да ми пише на мейла batalova[маймунско а]mail[ . ]bg :D
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: училище за вампири

Мнение от moosehead »

plamentd написа:първо, изобщо не ми пука за вампирите, не съм ги чел и не смятам да ги чета.
второ правилото наистина е "полуобявено" няма го в правилата на сайта, само в работилницата където казва "няма да се качват", не казва "ще се свалят вече качените".
трето, нещата около читанката не ги знам какви са, защото само от време на време се промъква някоя и друга дума. ваше право си е да не ги разгласявате, но в такъв случай не очаквайте другите да знаят какво става и да не се чудят.
plamentd, а бе ти да не си адвокат? Или пък депутат? :D
От един ред "полуобявено" правило направи три реда анализ. :D
Като знаеш какви са ни повечето закони в държавата - двусмислени, неясни и не на последно място неприложими, не очаквай всичко написано тук да е ясно, еднозначно и разбираемо от всички.
Който иска го разбира, който не иска - почва да анализира. :wink:
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: училище за вампири

Мнение от plamentd »

moosehead написа:не очаквай всичко написано тук да е ясно, еднозначно и разбираемо от всички.
и кво излезе сега? аз съм виновен дето тука не всичко е "ясно, еднозначно и разбираемо от всички"

п.п.
не съм адвокат, инженер съм и точно за това не понасям двусмислията и недомлъвките.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: училище за вампири

Мнение от petrovich »

За да се прекрати излишната дискусия ще кажа, че страницата с правилата на библиотеката ще бъдат преместени в wiki-то, след което ще бъдат обновени, така че да са максимално ясни и подробни.
Всичко това е свързано с време и усилия.
Ако имате идеи относно подобряването на проекта chitanka.info може да ги напишете в раздел „Идеи“.
vesela_sl

Re: училище за вампири

Мнение от vesela_sl »

Благодаря за отговора. Разбирам, че правилата са важни! Не разбирам само защо /след като излиза текста, че е свалено он бибилиотеката/ след като съм стигнала до някъде в четенето и искам направо да отваря глава 18 напр. не става, а когато отварям главите една по една текста се появява.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: училище за вампири

Мнение от Борислав »

vesela_sl написа:Не разбирам само защо /след като излиза текста, че е свалено он бибилиотеката/ след като съм стигнала до някъде в четенето и искам направо да отваря глава 18 напр. не става, а когато отварям главите една по една текста се появява.
При някои страници все още се вижда старата версия. С времето ще изчезне.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости