nook

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

nook

Мнение от plamentd »

днес го разгледах и си поговорих с продавача.

продавача се оказа дърво, освен назубрените рекламни приказки, нищо друго не разбираше. на въпроса ми за кирилицата ме пита какво е кирилица, та трябваше да му показвам.

изглежда поддържа, поне веб сайтове на кирилица ги показва ок

и на вид и като характеристики изглежда по-добро от киндъл.
- андроид ос
- wifi
- 3g
- поддържа sd карти + архивиране
- epub (тъкмо на време), pdf
- mp3 player
- web browser
за съжаление не поддържа фб2, но с новата опция на сайта + като се вземе в предвид, че е андроид ос ......

на външен вид е доста по-добро от другите които съм виждал, хилядите бутони отдолу са заменени с цветен touch screen, което е доста добра идея. самия той ми се стори доста нечуствителен, сравнен даже с новите resistive модели, но пак е по-добре от хиляди клавиши.

отделно barnes&noble предлагат доста интересни неща като, безплатно четене в книжарниците им, голямо количество безплатни книги, превюта и т.п.

а, забравих, малко/незначително е по-тежък, но е ОК, изглежда по-солиден, не е гадно тежък като iPad, който тежи почти колкото напълно функционалния ми windows tablet от преди 5 години.
decho

Re: nook

Мнение от decho »

Тази сидмица дойде и моят nook. Определено си заслужава. Засега чете само epub, но с притурката от mynook.ru ще се справя и с FB2 и FB2.zip.
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: nook

Мнение от plamentd »

аз почти се отказах да взимам еинк устройство, страниците изглеждат някак сиви, а буквите ръбати

лично мнение, лцд за мене май е по-добре, не ми дразни очите, а мога и да чета на тъмно без жената да протестира. всъщност прблема с четенето на тъмно е, че не можеш да намалиш светлината колкото ти трябва, но с избор на по-тъмен фон и това се решава.

всъщност единствения + за който се сещам е батерията, лцд-тата я издухват като стой та гледай
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости