Сканиране и съвместно редактиране

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Сканиране и съвместно редактиране

Мнение от Борислав »

Една от бъдещите ми задачи е пускането на система, при която ще е възможно съвместното редактиране на разпознат текст — нещо подобно на Distributed Proofreaders.

Много се надявам да намерим някакъв свободен софтуер, на който да можем да стъпим. Някой знае ли за такива програми? Знам само за софтуера на Distributed Proofreaders, но не съм си играл с него. Като за начало ще опитам да го подкарам.

В случай че ще почваме от нулата или пък ще надграждаме нещо, трябва да определим какво трябва да поддържа една такава система:
  • Какви да са основните функции? Тук трябва да се изкажат специалистите по редактирането на разпознат текст. Те най-добре знаят какво е нужно.
  • Какъв интерфейс да има програмата? Да е лесно и интуитивно за употреба.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Идея

Мнение от petrovich »

Това, което аз си представям е да кажем снимката на дадена страница и отдолу под нея поле, в което да се редактира вече разпознатият текст. По възможност да има spell checker http://ididictionary.com/bulgarian_spell_checker/
Така всеки ще има възможност да редактира по малко. За мястото, на което да се слагат снимките и всякакъв друг род информация аз се ангажирам да го осигуря.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости