Как да конвертирам PDF формат

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
waspa
Мнения: 2
Регистрация: 14 септември 2009, 15:20

Как да конвертирам PDF формат

Мнение от waspa »

Искам да попитам как да конвертирам ПДФ към ТXT ?Искам да мога да си ги чета на телефона обаче това не мога да го обърна.Явно има тънкост която ми убягва.Благодаря предварително на отзовалите се.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Донякъде може да помогне просто да маркираш текста, copy->paste в текстов файл и готово. Стига файла да не е от картинки. Че съм попадал и на такива - вкарани картини с текст, вместо самия текст като такъв.
Последната и единствена промяна е направена от mIRCata на 15 декември 2009, 10:35.
waspa
Мнения: 2
Регистрация: 14 септември 2009, 15:20

Мнение от waspa »

Ами мисля,че е по втория начин,описан от теб.Не ми позволявая да маркирам текста.Поне не и с мишката.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Ами по принцип в програмите за четене на PDF не може директно да се маркира с мишката. В смисъл, че трябва да се пусне функция на маркиране. Обикновено е изведена на бутонче някъде по toolbar-a на програмата. Аз използвам Foxit reader, че е по-лек от Акробат-а и там го има. Пробвай да потърсиш такава функция в твоята програма.
MBB

Мнение от MBB »

Ако е вкаран като картинки текста начина е следният- Отваряш PDF-a с Abbyy Fine Reader, маркираш, пускаш разпознаване на текста -> запазваш в ТХТ или какъвто си искаш текстов формат. Тук всички текстове са правени по този начин.
Та се чудех защо никой не ви го е написал досега. Ако PDF-а е криптиран или защитен с парола - има си програмки свалящи защитите.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости