Бараяр

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Xelian

Бараяр

Мнение от Xelian »

Не съм сигурен че това трябва да го постна точно тук. Стaва въпрос за 6-тата книга от поредица за Бараяр - Границите на безкрайността. Книгата е съставена от 3 новели, като само първата от тях (Планините на плача) обаче е в правилния си хронологически ред. Останалите две новели описват събития станали чак след 9-тата книга. По този начин се издава края на една от книгите ( Игрите на Вор ) и някои други по малки споилери за бъдещето на главния герои.

Според мен книгата трябва да се премести между (Етан от Атон и Братя по оръжие) тъй като точно 2-тата и 3-та новела от книгата се случват точно в този времеви период, а първата новела е сравнително независима от останалите.
Vor

Re: Бараяр

Мнение от Vor »

Здрасти,

Тъй като видях, че и ти се фен на тази поредица, искам да те питам нещо. Би ми било интересно да получа и друго мнение.

1-та и 2-рата книга ми се струват тотално различни от цялата поредица и нямат абсолютно нищо общо. Имаш ли представа защо са сложени в тази колекция ?
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: Бараяр

Мнение от Endymion »

Ако имаш в предвид Дилемата на съноплетачката и Без гравитация, то действието в тях се развива в същата вселена и затова са част от поредицата. С тях започва хронологията на официалният сайт на Бюджолд. Поне четриръките се споменават в още няколко книги, а в Дипломатически имунитет имат доста сериозна роля.

В Дилемата на съноплетачката действието се развива доста преди другите книги, затова и няма кой-знае каква връзка с тях. Но пък там е първото споменаване на колонията Бета.
Vor

Re: Бараяр

Мнение от Vor »

Мерси много за инфото :)
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Бараяр

Мнение от drackon »

От цялата поредица не съм чел само Дилемата на съноплетачката и Без гравитация!!! Дали могат да се намерят някъде...на български...


Първо предупреждение.
Бел.модератор
Afrodita
Мнения: 1
Регистрация: 14 септември 2011, 13:39

Re: Бараяр

Мнение от Afrodita »

Тъй като и двата превода в библиотеката са любителски, а в сайтовете на издателставата и книжарниците не се споменават изобщо подозирам, че едиственият начин да ги прочетеш на български е тук :). Но може и да греша.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: Бараяр

Мнение от Endymion »

Без гравитация не е любителски превод, но изданието е от преди повече от 10 години, така че ще е трудно да намериш на хартия.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Бараяр

Мнение от drackon »

Моя грешка - извинения, заглавията ги има в библиотеката!!! И пак безобразието в нашето книгоиздаване - грабнал някой нещо /Без гравитация/ и решил да го издаде...без да погледне, че това е поредица, че друго издателство се е заело с това...
Fen

Re: Бараяр

Мнение от Fen »

Някой знае ли дали скоро тук ще се появи и последното заглавие от поредицата за Бараяр - "Криожега?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Бараяр

Мнение от petrovich »

Fen написа:Някой знае ли дали скоро тук ще се появи и последното заглавие от поредицата за Бараяр - "Криожега?
Да, следващата година според правилата на библиотеката.
massaraksh
Мнения: 6
Регистрация: 12 януари 2013, 12:54

Re: Бараяр

Мнение от massaraksh »

Криожега я има качена в замундата както и другата мисля че се казваше сделката на капитан ворпатрил ако нямаш там регистрация или не ти се занимава да ги търсиш дай скайп адрес и ще ти ги пратя.
massaraksh
Мнения: 6
Регистрация: 12 януари 2013, 12:54

Re: Бараяр

Мнение от massaraksh »

Сега се сещам че криожега я има и в booksbg.org сайта иска регистрация а книгата е в док формат
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости