Vypros

Един е питал, друг — отговарял…
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
kushka

Vypros

Мнение от kushka »

Тъй като преди около един месец пуснах три готови текста , а още не са публикувани в библиотеката (става въпрос за стиховете от Мирча Динеску, от 30.04.2009) - искам да попитам да не би да има някакъв проблем или аз да не съм направила нещо както трябва ? Моля , пишете !
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Vypros

Мнение от Борислав »

Стандартния отговор би бил „Не сме стигнали до тях.“ В случая долу-горе е правилен.

Също така, скапания формат DOC не е от любимите ми. Писал съм какви формати предпочитам. В твоя случай спокойно можеше да ползваш чистотекстов файл (TXT).
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Няколко съвета:
- Добре е да слагаш името на автора и заглавието на произведението вътре в самото произведение; напр. сега не знам "АРС ПОЕТИКА" дали е само с главни букви поради някаква авторска причина, или така е изглеждало в книжния вариант. Ако нямам друга информация, бих го преименувал на "Арс поетика".
- Щом като познаваш творчеството на автора, добре е да включиш (в края на произведението) оригиналното име на автора и произведението (на румънски), от кого и кога е преведено, а ако е книжно издание - и информация за изданието (издателство, година, т.н.).
- Колкото до форматите - щом в произведението няма специално форматиране (напр. наклонен текст и др. подобни), по-добре използвай текстов файл; така се пести място. Ако в произведението има такива специални елементи, използвай RichTextFormat (RTF); всички word-ове го поддържат.

Надявам се, че ще отделиш малко време да допълниш липсващата информация и да преработиш вече качените файлове. Успех!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост