Text Reader за Windows Mobile устройства, който поддържа SFB

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
mitani
Мнения: 6
Регистрация: 16 март 2010, 19:08

Text Reader за Windows Mobile устройства, който поддържа SFB

Мнение от mitani »

Става въпрос за touch-screen устройства. От известно време чета с него на телефона си, и рекох да го споделя.
Направил съм го точно както ми харесва, за точно моя телефон, така че има вероятност да не ви допадне, но човек никога не знае :)

http://code.google.com/p/pe-text-reader/

За съжаление, иска .NET Compact Framework 3.5.

Имайте предвид, че за момента програмата отваря само .sfb и .txt файлове, не поддържа други файлови формати за книги. От Библиотеката по подразбиране SFB файловете се свалят с разширение .txt, така че за да работи форматирането трябва да се преименуват на .sfb, в противен случай ще изглежда все едно сте го отворили с Notepad.
Последната промяна е направена от mitani на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Здравей,
При инсталацията на .net framework 3.5. ми дава грешка и сигурно това е причината да не мога да използвам програмата пълноценно.
Последната и единствена промяна е направена от petrovich на 17 март 2010, 11:32.
mitani
Мнения: 6
Регистрация: 16 март 2010, 19:08

Мнение от mitani »

Здравей,

Не, няма никаква инсталация, просто се стартира .exe файла за да тръгне. Ако ми кажеш на какво устройство го ползваш и каква точно грешка ти изписва (в 'Details', ако има такъв бутон), може би ще успея да ти помогна. Тествано е само на HTC Touch Diamond 2, защото в момента нямам достъп до други устройства. На теория трябва да работи на всички touch-screen Windows Mobile устройства, но на практика... :)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Първо при инсталацията на .net framework ми казва, че в момента работи друг процес и затова инсталацията е неуспешна. Проверих всичко нямам нищо стартирано (пробвах 5 пъти). Устройството ми е HTC Touch HD с windows mobile 6.5. Твоята програма отваря txt, sfb (но показва форматирането със знаците |, @, </p> и т.н.). Предполагам, че проблема идва от неуспешната инсталация на .net framework 3.5. На твоята програма ми дава грешка при опит за отваряне на някоя директория:

Error

TextReader.exe
Invalid Operation Exception

at
System. ThrowHelper.ThrowInvalidOperationException(ExceptionResource resource)
at System.Nullable'1.get_value()
at
TextReader.Scrolling view.ScrollablePanel.rowaAt(In32& y,ImageResult res)
at
TextReader.Scrolling view.ScrollablePanel.highlightRow(Int32& y)
at
TextReader.Scrolling view.ScrollablePanel.OnMouseUp(MouseEventArgs e)
at
System.WIndows.Forms.Control.WnProc (WM wm, Int32 wParam, Int32 IParam)
at
System.Windows.Forms.Control_InternalWnProc(WM wm,Int32 wParam, Int32 IParam)
at
Microsoft.AGL.Form.EVL.EnterModalDialog(IntPtr hwnModal)
at
System.WIndows.Forms.ShowDialog()
at TextReader.TextForm.SelectBook()
at
TextReadr.TextForm.openClick (Object sender, EventArgs e)
at
System.Windows.Forms.MenuItem.OnClick (EventArgs e)
at
System.WIndows.Forms.Menu.ProcessMnuProc(Control ctlThis, WM wm, Int32 wParam, Int32 IParam)
at
System,.Windows.Forms.Form.WnProc(Wm wm, Int32 mParam, Int32 IParam)
at
Microsoft.AGL.Forms.EVL>EnterMainLoop (InPtr hwnMain)
at
System.Windows.Forms.Application.Run(Form fm)
at TextReader.TextForm.Main()

Разказа ми се играта докато напиша тази грешка :)
mitani
Мнения: 6
Регистрация: 16 март 2010, 19:08

Мнение от mitani »

Първо, благодаря, че си си направил труда да напишеш грешката.

За инсталирането на .NET CF 3.5 - опитай се да рестартираш за да си сигурен, че няма никакви работещи програми и тогава стартирай инсаталцията.

HTC Touch HD е толкова подобен на Diamond 2, че съм почти сигурен, че ще работи задоволително.

Програмата се ориентира за формата на файла по разширението му. Ако то е .txt, ще показва форматирането със знаците |, @, </p> и т.н. Когато се сваля SFB от Библиотеката, файла се записва с разширение .txt. Ако смениш разширението на .sfb, текста ще се форматира правилно. За съжаление това може да стане само на PC-то, защото Explorer-а на Windows Mobile не показва разширенията.

Успях да възпроизведа грешката, директориите се сменят с единично тупване с пръста. Грешката се получава когато 'click'-неш втори път, докато се сменя директорията. Понякога самия екран възприема тупването с пръста като повече от един 'click', ако е лекичко. Ще го оправя и ще кача нова версия по-късно днес.

Успех
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Значи успях по някакъв начин да си отворя директорията, която ми трябва. Направих го през (Recent) изчаквам няколко секунди и му давам storage card оттам си избирам директорията. Пробвах пак да инсталирам .net framework 3.5. не става рестартирах 5 пъти. Промених формата на .sfb и работи перфектно, както и autoscroll. Ще продължа да се пробвам да инсталирам net framework, въпреки че сега ме устройва положението :)
mitani
Мнения: 6
Регистрация: 16 март 2010, 19:08

Мнение от mitani »

Досадната грешка е отстранена, както и една друга (autoscroll-а можеше да отиде след края на файла). Може да си изтеглиш програмата отново.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Мерси много за програмката. Сега не изписва тази грешка :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости