По, общи въпроси.

Един е питал, друг — отговарял…
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

По, общи въпроси.

Мнение от Вилорп »

Някак си не ми се вижда редно, да отварям нова тема за всеки въпрос та зотова правя тази пък ако някой се насили и нае отговорите още по-добре.

В раздела Авторски Текстове се предполага наши лични текстове ли да качваме?

ПРецъказ из форума и се оказава, че някой полезни линкове не се отвалят. Дали има възможност да се поправят или да се дадат нови? (Маркиал съм две теми..)
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

Понеже още не е отговорено на предишните:

Имам няколко редактирани и форматирани книги-игри, но са във ПДФ как, и имали как да влязат в библиотеката?
Последната и единствена промяна е направена от Вилорп на 17 февруари 2010, 18:03.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Защо следващия път не проявиш поне малко уважение към тези, към които си адресирал съобщението си, и да си направиш труда да го прочетеш преди да го изпратиш? Шест грешки в едно изречение си е чиста подигравка…
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

Благодаря за „отговара” на по-горе зададените въпорси Мандоре, но се надявам поне още някой да им обърне внимание, защото от твоя пост, не можах съвсем да си изясня всички неща.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Не си получил отговор, защото вероятно никой не е разбрал въпроса – като мен. Сарказмът е излишен.
Качи някъде една примерна книжка, за да може да се прецени съдържанието и качеството на файла; последващите стъпки ще зависят от конкретните характеристики на изданието.
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

Това са обработените:

Изгубени край амазонка
Кървав Меч - Бойните ровове на Крарт книга І
Китайска мистерия
Пътуване до Стоунхендж

А тази е без форматиране: http://hogwartsbg.com/spas/PBB.pdf

И пак да подпитам за радела: „Авторски Текстове” във форума. За какво иде реч в него, защото за момента там има само едно възпоменание...?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Продължавам да ме те разбирам – какво предлагаш да се направи с „Приказките на барда Бийдъл“ и „Бойните ровове на Крарт“? Първата е качена в библиотеката преди три месеца; втората – още по-отдавна…

За останалите три книжки (или колкото всъщност имаш): Видях, че в някои от тях е отбелязано, че ти си ги сканирал и обработил. Ако пазиш FR-пакета, най-лесно ще е да го експортираш в някой от текстовите формати и да го преоформиш по начин, подходящ за библиотеката. Аналогично за останалите – ако този, който ги е сканирал, пази пакетите, всичко ще мине безболезнено. Дори и да не се заемеш с преоформянето, предполагам, че ще се намери някой ентусиаст, който да свърши тази работа.
Ако в наличност има само PDF-и, работата е зле. За да влязат в библиотеката, трябва някой отново да ги прекара през FR (а той не се съобразява с текстовия слой в PDF-ите, а ги разпознава наново) и да ги преобразува в някой от текстовите формати. След това трябва да се редактират, форматират и тогава ще могат да се качат.

Това е недостатъкът на „полузатворените“ формати – мога за секунди автоматично да преобразувам който и да е текст от библиотеката в много приличен PDF, но досега никой не се е похвалил с обратното…
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

FR пакетите ги имам, но не са редактирани. Докато ПДФ-фите - са. Ако пусна редактирания ПДФ през FR дали ще обърка някои букви/думи?

За фаловете - такива са рузултатите, които мога да постигна с мойте технически възможности за момента. Кървавия меч ми е известно че го има.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: По, общи въпроси.

Мнение от Борислав »

В раздела Авторски текстове се предполага наши лични текстове ли да качваме?
Да. При желание, могат да се качат и в библиотеката, но трябва да са в изрядно състояние — без никакви грешки, най-добре във формат SFB.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Грешно разпознати символи едва ли ще има, но ще имаш проблем с новите редове – особено при краткотрайните реплики.
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

Тогава има ли значение дали ще се изведе *тхт от пакета тифове или от пдф-то? кой е по-добрия за библиотеката вариант?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост