Към по-паметливите - търся един текст....

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
skyspirit
Мнения: 2
Регистрация: 01 януари 2010, 19:05

Към по-паметливите - търся един текст....

Мнение от skyspirit »

Здравейте. ЧНГ на всички!
По-големите от вас сигурно помнят старото списание "Криле". В него публикуваха н.ф.разкази с продължение в няколко броя. И сега търся един, който ми направи впечатление навремето. Става дума за един човек, попаднал на гигантско дърво на чужда планета. Не мога да се сетя нито как се казва разказа, нито кой е автора. Дали някой ще се сети за кой разказ иде реч?
МВВ

Мнение от МВВ »

ЧНГ и на теб,
по-старото списание Криле го помнят по-старите като мен примерно.
Разказа го помня и го имам в списанията ми почти целия с изключение ако не се лъжа на 1-2 броя дето не ги получих в онези смутни години.
Автора е Любомир Николов а заглавието му е ако не се лъжа ,,По стената"
За сканиране и пускането му тук обаче не съм много оптимистичен че ще стане скоро.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

"По стената" е повест, а не разказ. Наистина ще е добре да я видим в библиотеката.
skyspirit
Мнения: 2
Регистрация: 01 януари 2010, 19:05

Благодаря

Мнение от skyspirit »

Благодаря и на двамата!
Май наистина трудно ще я дидим тази повест тук. Чрез търсене в Google попаднах на интервю на самия Любомир Николов, който казва, че тази повест е публикувана само в списание "Криле".
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=9&id=3364
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Мнение от gogo_mir »

Трудно. Но, не невъзможно.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Повестта "По стената" вече е сканирана от gogo_mir и добавена в библиотеката. Може да се намери на следния адрес: http://chitanka.info/lib/text/16543
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости