http://mobi.chitanka.info/ и мобилни устройства - помощ

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

http://mobi.chitanka.info/ и мобилни устройства - помощ

Мнение от malinmarinov »

Браузвам и влизам mobi.chitanka.info и chitanka.info с GSM Nokia, GSM HTC и PocketBook302 + GSM + Bluetooth баз никакъв проблем. Но когато стигна да свалям книга в какъв да е формат - пр.FB2 или друг формат - GSM ми дава internal error, PocketBook302 + GSM + Bluetooth - отваря FB2 в http код без да се даунлоудват - т.е. "моймуни". Без проблем свалям със същите устройства от други адреси като www.bookland.net.ua. През лан и уиндоус mobi.chitanka.info и chitanka.info -никакъв проблем.

Моля някой с мобилно устройство да сподели това въпрос на код ли е, грешка на браузера ли е. Или ограничение на GSM провайдер.

Моля някой да пробва с GSM-а си.

Благодаря
mitani
Мнения: 6
Регистрация: 16 март 2010, 19:08

Мнение от mitani »

Не че много ще помогне, но с HTC телефон през WiFi пробвах с Opera Mobile и Internet Explorer - и с двата файла се разпознава като .zip и предлага да го свали.
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Мнение от malinmarinov »

Благодаря mitani. През WIFI става и при мен. През GPRS не става при мен. Смисъла е да имаш достъп до тази прекрасна библиотека когато няма интернет мрежа. На море, на вила, в командировка. От проба с колеги от 7 GSM-а само един работи коректно GPRS и chitanka.info.
Явно вградените и външни браузери не могат да се сработят със страницата, но защо. Решението е ясно. Архив на библиотеката в fb2 формат и добавяне на месечните ъпдейти. Но защо тогава момчето е направил мобилна страница. Явно проблема е при мен, но къде.

Благодаря все пак за пробата.
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Мнение от Inf »

Nokia 6680 (Symbian) - с браузъра по подразбиране:

Изображение _____ Изображение



Това е с точка на достъп "MTel WAP GPRS".

Изображение

Ако се смени на "MTEL-GPRS" - дава грешка за невалиден адрес.



С Opera обаче, всичко си работи перфектно:

Изображение _____ Изображение



Специално при мен оригиналния браузър е проблемен, особено на страници с кирилица, което го прави практически неизползваем.
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Мнение от malinmarinov »

Благодаря - стана.
М-Тел имат 4 входящи точки. Там е ключето от мазето. wap-gprs.mtel.bg e единствената с която работи chitanka.info коректно. Под шапката на Vodafon Live! операторите изпращат настройки с различни входящи точки в зависимост от това какви услуги искаш. 3 от тях са публични, но само wap-gprs.mtel.bg работи за мен с chitanka.info.

Благодаря
presidenta

Мнение от presidenta »

През Vivacom GPRS/EDGE си минава без проблем с вградения браузър на Е51.
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Мнение от malinmarinov »

Благодаря за пробата.
Явно е от комбинация браузър и оператор.
За сега съм закрепил положението не със знание, а с метода на БАН: Проба, грешка - слечаен успех.
chitanka.info си е ОК.
четец

Мнение от четец »

malinmarinov, би ли разказал може ли да се влиза с PocketBook 302 в интернет и в кои сайтове? Примерно ще мога ли вкъщи да влизам през безжичен рутер в Уикипедия, читанка.инфо и дали ще може да се проверява електронна поща? Как стои въпросът с RRS потоците?
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Мнение от malinmarinov »

През WiFi работи без проблемно кото по часовник. Екрана е достъчен за да се влиза нормалните, а не само в мобилните страници - напрактика навсякъде. Картинките не са с 16, а с 32 степени на сиво. Тъчскриина е много чуствителен и се пише много лесно дори и с пръсти. RSS отметките след настройка работят автоматично след като си в интернет. Те са реализирани отделно от мини-браузера. Браузера е наистина мини. Има bookmarks, но не помни пароли. Блутута работи и разпознава всички устройства. Свързва се GSM и може да се браузва по същия начин. Има USB хост и можеш да включиш клавиатура засега или флашка. Надявам се скоро и други джажи. Има 2 фърмуера до сега. Официалния старт на модела беше на 2-ри март. Преди това имаше предварителна подписка в Германия и Русия. Досега са продали над 2000 PocketBook 302 в двете страни. На 3-то място в света са за 3 години по продажби. Браузера иска още доработка. Всички скинове и речници пасват от ПБ301 - а те са много. Има готов конвертор за речници. Има свободно СДК. Ваденето на цитати и бележки е кеф. Можеш да пишеш на ръка. Няма джойстик, но 4-те бутона са програмеруеми. Бях скептичен към тъчскриина, но след 2 седмично четене с него все-повече ми харесва. За съжаление отпуската ми свършва. Това което се продава в България не е лошо и на добра цена. Но двети устройсва са на различна цена и изпълняват различни функции. Зависи за какво ти трябва.
четец

Мнение от четец »

Много благодаря за подробния коментар. Аз като че ли клоня към РВ 302. Ще ми трябва за научна работа - преглед на голям брой електронни книги, но пък възможността за достъп до интерент е примамлива (разликата меожду двете устройства е 130 лв), още повече че в града в който живея, имам точка за достъп до интерент на доста места в града чрез WiFi.

Сайтът myebook съобщава "Технополис пусна в продажба iriver Story EB02" - http://myebook.bg/?p=449 едно напълно непознато в България устройство, а в Русия - не толкова познато.
danbi
Мнения: 45
Регистрация: 17 юни 2010, 17:57
Местонахождение: Варна

Мнение от danbi »

Технополис продават вече и VEB620 на ViewSonic. Ходих да гледам и двете устройства с надеждата да си харесам едно от тях. На една цена са (499лв) но ViewSonic има много по-добра комплектация. Различни накрайници на зарядното (ако пътуваш е важно), прилична корица която го пази от повреда и е удобна за държане (може и по-добре да се направи). За съжаление, макар инак да ми хареса повече, софтуера на ViewSonic е доста дървен. Не са ми особено продължителни тестовете, но доста зле показваше HTML който на iRiver Story изглеждаше перфектно. От друга страна, устройството на ViewSonic показваше доста по-добре PDF, с възможност за мащабиране, но по някаква причина не позволява завъртането му.

Клавиатурата на iRiver за съжаление няма кирилица, както и (екранната) клавиатура на ViewSonic. Последната е доста неудачна за работа, тъй като трябва да навигираш до желаната буква с джойстика. Може би модела VEB625 ще е по-добро решение -- с чувствителен на докосване екран и WiFi.

И на двете книжки FB2 изглежда съвсем прилично. Екраните са матови което е хубаво.

Накратко, не можах да си харесам и днес си поръчах PB302. :)

ПП: да не пиша последователни мнения...
Тъй като PB302 ми пристигна вчера и имах време да си поиграя с него, ми възникнаха следните въпроси:
- корицата, която е в комплекта се оказа сгъваща се вертикално и изглежда четеца се закрепва към нея с двойнозалепващо тиксо. Правилно ли съм разбрал? Щеше ми се да мога да го вадя от време на време тъй като общата дебелина става доста.. некомфортна.
- актуализирах софтуера до 15.2. Намерих три версии на този софтуер с различен размер. От български и германски сайтове "de" версия от 1 юни 2010, от американски сайт "en" версия а от украински "ru" версия, съответно и двете от 14 юни 2010. Реших да инсталирам "ru" версията. Някой дали знае какви са разликите?
- преди актуализацията нямах удобно wifi, а след това нито с MiniBrowser нито с Browser мога да съхраня каквато и да е книжка на устройството. Винаги дава грешка. Иначе съм приятно изненадан от напредъка с браузърите.

DeJavu са шрифтовете, стандартно инсталирани в устройството които имат ударено и.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости