ViewSonic VEB620-W - качване на нов firmware

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Васил

ViewSonic VEB620-W - качване на нов firmware

Мнение от Васил »

Здравейте

току що си купих ViewSonic VEB620-W и се опитвам да му кача най-новия firmware.
Свалих го от сайта им (http://www.viewsonic.com/support/downlo ... 7.0T14.zip) но не намирам начин да го кача на устройството.
Интерфейсът за upgrade на самото устройство има само опции - да/не (???).
Явно трябва да се сложат в специфична директория файловете на новия firmware, но в документацията не е казано къде.

Някой има ли опит с това?

Поздрави
Васил
Connann

Мнение от Connann »

Поставя се SD карта в устройството с качени .bin и .img файловете и тогава от менюто се избира upgrade.
Но това още не съм го пробвал, утре ще ми донесат SD карта и ще пиша, ако стане.
Connann

Мнение от Connann »

Значи точно така става: разархивират се двата файла .bin и .img в SD картата, която после се поставя в еBook-а. И от после от менюто се отива на Setings/Advanced/Fimware Upgrade
danbi
Мнения: 45
Регистрация: 17 юни 2010, 17:57
Местонахождение: Варна

Мнение от danbi »

Има ли промени с новия фирмуер?
Васил

Re: ViewSonic VEB620-W - качване на нов firmware

Мнение от Васил »

Първо - благодаря за съвета - наистина новият firmware трябваше да се качи на SD карта вместо на вградения flash и от там да се избере опцията Firmware update -> Yes

За момента забелязах значително ускорение на зареждането на книгите.
Преди 95 книги се зареждаха за около 30-40 секунди като достигаше над минута когато имах 170.

След update-a стана за около 5.

Все още не съм пробвал с книги записани на SD картата. Може би от там ще ги чете по-бързо.
simple
Мнения: 3
Регистрация: 29 октомври 2010, 10:38

Re: ViewSonic VEB620-W - качване на нов firmware

Мнение от simple »

Не знам дали това е темата, но имам нужда от помощ. Днес си купих Viewsonic VEB620, но не иска да ми пусне книгата на кирилица. Излизат само въпросителни.
Свалих файла от тук във формат epub.
tibaramov
Мнения: 1
Регистрация: 03 септември 2011, 00:40

Re: ViewSonic VEB620-W - качване на нов firmware

Мнение от tibaramov »

Във .fb2 чете кирилицата, успех!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости