Търси се...

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: Търси се...

Мнение от Alegria »

Сканирай го, разпознай го, редактирай го, евентуално го форматирай, но имай предвид ограничението за качване на новоиздадени текстове в Читанката.
spzd
Мнения: 4
Регистрация: 20 януари 2012, 16:28

Re: Търси се...

Мнение от spzd »

gosta написа:Здравейте, търся "Фаворитът" на Валентин Пикул в електронен вариант. Благодаря предварително.
И аз също!:-)
Ruslana

Re: Търси се...

Мнение от Ruslana »

Здравейте. Отдавна посещавам сайта и си тегля книги, което за мен, като живееща извън България е много удобно понеже ми дава възможност да чета на български език.
Сега искам да ви попитам за една книга, бях я чела преди много години и съвсем случайно се сетих за нея сега, но не мога да се сетя нито името и, нито името на авторката. Ще се опитам да разкажа накратко за какво се отнася.
Действието се развива в Австралия след Втората световна Война. Известна телевизионна водеща на средна възраст прави опит за самоубийство, след като любовникът и я изоставя за да се ожени за по-млада жена. Докато е в болницата, леля и и дава дневника на покойният и син Кристофър, когото тя е отблъснала преди смъртта му, заради връзката му с аборигенско момиче. И прочитането на този дневник и помага да се види през очите на мъртвият си син, да осъзнае грешките, които е допуснала и да преосмисли живота си.
Това е, накратко. Навремето книгата ме беше впечатлила много и бих искала да науча името и, както и това, на авторката, за да я намеря и отново да я препрочета.

Благодаря ви!
Fantasy-Fan

Re: Търси се...

Мнение от Fantasy-Fan »

Здравейте,
дали може да се намери в електронен вариант на български "Шпагата на Рианон" (все си мисля, че по-праволният превод трябва да е "Мечът на Рианон") ? Иначе на хартиен носител я има тук:
http://www.stari-knigi.com/index.php?do ... &view=5525

Благодаря предварително
varnam
Мнения: 18
Регистрация: 09 април 2009, 02:04

Re: Търси се...

Мнение от varnam »

Ruslana написа:Здравейте. Отдавна посещавам сайта и си тегля книги, което за мен, като живееща извън България е много удобно понеже ми дава възможност да чета на български език.
Сега искам да ви попитам за една книга, бях я чела преди много години и съвсем случайно се сетих за нея сега, но не мога да се сетя нито името и, нито името на авторката. Ще се опитам да разкажа накратко за какво се отнася.
Действието се развива в Австралия след Втората световна Война. Известна телевизионна водеща на средна възраст прави опит за самоубийство, след като любовникът и я изоставя за да се ожени за по-млада жена. Докато е в болницата, леля и и дава дневника на покойният и син Кристофър, когото тя е отблъснала преди смъртта му, заради връзката му с аборигенско момиче. И прочитането на този дневник и помага да се види през очите на мъртвият си син, да осъзнае грешките, които е допуснала и да преосмисли живота си.
Това е, накратко. Навремето книгата ме беше впечатлила много и бих искала да науча името и, както и това, на авторката, за да я намеря и отново да я препрочета.

Благодаря ви!
Да, интересна книжка.
"Черната светкавица" на Димфна Кюсак. Издадена е през 1978г.
mitevam
Мнения: 1
Регистрация: 02 септември 2012, 11:28

Re: Търси се...

Мнение от mitevam »

Здравейте, книгите са моята страст и моето хоби. Не знам как мога да помогна, но с удоволствие бих направила всичко.
Търся една книга която всички знаем, но не мога да я открия. Това е "Конникът без глава". Ако мога отново да я прочета ще съм ви безкрайно благодарна. :)
~HT

Re: Търси се...

Мнение от ~HT »

mitevam написа:Здравейте, книгите са моята страст и моето хоби. Не знам как мога да помогна, но с удоволствие бих направила всичко.
Търся една книга която всички знаем, но не мога да я открия. Това е "Конникът без глава". Ако мога отново да я прочета ще съм ви безкрайно благодарна. :)
И как, собствено, търсите, уважаема страстна читателко? :D :D :D

http://chitanka.info/text/6267-konnikyt-bez-glava
v5rov
Мнения: 3
Регистрация: 01 февруари 2012, 17:55

Re: Търси се...

Мнение от v5rov »

Alegria написа:Сканирай го, разпознай го, редактирай го, евентуално го форматирай, но имай предвид ограничението за качване на новоиздадени текстове в Читанката.
Имам и трите тома във формат епуб. Който иска да заповяда.
Wave
Мнения: 2
Регистрация: 20 декември 2011, 00:44

Re: Търси се...

Мнение от Wave »

Търся Артуро Перес-Реверте . Ще съм благодарен на всичко . Приключенията на капитан Алатристе , Морската Карта , учителят по вехтовка , каквото и да е. Наскоро прочетох Севилското причастие /чието оригинално заглавие е "Кожата на Тъпана", ако не се лъжа/ и много ми хареса.
wist
Мнения: 1
Регистрация: 10 ноември 2012, 22:25

7 стъпки към емоционална интелигентност

Мнение от wist »

Здравейте, тази книга ми е препоръчха преди време и от тогава я търся в този сайт, а и във всяка книжарница, на която попадах.
Проблемът, е че навсякъде ми казваха, че е изчерпана и не се знае кога (и дали) ще бъде преиздадена

Искам да благодаря предварително на отзовалите се!

Поздрави
Lautrec
Мнения: 1
Регистрация: 17 януари 2013, 23:46

Re: Търси се...

Мнение от Lautrec »

Някой да има информация за What Every BODY is Saying – Joe Navarro.
Не я намирам никъде. Почти съм убеден, че не е издавана в България.
Имам я в оригинал, но английският ми е приличко зле :lol: :oops: . Ако някой се интересува за превод, да заповяда.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Търси се...

Мнение от Бам Бам »

Lautrec написа:Ако някой се интересува за превод, да заповяда.
Хубав майтап. :)
mimii96
Мнения: 1
Регистрация: 02 март 2013, 21:23

Re: Търси се...

Мнение от mimii96 »

Здравейте, търся стихотворението "Свобода" на А. Пушкин на български език, някой може ли да ми помогне?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Търси се...

Мнение от NomaD »

mimii96 написа:... търся стихотворението "Свобода" на А. Пушкин...

Всъщност стихотворението се казва "Волност" (рус. "Вольность")


Александър Пушкин

Волност
(Ода)

Избягай, скрий се вдън море,
в Цитера, немощна царица!
Къде си, буря за крале,
на волност гордата певица?
Ела, венеца ми в калта
стъпчи! Разбий ти мойта лира!…
Да пея искам аз неспирно
за правдата и волността.

Открий ми светлите следи
на гала горд и достолепен,
комуто ти — сред рой беди —
възторжни химни в бой нашепна!
Деца на ветрена съдба,
тирани на света! Горко ви!
А вие, мрачни и сурови,
станете, роби, на борба!

Където и да хвърлиш взор,
навсякъде камшик, окови,
навред законен, див позор,
сълзите на беди сурови.
Навред със произволна власт,
сред предразсъдъци студени
цари на робство грозен гений
и славата на дива страст.

И няма само там беда
над хората и — зло страдание,
където свята волността
е със закона съчетана.
Да грее твърдият им щит
и мечът им, в борби прославен,
от гражданите стиснат здраво,
над всички — праведен — блести

и престъпленията с жест
жесток и праведен сразява,
де неподкупната им чест
на корист зла не се поддава.
Владетели! Вам трон и власт
ви дава тук закон угоден,
стоите с него над народа,
но друг закон стои над вас!

И горко вам под тоя свод,
където спи той непробудно,
където крал или народ
законите рушат залудо.
Като свидетел те зова,
о, мъченик на грешки славни,
за прадедите си недавна
ти сложи своята глава.

Възлезе бавно Людовик
посред народа — блед, изстинал,
приведе той глава — без вик —
под кървавата гилотина.
Законът — ням; народът — плах
мълчи; и пада в миг секира,
и ето: кралската порфира
на гала вцепенен е в прах.

О, самодържец и злодей,
и теб, и твоя трон презирам!
И твойта гибел в тоя ден
с жестока радост аз съзирам.
Чета на твоето чело
проклятието на народа,
ти — срам за цялата природа,
ти — божий укор, страшно зло.

Кога над Нева в мрачна нощ
звездата полунощна свети
и морната глава в разкош
спокоен сън лелей приветно,
поглежда тъжният певец
към спящия в мъглата ранна
пустинен замък на тирана,
в забрава хвърлен пуст дворец.

И чува яростния глас
на Клио — как там вътре гасне,
и сетния предсмъртен час
на Калигула вижда ясно.
С звезди и ленти, вижда той,
от злоба и вино пияни,
убийци тайни, вкупом сбрани,
пристъпват в нощния покой.

Мълчи неверен часовой,
прехвърлят моста над водата,
отваря в мрачния покой
ръка предателска вратата.
О, срам! Див ужас тук владей!
И ето хукват еничери!
От удари стени треперят!
Убит е знатния злодей!

Царе, учете се и днес,
че наказания, награди,
тъмници и дворци без чест
не са за вас добра ограда.
Склонете — туй не е беда! —
глави — вий първи! — пред закона.
Народа става страж на трона,
живял в покой и свобода.

1817 г.


Превод: Камен Зидаров
Изображение
kkokon
Мнения: 1
Регистрация: 18 юни 2013, 11:19

Re: Търси се...

Мнение от kkokon »

Здравейте!
От доста време посещавам сайта и Ви благодаря за него.
Търся определен любовен роман, на който за съжаление не помня нито името, нито автора. Беше много тягостен, за погрешно осъдено момче, излежало присъда за убийство и неговата учителка. Наред с романтичната нишка, имаше и пластове за насилието в затвора. Ако някой може да разпознае сюжета, бих била благодарна за името и/или автора.
dmm060
Мнения: 2
Регистрация: 31 август 2013, 16:27

Re: Търси се...

Мнение от dmm060 »

Здравейте, от доста време се опитвам да намеря част от книгите на Михаил Топалов - Памукчиев - "Разговори с принц Кирил", "Парите на България: Буров I и II", "Два погледа към личността на Атанас Буров" (в съавторство с Недялка Бурова), "В сянката на трона. Последната изповед на принц Кирил Преславски". Ако някои ги има в електронен вид (сканирани, набрани и тн.) много моля да ми ги изпрати. А ако някой ги има , но е готов да се раздели с тях бих искал да ги купя. За връзка имейл [email protected] или ЛС, тук в сайта. Благодаря предварително!
807
Мнения: 1
Регистрация: 26 август 2014, 08:36

Re: Търси се...

Мнение от 807 »

Здравейте някой да има книгите от Астрид Линдгрен.
1. Мадикен
2. Приказки
3. Децата от улица "Тряскаджийска"
4. Кале Бломквист живее опасно
5. Кале Бломквист по следите на отвлечените
6. Кале детектива
7. Малките детективи и гълтачът на мечове
ench0
Мнения: 5
Регистрация: 24 март 2016, 12:02

Re: Търси се...

Мнение от ench0 »

NomaD написа:Руснаците са превели и издали цялата поредица "Речен свят" на руски.
На lib.ru ги има до 5-тата книга: http://lib.ru/FARMER
maar
Мнения: 1
Регистрация: 05 април 2016, 16:26

Re: Търси се...

Мнение от maar »

Здравейте. Много търсих, но никъде няма в електронен вид на български език "Достатъчно време за любов" на Робърт Хайнлайн. Прекрасна книга, част от Късната история на бъдещето на Хайнлайн. Имам я на хартиен носител и бих могла да помагам за сканирането ѝ, но тъй като е доста обемна би станало по-бързо, ако и още някой се включи.
jerry99

Re: Търси се...

Мнение от jerry99 »

spzd написа:
gosta написа:Здравейте, търся "Фаворитът" на Валентин Пикул в електронен вариант. Благодаря предварително.
И аз също!:-)
Здравейте! Има ли филм по тази книга на Валентин Пикул? Питам, понеже майка ми живо я интересува. Мерси!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости