Групиране на книга в един файл

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Групиране на книга в един файл

Мнение от Hityr5yr »

Привет,

Мисля ще е добре, книги, състоящи се от няколко файла (например сборници с разкази) да бъдат предлагани за сваляне и в един цял файл.

Причината: За да се четат с iPhone (а предполагам и с всяко друго подобно устройство), всеки разказ трябва да се качва като отделна книга, което не си е работа.
Гост

Мнение от Гост »

ами всъщност не, за разлика от недоразумениети ипхоне, на другите устройства не е проблем да се качват файлове
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Аз мисля, че такава затворена система като iPhone трябва да е последна грижа на хората, които поддържат библиотеката. Тук се набляга на универсалност на форматите. В iPhone всичко е така изкилиферчено, че да вървят само епълските дивотии. Това не е проблем на chitanka.info, а на тези, които са избрали продукт на Apple.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Мнение от Endymion »

hityr5yr, пробвал ли си Calibre? Тази програма може да конвертира книгите от читанката до ePub и да ги копира на телефона.

П.П.
В потвръждение на мнението на SecondShoe - сравни процедурата за синхронизация на Calibre за iPhone и Android.
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Хм, к'во ви става бе хора?

Мнение от Hityr5yr »

Каква е тая нетърпимост? И в другата, вече заключена тема, и тук... Улична свада някаква. Аз мислех, че съм попаднал в библиотека.
Извинете, че ви обезпокоих.

Endymion, благодаря! Ще го видя това чудо.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Предложението е добро и от доста време стои на опашката с неща за реализация. Нямам информация кога ще му дойде редът.
duplex
Мнения: 20
Регистрация: 24 февруари 2010, 13:38

Мнение от duplex »

SecondShoe написа:Аз мисля, че такава затворена система като iPhone трябва да е последна грижа на хората, които поддържат библиотеката. Тук се набляга на универсалност на форматите. В iPhone всичко е така изкилиферчено, че да вървят само епълските дивотии. Това не е проблем на chitanka.info, а на тези, които са избрали продукт на Apple.
Какво му е затвореното на iPhone? Аз го ползвам от години и си има програми за всички формати (без SFB, ако въобще го смятаме за формат). Още от firmware 1.0 имаше програма за FB2 - ruBooks. Ама то гроздето е кисело... :wink:

И въобще въпроса беше съвсем друг!
Последната и единствена промяна е направена от duplex на 12 април 2010, 11:16.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Да, много е кисело. Особено при условие, че съм с 4.5 инчова Nokia 770 от 3 години насам. Не ми се налага да чакам от Apple да одобряват всяко приложение, което искам да инсталирам понеже нокията е с Линукс. Не си мислете, че като си купите iPhone (да се свети името му) сте свършили кой знае каква работа. Все пак не сме тука да си ги мерим, а и темата е друга.
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Мнение от Hityr5yr »

Ставаше дума за това, че ако искаш да качиш разказите на О. Хенри, примерно, трябва да си играеш да качваш сто разказа поотделно, независимо какво ти е устройството.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Мнение от Endymion »

hityr5yr, това не е вярно. Повечето устройства се появяват като флаш диск като ги свържеш с компютъра. След това може да копираш цели папки с едно движение на мишката. Няма значение колко файла има вътре.
duplex
Мнения: 20
Регистрация: 24 февруари 2010, 13:38

Мнение от duplex »

hityr5yr написа:Ставаше дума за това, че ако искаш да качиш разказите на О. Хенри, примерно, трябва да си играеш да качваш сто разказа поотделно, независимо какво ти е устройството.
Естествено че трябва да са заедно такъв тип файлове. Аз в книжарницата не съм виждал да продават отделни разкази а само цели сборници!

hityr5yr, виж тук http://bgiphone.com/forum.php за помощ по iPhone. Има много програми за достъп до файловата система на iPhone. Може да ползваш iFunBox например или всеки FTP client. Аз ползвам WinSCP и ме устройва напълно.

За четене ползвам ShortBook, но има и други, напр. BookReader, ReaddleDocs, Bookshelf, GoodReader...
На повечето книгите се копират директно в папка. Някои имат PC/Mac програми за синхронизиране.
Последната промяна е направена от duplex на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
duplex
Мнения: 20
Регистрация: 24 февруари 2010, 13:38

Мнение от duplex »

SecondShoe написа:Да, много е кисело. Особено при условие, че съм с 4.5 инчова Nokia 770 от 3 години насам. Не ми се налага да чакам от Apple да одобряват всяко приложение, което искам да инсталирам понеже нокията е с Линукс. Не си мислете, че като си купите iPhone (да се свети името му) сте свършили кой знае каква работа. Все пак не сме тука да си ги мерим, а и темата е друга.
Аз просто опровергах глупостите които си писал за iPhone, за да не се заблуждават хората. Не знам какво имаш предвид под "затворена система", но с iPhone може да се прави всичко, което и с другите подобни устройства. Могат да се инсталират всякакви програми, да се рови из файловата структура, да се модифицира ОС...

И на мен също не ми се налага да чакам от Apple каквото и да е! Например програмата за която писах ruBooks излезе няколко месеца след iPhone, много преди Apple Store даже!

И въобще темата наистина беше друга. Нямаше нужда от такава необоснована злоба срещу нещо което не си виждал. Можеше просто да кажеш "за" или "против" обединяването на разказите в сборник. Какво общо има iPhone?
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

hityr5yr написа:Ставаше дума за това, че ако искаш да качиш разказите на О. Хенри, примерно, трябва да си играеш да качваш сто разказа поотделно, независимо какво ти е устройството.
Никой не ви кара да сваляте сто разказа поотделно. В библиотеката си има функционалност, която позволява да се свалят всички разкази наведнъж. Когато се отвори списъкът с разкази отдолу има бутон "Сваляне на всички от "Разкази"".

Изображение

Светлозар, влизаш в игнор листата ми. Повече от моя страна няма да получиш нито отговор на въпроси, нито каквато и да било помощ.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

SecondShoe, по посочения от теб начин се сваля архив, в който всяко произведение е отделен файл. Според мен hityr5yr имаше предвид да се получи един-единствен файл, който включва всички избрани произведения.
Както вече казах, тази функция вече е обсъждана, приета за полезна и чака за реализация.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Може и това да е имал предвид. Поне на мен функцията за групово сваляне ми е повече от достатъчна. Тегля всички разкази на даден автор с нея и получавам един архив, който съдържа всички разкази вътре. Качвам този архив, който е само един файл и си го отварям него, директно през FBReader. Лично на мен би ми било по-неудобно ако разказите са в един файл и трябва да скролирам нагоре-надолу за да стигна до този, който искам.

Според мен новата функция, която се подготвя ще бъде най-полезна за стихотворенията, въпреки че тях предпочитам да ги чета направо през сайта, без допълнителни устройства. Все пак, колкото повече варианти за избор има, толкова по-добре.
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Мнение от Hityr5yr »

Да, SecondShoe, ставаше дума за качването в съответното устройство на свалената книга, състояща се от много отделни файлове.

Endymion: Възможено е. Не съм запознат с други устройства. Предполагам, че при телефоните, които между другото се ползват и като четци, това е проблем.

Светлозаре, благодаря за линка. То с човъркане във файловата система или с ръчно копи-пействане на текст в един файл може да се излезе от положение, ама искам като ми се дочете, не да се правя на програмист, ами с едно кликване да отварям книгата и....

Към всички проявяващи интерес:

Все пак му намерих едно що годе задоволително решение засега. Казва се Fiction Book Designer. Руска, безплатна, програма за създаване на електронни книги във формат fb2. Позволява автоматично обединяване в един файл (една книга) на много файлове. Засега прави това само с txt и html формати.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Функцията за сваляне на книги като един файл вече е реализирана.
Hityr5yr
Мнения: 10
Регистрация: 08 април 2010, 00:28

Мнение от Hityr5yr »

Чудесно!

Обаче, как ще го разберем? При книгите с разкази/приказки ще има нова опция за сваляне или? И дали сега всички такива книги трябва да бъдат по някакъв начин преформатирани? Има ли готов пример?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Както вече казах, книгите могат да се свалят като един файл.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Аз да използвам наличието на тази тема за да кажа, че Вой не излиза в списъка с книгите.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости