ePub?

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
kkazakov
Мнения: 2
Регистрация: 11 декември 2009, 19:00
Връзка:

ePub?

Мнение от kkazakov »

Здравейте,

някаква възможност за публикуване на книгите в ePub формат аавтоматично или евентуално converter? ако е необходимо, мога да помогна ... ePub ако има, ще е страхотно :)

http://en.wikipedia.org/wiki/EPUB
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Какво ще помогне това на читателите?
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Мнение от Endymion »

Calibre може да конвертира fb2 в много различни формати, включително и в ePub.
kkazakov
Мнения: 2
Регистрация: 11 декември 2009, 19:00
Връзка:

Мнение от kkazakov »

Ооо, благодаря много, не я знаех тази програма! Има я за Linux, Mac OS X и Windows, приятно изненадан съм!
Гост

Мнение от Гост »

epub дефакто се превръща в стандарта на електронните книги, но пък fb2 е най-удобен за съхраняване и конвертиране от него в други формати.
OXYGEN

Мнение от OXYGEN »

Защо някои от книгите изтеглени като FB2 дават грешка при конвертиране в epub с Calibre?

Например ето тази:
http://chitanka.info/lib/text/15396
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Поради някаква причина книгата не е валидирана преди да влезе в базата (на ред 2837 има некоректен ред). Конверторът на сайта е поставил предупреждение за този проблем в началото на FB2-файла, затова той не се разпознава като валиден файл. Ще бъде поправено (заедно с още няколко други проблема), но като експресно решение може да се изтрие първият ред от FB2-файла.

Между другото, на какво четете, та имате нужда от конвертация към ePub?
Гост

Мнение от Гост »

Mandor написа: Между другото, на какво четете, та имате нужда от конвертация към ePub?
Sony 505 например...
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Доколкото съм информиран, за Sony Reader-ите е най-добре да използвате фирмения формат – LRF (или каквото беше там). Има поне два конвертора за него.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

От днес както отделните творби, така и книгите могат да се свалят във формат EPUB.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Гледам, че станаха вече доста форматите достъпни за сваляне. Дали вместо текст не е по-добре да си имат отделни иконки?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Гледам, че станаха вече доста форматите достъпни за сваляне. Дали вместо текст не е по-добре да си имат отделни иконки?
Мина ми през главата, но си замина, защото нямам време да се занимавам с това. Който има желание, да заповяда.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Изображение Изображение Изображение Изображение

Това за SFB аз го правих с материали от темата за лого на библиотеката в тукашния форум. Иконката за TXT е от Wikipedia. За FB2 е логото на FB2 Reader, а картинката за ePub е правена от някакъв фен, който я е публикувал в блога си и разрешава да се ползва.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

О-о, много добре изглеждат. Само трябва да се посмалят малко, за да вървят добре с текста.

EPUB отскоро си има официално лого, което е идеално за иконки — едно завъртяно „e“.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Минах и през официалното лого на epub, но... някак си не мога да си го представя като икона. Ето го:
Изображение
Сега ще ги посмаля иконите.
-----------------------------------
Пооправих ги:
Изображение Изображение Изображение Изображение
ndimitrov73

Re: ePub?

Мнение от ndimitrov73 »

Здравейте,

Имам следния проблем. Имам е-рийдер КОБО. Искам да се прехвърля някой книжки от pdf на fb2. от fb2ТОepub защото няма кирилизация.
Използвах един от вашите файлове от сайта чете се просто перфектно за което много Ви благодаря. Проблема дойде когато аз реших да прехвърля pdf to fb2. Обработих pdf файла с Fine reader. С Calibre го превърнах в bf2 но има разминаване в редовете. Има някой дълги редове. Параграфите започват по-навътре и става едно мазало. Въпроса ми е как ги правите вашите файлове да изглеждат така добре и аз къде греша?

Благодаря предварително за помоща.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости