IDI Spell Checker 24.02.07

От време на време се появяват идеи за странични проекти. Обсъждайте ги тук.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Evelina691
Мнения: 1
Регистрация: 07 октомври 2014, 13:35

Re: IDI спелчекър 2.53

Мнение от Evelina691 »

Здравейте
Този опашен интервал ми къса нервите...Ако го оставя, дали ще се познае?
И има ли някъде упътване за тази програма?

Благодаря
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 2.53

Мнение от dd »

Evelina691 написа:Здравейте
Този опашен интервал ми къса нервите...Ако го оставя, дали ще се познае?
И има ли някъде упътване за тази програма?

Благодаря
Виж видеото на сайта на чекъра. Опашният интервал се коригира по същия начин, по който се коригират и правиписните грешки — щракваш в левия панел върху грешката, после върху предложението за корекция, което в случая визуално е същият текст, но вече без опашния интервал. Знам, че първоначално е леко неинтуитивно, но така всички корекции се правят унифицирано, по един и същ начин, и просто е въпрос на свикване. Този метод е възможно най-скоростен. Който не е сигурен какво прави, винаги може да поправя грешките по бавния начин на ръка директно в текста в десния панел (в случая просто изтриваш опашните интервали).
Аватар
fwiffo
Мнения: 3
Регистрация: 31 януари 2014, 23:38

Re: Да го беше написал по-рано...

Мнение от fwiffo »

didikot написа:"Поради този проблем програмата също НЕ МОЖЕ да търси в бг текст и вероятно ще крешва, ако Non-Unicode езикът, настроен за съответната машина не е български." - Толкова време се чудя защо Spell checker-а забива под Windows 7, а сега като коригирах това, работи прекрасно. Поздравления за програмата :)
Пет години по-късно -- същия проблем :) Какви ли магии не правех и програмата все ми забиваше под Windows. Накрая се отказах от нея и така над 1000 страници имам вече добавени (не твърдя, че са много.) Добре че намерих решението тук. Според мен то трябва да бъде добавено в наръчник на коректора: http://wiki.chitanka.info/%D0%A0%D0%B0% ... ll_Checker
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: IDI спелчекър 2.53

Мнение от petrovich »

Информацията е добавена. Ако ви се струва, че е неясна, може да поясните кои са точно въпросните настройки в регионалните настройки на операционната система.
Аватар
fwiffo
Мнения: 3
Регистрация: 31 януари 2014, 23:38

Re: IDI спелчекър 2.53

Мнение от fwiffo »

petrovich написа:Информацията е добавена. Ако ви се струва, че е неясна, може да поясните кои са точно въпросните настройки в регионалните настройки на операционната система.
В този линк на английски е обяснено според мен доста добре:
https://personal.psu.edu/hxb11/NONUNICODE.HTM
Картинките са за Windows XP, в края на статията обаче се обяснява и за Windows 7 и 8.
Последната и единствена промяна е направена от fwiffo на 25 юни 2022, 09:00.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 2.54

Мнение от dd »

Работата по програмата продължава с пълна сила, но повече няма да има свободни за теглене нови версии. Също няма да има повече мои постове в тази тема, тъй като не съм сигурен, че би било уместно за несвободна програма. Бъдещи чейнджлогове и друго инфо вече само на сайта.
Програмата отново ще е свободна за теглене след 06.2022 г., а при много добро стечение на обстоятелствата - след 06.2020 г. Но не и по-рано, дори по някаква причина (здравословна/недостатъчно финансиране/липса на мотивация и пр.) окончателно да спра работа по нея години преди това.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 2.54

Мнение от dd »

Просто за сведение - в момента нямам контрол върху сайта на чекъра (беше безплатен хостинг), тъй че каквато и информация да се появи на него, е нечие чуждо дело. Последният мой текст (от 1-ви януари) там гласеше, че прекратявам развитието и разпространението на чекъра и че може да продължите да ползвате последната версия, която сте свалили. Също че забранявам по-нататъшното разпространение на чекъра в Мрежата или по друг начин.

Разбирам, че някой може и да ми се ядоса, но вместо това по-полезно ще е да седне, да разработи свой продукт (надявам се и по-добър), след което да го пусне безвъзмездно в употреба.

За осемте месеца от април до края на 2015 година продуктът получи само шест дарения, а в личен план нямам възможност да отделям безвъзмездно от ограниченото време, с което разполагам, тъй че причините за края на продукта са прозаични. Но няма място за съжаление - надявам се, че хората ще продължат да ползват копията, които имат.
Последната и единствена промяна е направена от dd на 08 януари 2016, 12:50.
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Re: IDI спелчекър 3.07

Мнение от Inf »

До въпросната страница други нямат достъп за администриране т.е. никаква друга информация няма да се появява, освен написаната.

Що се отнася до проблема - това е един стар сървър с проблемен диск и вероятно сериозният интерес (толкова заявки към IDI спелчекър страницата не е имало скоро а и изобщо, нищо че вече няма файлове) го довърши.

Изображение

Ето и много небрежно сглобената система за статистики http://freeplace.info/stat/, но все пак са за вътрешни цели. На тях явно се вижда, че проблема се е появил от последните 6 и повече месеца и просто го проспах за съжаление.

Ще се опитам да го закърпя тази нощ (на 07.01). Ако не успея, ще е в почивните дни.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 3.07

Мнение от dd »

Благодарности на inf! Поне вече е ясно, че не става въпрос за хакерско дело, а проблемът наистина е бил хардуерен. Ако успеят да го оправят, официалният адрес на чекъра ще се запази.
Аватар
haripetrov
Мнения: 12
Регистрация: 15 февруари 2010, 16:30

Re: IDI спелчекър 3.07

Мнение от haripetrov »

Ще се радвам ако можеш да пуснеш в github или на друго място до момента направеното, за да може, който желае да се включи. Тази програма със сигурност ще улесни всички, които се занимават с корекцията на книгите, както и други хора, които искат да си подобрят правописа и пунктуацията.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 3.07

Мнение от dd »

haripetrov написа:Ще се радвам ако можеш да пуснеш в github или на друго място до момента направеното, за да може, който желае да се включи.
@haripetrov, чекърът може и да не стана популярен продукт, поради някои особености на българската действителност, но все пак е адски трудоемка разработка и не би му отивало да е с отворен код. А и от елементарно уважение към регистрираните потребители, колкото и малко да са. Ще е свободен за сваляне отново след 06.2022 г., както вече посочих.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 3.07

Мнение от dd »

Реших, че идеята тотално да закрия Чекъра не си струва, тъй че отново е достъпен. Ще избягвам по-натам да спамя форума, затова който се интересува от евентуални бъдещи новини, може да посещава сайта един-два пъти годишно.
Последната и единствена промяна е направена от dd на 30 март 2016, 03:47.
Аватар
haripetrov
Мнения: 12
Регистрация: 15 февруари 2010, 16:30

Re: IDI спелчекър 3.08

Мнение от haripetrov »

Радвам се, че си си променил мнението. Според мен е много по-добре повече хора да имат достъп до това, което си създал.
Разбирам че си инвестирал много време и е трудно просто така да го пуснеш за широка употреба, но ще се радвам ако в някакъв момент промениш решението си по отношение на source code-а. Личното ми мнение е, че в бъдеще ще виждаме още много отворени проекти, които ще променят света. :)
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 3.08

Мнение от dd »

del.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 4.01

Мнение от dd »

del.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 4.25

Мнение от dd »

Чекърът вече има акаунт в Туитър, тъй че няколкото човека от Читанка, ползващи програмата, при желание може да го следят и да ми пишат, ако искат дадена нова версия. Знаете, че не пращам автоматично новите версии, за да избегна евентуално спамене, тъй като не всеки работи с програмата в определен момент.
Последната промяна е направена от dd на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: IDI спелчекър 4.25

Мнение от Еми »

Друг вариант за поглеждане? Нямам Фейсбук, Туитър, Инстаграм и т.н., защото не ги харесвам. Ще ти пиша мейли :-)
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 4.25

Мнение от dd »

Еми написа:Друг вариант за поглеждане? Нямам Фейсбук, Туитър, Инстаграм и т.н., защото не ги харесвам. Ще ти пиша мейли :-)
Туитърът е просто за улеснение за хората с акаунт там. Ти може просто да следиш официалния сайт и да ми пишеш при желание, каквато първоначално ни е уговорката.

П.П. Оказва се, че мистър Туитър не позволява някои елементарни настройки, примерно не може да се настрои последователите да не виждат данните на другите последователи, което създава потенциални рискове. Тъй че край с Туитъра.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 4.34

Мнение от dd »

Стартирах видеоканал на Чекъра. Ще има видеоуроци, експерименти и всичко друго, което сметна за полезно.

Ъпдейт: Към 10.05.2022 г. все още няма полезно съдържание, но никога не се знае.
Последната промяна е направена от dd на 19. Мнението е било променяно 19 пъти.
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: IDI спелчекър 4.34

Мнение от Еми »

Благодаря! Чудесна програма!
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
taliezin
Мнения: 14
Регистрация: 10 юли 2010, 01:44
Връзка:

Re: IDI спелчекър 4.34

Мнение от taliezin »

Аз пратих запитване за лиценз, но още нямам отговор, ако някой може да помогне...
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI спелчекър 4.34

Мнение от dd »

taliezin написа:Аз пратих запитване за лиценз, но още нямам отговор, ако някой може да помогне...
Случи се, че бях два дена извън града и офлайн, но вече решихме проблема...
taliezin
Мнения: 14
Регистрация: 10 юли 2010, 01:44
Връзка:

Re: IDI спелчекър 4.34

Мнение от taliezin »

Да, всичко е наред, отново благодаря!
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI Spell Checker 20.01.01

Мнение от dd »

Версия 20.01.01.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI Spell Checker 20.04.09

Мнение от dd »

Версия 20.04.09
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI Spell Checker 20.08.02

Мнение от dd »

Версия 20.08.02

1. Думите с "нестандартни" букви (напр. с диакритични знаци) се извеждат в отделен списък в левия панел и вече коректно може да ги кликаме, за да ти търсим в текста в десния. Досега подобни думи се извеждаха в основния списък с непознати думи, като "нестандартните" букви се заменяха с близки, и при кликането им се извеждаше съобщение, че съответната дума липсва в текста, което беше грешно.


Изображение

2. Обичайните доработки на всички фронтове.
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: IDI Spell Checker 20.08.02

Мнение от Еми »

Работата ви е прекрасна, но като за доброволци, отделящи от свободното си време и на фона на заплатите в БГ, цената е висока. Аз си купих една от предните версии, и останах с убеждението, че купувам и ъпдейтите... но не би. При тази цена не бих си и помислила да купя. Жалко за добрата работа, съмнявам се някой да е навит да се изръси с 600 лв., за да коригира книги за Читанка. А професионалисти от издателства тук не се навъртат, макар да съм сигурна, че те не ползват подобни проверители.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI Spell Checker 20.08.02

Мнение от dd »

Еми, прати ми имейл, ако искаш ъпдейт. Вършиш безценна работа тук и не върви да ти отказвам.
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI Spell Checker 21.06.26

Мнение от dd »

Версия 21.06.26
dd
Мнения: 168
Регистрация: 12 април 2009, 05:05

Re: IDI Spell Checker 22.06.23

Мнение от dd »

Версия 22.06.23.

В тази тема от 5 години умишлено е доста тихо (и така ще си остане) заради определен тип хора, но по програмата се работи.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости