MyLibFB2Ren - настройки

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

MyLibFB2Ren - настройки

Мнение от v5ev »

Здравейте,
за съжаление при мен ReadMe файлът към MyLibFB2Ren излиза с "маймунки" - може би е съхранен в неправилен формат. Все пак ми е интересно какво точно управляват опциите
- транслитерация на пътя
- транслитерация на имената
- компресиране на файлове
- добавяне на файл за сортиране

Ще съм благодарен за отговор или ремонтиране на ReadMe файла.

с поздрави и благодарности
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Можеш да "ремонтираш" файла след като си смениш кодировката, а именно UTF-8.
Безплатен и много удобен инструмент за тази цел е Notepad++. :)
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Мнение от v5ev »

Пробвах доста варианти преди да пиша във форума - ефект никакъв. Тази възможност я има и самия Editor на Windows...

«Ìîÿòà áèáëèîòåêà» (www.chitanka.info) âúâ FictionBook2 ôîðìàò.
Àðõèâ îò 01-Jan-2010 ã. / 14800 òåêñòà

Явно е запазен в ANSI и не става.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Би ли ми изпратил да видя твоя readme файл. Може на лично съобщение. :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Да, поради някаква причина файлът е записан в ANSI, за което се извинявам – моя грешка.

Транслитерация (цитирам Уикипедия) е предаването на текст от една писмена система със средствата на друга писмена система; в нашия случай – заместването на кирилицата в имената на пътищата и файловете с латиница (за системи, които не се справят с файлови имена на кирилица).

Извадка от ReadMe.txt, касаещо MyLibFB2Ren:
– В полето «Източник» задайте пътя, от който да се търсят FB2-файловете (или го изберете чрез бутона «Избор»). Ако включите отметката «Обработка на поддиректориите», ще бъдат претърсени всички поддиректории на указаната папка.
– В полето «Направление» задайте пътя към папката, в която да се подреждат преименуваните файлове (или го изберете чрез бутона «Избор»).
Настройки:
– «Транлитерация на пътя»: Ако е включена, имената на създаваните папки (начална буква, име на автор и поредица) ще бъдат с латински букви.
– «Транлитерация на имената»: Ако е включена, имената на копираните файлове (fb2-файловете) ще бъдат с латински букви.
– «Компресиране на файловете»: Ако е включена, копираните файлове ще бъдат компресирани с разширение .fb2.zip.
– «Добавяне на файл за сортиране»: (само за потребителите на lBook V3) Ако е включена, във всяка новосъздадена папка ще бъде генериран файл, който указва на електронния четец lBook V3 да сортира папките и имената по азбучен ред.
След като настроите желаните параметри, натиснете бутона «Старт» и изчакайте. Можете да прекъснете работата на програмата във всеки момент чрез натискане на бутона «Стоп». След приключване на копирането програмата ще изведе съобщение «Готово» в лога.
ВНИМАНИЕ: Ако прекъснете аварийно работата на програмата, изтрийте всички файлове от целевата папка («Направление») преди да стартирате програмата отново. Ако не го направите, ще получите по две копия на всички съществуващи до момента файлове.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Мнение от v5ev »

Благодаря :D
Axxl

Re: MyLibFB2Ren - настройки

Мнение от Axxl »

Здравейте,

радвам се да срещна толкова градивна мисъл, на едно място.
ХВАЛА на petrovich за ценният архив (статичен) ! :)

Опитах да постигна и аз нещо..
Исках просто да имам подредени книги, но не по номера, а по имена..
Изтеглих архива (15 часа), разархивирах го (3 часа), стартирах MylibFB2Ren, и-и-...
няма бутон Start, нито Stop !
Програмата стартира, и се виждат само полетата за Източник и Дестинация, както и четиритте чекчета за опциите.
Под тях: Голямо бяло поле.. (в рамката на програмата).
Правя го на Win XP SP3 (x86).
Къде греша ? Да не би да ми трябва по-нова версия ?
Благодаря на отзовалите се !
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: MyLibFB2Ren - настройки

Мнение от pechkov »

Възможно е настройките ти за монитора да са на "Large fonts", от което някои програми буквално се шашкат, и контролите им (бутоните например) се разместват.

До няколко часа ще са готови и новите архиви до декември включително, подредени по имена, с включена в комплекта програма за транслитерация на имената "кирилица<->латиница". Ако ще ти е по-удобно - поглеждай в раздел "Общи приказки" на форума.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Axxl

Re: MyLibFB2Ren - настройки

Мнение от Axxl »

Ей-й-й,
Благодаря !
Сега ще почвам да търся тези настройки.
Ако се справя- ще пиша.

А това с новият архив - нали пак статичен ще го правиш ?
И друго: В него, добавените книги след направата на този (настоящият) архив, следващи поредни номера ли ще имат, ако приемем най-големият номер от сегашният, за последен ?
(или ще е : напълно ГудБай на номерата..)

ПП. Тук ли да следя за него, или там, където пишеш?
:)

БЛАГОДАРЯ ТИ !
(А вероятно и много други )
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: MyLibFB2Ren - настройки

Мнение от pechkov »

Линкове за архивите - в темата за архивите. Раздел "Общи приказки", тема "Архиви на 'Моята библиотека' в FB2, FB2.ZIP, EPUB и MOBI формат".

Написал съм кой архив е с номерирани файлове, и кой с имена. Т.е. само първия е с номерация. От другите три си избираш който ти харесва, и теглиш.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости