Програма за четене на книги за Symbian S60v3

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Георги

Програма за четене на книги за Symbian S60v3

Мнение от Георги »

Бихте ли казали коя програма използвате или ми препоръчате да използвам за телефон Nokia E51? Ако има възможност да показва и картинките в текста ще е идеално.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Мнение от Endymion »

Аз ползвах QReader, докато още четях на телефона. Не показва картинки, нито има съдържание, но поне частично поддържа FB2.
montesuma

Мнение от montesuma »

Аз чета с mobipocketreader.
Не чете FB2. За да се чете кирилица трябва текста да е записан в unicode ANSI. Това се прави лесно. Отваряш текста с wordpad и го записваш в желания формат. Ако е FB2 запиши го от читалката в txt i виж какво още трябва да направиш. CoolReader го може. А най-лесно е да си смъкнеш файла в такъв формат.
Добра е за четене. Помни къде си стигнал за доста книги. Има доста настройки за удобство. Картинки не възпроизвежда, а и на малък дисплей картинката малко се обезмисля. Все пак не е невъзможно да си я видиш. Всеки GSM възпроизвежда картинки.
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Re: Програма за четене на книги за Symbian S60v3

Мнение от malinmarinov »

ZXReader - Програмата поддържа TXT, TCR, ZIP, fb2 файлове- Link: http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=14512
hifi
Мнения: 1
Регистрация: 01 септември 2010, 15:08

Re: Програма за четене на книги за Symbian S60v3

Мнение от hifi »

Привет, и аз тази сутрин по случайност я открих, но съм много доволен :)
Ето линк за по-нова версия: http://zxstyles.allnokia.ru/zxreader.php
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Re: Програма за четене на книги за Symbian S60v3

Мнение от malinmarinov »

Благодаря, свърши се с бетите - v.2.0.0.5 final
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости