Липсващи фрагменти от Колелото на времето

— Започнали сте да сканирате/редактирате и сте срещнали проблем, напр. липсват страници
— Търсите издание, за да го сканирате
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Galimundi
Мнения: 12
Регистрация: 12 август 2006, 14:09

Липсващи фрагменти от Колелото на времето

Мнение от Galimundi »

Здравейте приятели, започнах да чета поредицата от Читанката, обаче има доста грешки и липси. Заех се да я коригирам (според скромните ми възможности, ама все ще е по-добре отколкото е в момента). Ако може някой да помогне за липсващите парчета ще съм му много благодарен. И не само аз. Някой добър човек е оградил липсващите парчета с [???], така че може много бързо да се открият местата. Моля който разполага с книгата да се обади.
Аз знам, че нищо не знам ... Даже кой го е казал и това съм забравил.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Аз имам всички книги от поредицата. За коя част и къде точно става дума. Аз си спомням, че докато четох електронния вариант попаднах на един пасаж, където няколко страници бяха с разменени места. Само дето не помня коя книга и къде - беше отдавна. Може би съм писал коментар в сайта.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

В „Преродения дракон“ има четири места с „???“, още едно има и в „Нож от блянове“.
Гост

Мнение от Гост »

Това дето беше със объркано място го оправих, но има още. Направо изтегли цялата поредица ако я нямаш изтеглена вече и претърси всички томове, за [?, макар че щом Борката казва че са само в тези два тома значи е така. Третия том е просто ужасен за четене. Толкова много грешки даже аз не съм допускал. Бях открил още едно две места където се губи смисъла, обаче си го съчиних малко и се пооправи, но не го отбелязах за съжаление.

А бе mIRCata ти май си маниак на тема купуване на книги като мен когато бях по млад. Случайно да си събрал поредицата на Робин Хоб за Придворният убиец? Ако е така зарязвай Малазанската книга на мъртвите и почвай тази поредица, аз ще сканирам малазанската.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Гост написа:Това дето беше със объркано място го оправих, но има още. Направо изтегли цялата поредица ако я нямаш изтеглена вече и претърси всички томове, за [?, макар че щом Борката казва че са само в тези два тома значи е така. Третия том е просто ужасен за четене. Толкова много грешки даже аз не съм допускал. Бях открил още едно две места където се губи смисъла, обаче си го съчиних малко и се пооправи, но не го отбелязах за съжаление.

А бе mIRCata ти май си маниак на тема купуване на книги като мен когато бях по млад. Случайно да си събрал поредицата на Робин Хоб за Придворният убиец? Ако е така зарязвай Малазанската книга на мъртвите и почвай тази поредица, аз ще сканирам малазанската.
Да. Купувам си ги. Ето примерно съм си свалил Одисеята, ама сега я търся да си я купя. В събота си взех 2-та сборка за Дюн, нищо, че съм я свалил преди месеци от тук цялата. Когато съм в нас обичам да чета от самата книга. Електронните са ми за извън вкъщи, или пък да прочета нещо което нямам. Но ако ми хареса търся да си го купя.
Иначе за тоя придворен убиец май съм го чувал веднъж. Но никога не съм попадал на книгите, камо ли да съм си ги купил.

За Колелото - ако може да се сетиш, дай пасажите където ти е проблема - ако може главата и ориентир кое е не е ясно - да ти ги пратя като текст. Нека да не е със свободни съченения.
stype

Мнение от stype »

Няма шанс да си намериш поредицата за Придворния убиец, отдавна е изчерпана и без вероятност за преиздаване, а си заслужава. Първата книга я има тук, хвърли й едно око, няма да съжаляваш.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

То това е нож с две остриета - да изпитам удоволствието да прочета хубава книга, и да ме хване яд, че не е довършена. Айде тази поне е издадена и просто трябва да се намери да се сканира. Ами на Тери Брукс(май той беше) поредицата за магическото кралство - не доиздадена. Там пък хич няма как да се прочете края.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости