Дейвид Брин

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
vAmpir
Мнения: 7
Регистрация: 27 октомври 2006, 14:33
Местонахождение: София, Bornheim

Дейвид Брин

Мнение от vAmpir »

Може ли някой да ми каже защо в нито една е-библиотека няма нищо на Дейвид Брин? Възможно ли е никои да не го харесва??? Аз имам на хартия само "Потапяне в слънцето" и мислех да започна да я сканирам. Трябва да знам дали ще има поне един, който ще иска да я прочете и започвам :D Аз от своя страна ще се радвам на всичко от "Ъплифта"

v.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Дейвид Брин

Мнение от Борислав »

vAmpir написа:Аз имам на хартия само "Потапяне в слънцето" и мислех да започна да я сканирам. Трябва да знам дали ще има поне един, който ще иска да я прочете и започвам :D
Високо вдигам ръка.
Гост

Мнение от Гост »

a другите имаш ли ги не на хартия?
vAmpir
Мнения: 7
Регистрация: 27 октомври 2006, 14:33
Местонахождение: София, Bornheim

Мнение от vAmpir »

Гост написа:a другите имаш ли ги не на хартия?
Не, иначе щях да ги кача, нали :wink:
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Аз имам тези маи са всички;
1 Звездната вълна се надига 463 страници
2 Воината на ъплифта 511 страници
3 Звездният риф 560 страници
4 Брегът на вечноста 607 страници
5 Стълба кам небето 527 страници

Писах страниците за да не си правите илюзии, книгите са си бая големки.

Иначе поредицата е чудесна, само това мога да кажа ( ако някои се интересува от подобни бих му препоръчал "Хиперион" на мен на мен лично много ми хареса )
Аз бих се заел със сканирането но съм нов има ли някакви тънкости или нещо друго което ще ме улесни... защото маи ще ми е нужно :)

А относно "Потапяне в слънцето" тази не съм я чел все още, тя продължение ли е на гореописаните или е самостоятелна?
Последната и единствена промяна е направена от Parsifal на 22 декември 2006, 00:39.
vAmpir
Мнения: 7
Регистрация: 27 октомври 2006, 14:33
Местонахождение: София, Bornheim

Мнение от vAmpir »

Parsifal написа:
А относно "Потапяне в слънцето" тази не съм я чел все още, тя продължение ли е на гореописаните или е самостоятелна?

Мисля, че е продължение на Стълба кам небето (която аз не съм чел). Във всеки случай, геройте на книгата явно са участвали и в друга книга 8) В момента я сканирам и редактирам едновременно, но върви бавно поради липса на време. Надявам се през празниците да я завърша.
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Чакам с нетърпение... :)
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Брин е наистина много симпатичен автор - хуманист и еколог :D И аз често съм се чудил как така е останал извън полезрението на сканиращите любители на жанра. Дори си мислех някой ден ако ходя до София да взема книжните тела, че да ги сканирам аз. Радвам се, че някой е склонен да се нагърби със задачата!

Поздрави!
нт
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Абе то така ама нямам скенер та няма да е веднага, но смятам да си копувам тия дни така че....

Иначе вече инсталирах ABBYY FineReader 8.0 Professional Edition така че се работи по въпроса.... търпение пък да видим какво ще стане.
Гост

Мнение от Гост »

Успех със скенера! Ако имаш трудности по технологията в една друга тема бяхме писали доста по това как е най-удобно и бързо да се организира процеса. Прегледай я. Ако има още неясни и проблематични неща – питай. Ще помагаме с каквото можем.
Аватар
vegetosayajin
Мнения: 31
Регистрация: 05 септември 2009, 11:19
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Мнение от vegetosayajin »

Видях че наличните произведения са само:
  • 5 1. Потапяне в слънцето
  • 5,6 2. Звездна вълна се надига
Някой ще допълва ли останалите?
Аз имам "Стълба към небето" и "Войната на Ъплифта" на хартия,но досега не съм сканирал книги и нямам представа как става.
Ако обаче няма кой да ги качи на драго сърце ще се заема.
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Мнение от Alegria »

И двете заглавия са в списъка на подготвяните произведения.
За да се включиш в работата, е необходимо само да се регистрираш. :wink:
Аватар
vegetosayajin
Мнения: 31
Регистрация: 05 септември 2009, 11:19
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Мнение от vegetosayajin »

Мерси за бързия отговор.
dapeev
Мнения: 4
Регистрация: 09 септември 2009, 08:54
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от dapeev »

Parsifal написа:Аз имам тези маи са всички;
1 Звездната вълна се надига 463 страници
2 Воината на ъплифта 511 страници
3 Звездният риф 560 страници
4 Брегът на вечноста 607 страници
5 Стълба кам небето 527 страници
"Потапяне в слънцето" ("Sundiver") е първа от поредицата за "Ъплифта". И аз не съм я чел, както не съм чел шестата и седмата част (в списъка ти шестата част се води като номер 5, а седмата липсва).
Английските им имена и номера са както следва:
Brin, David - Uplift 1 - Sundiver
Brin, David - Uplift 2 - Startide Rising
Brin, David - Uplift 3 - The Uplift War
Brin, David - Uplift 4 - Brightness Reef
Brin, David - Uplift 5 - Infinity's Shore
Brin, David - Uplift 6 - Heaven's Reach
Brin, David - Uplift 7 - Temptation
Номера 2-5 ги имам на хартия, 2 и 3 са издавани у нас, а 4 и 5 ги имам на руски. Всичките 7 ги имам в електронен вариант, на английски. Знанията ми по английски ми стигат да ги чета, но не и да ги превеждам обаче.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

dapeev написа:… 2 и 3 са издавани у нас…
Всички книги от 1 до 6 включително са издавани у нас. Parsifal вече е посочил преводните им заглавия.
Axl Rose

uplift

Мнение от Axl Rose »

Привет на всички,
от известно време търся фенове на Дейвид Брин, понеже в библотеката ми се подмята едно негово томче - "Звездният риф". Поради чистка на библиотеката реших да го продам/подаря, и за това пиша тук... Ако някой желае да го получи и е от Пазарджик да ми пише и ще черпи по бира тия дни, хахах, а ако не е ще се наложи да си плати пощенските разходи.
Както и да е, скайпът ми е naverlur, ако има желаещи, да драскат там. :D
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости