Проблем с оформлението

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Raychev

Проблем с оформлението

Мнение от Raychev »

Привет,
от известно време насам (две-три седмици?) началната, а и всички следващи страници на библиотеката не се изобразяват със стандартната тема (портокалова, ако не греша), а и обектите са разместени; освен това липсва картинката от текса "Труд" нападна сляп!". Сякаш ХТМЛ кодът е счупен. Така се появяват и отворените текстове (на син фон, който цвят е настроен по подразбиране на личния ми компютър като фон, а не както преди на оранжев и с ХТМЛ оразмеряване). Изтрих кукитата, изпразних склада, изключих всякакви филтри (за съдържание, за изскачащи прозорци, Джава, Джава-скрипт и т.н.); промених стиловете, накрая преинсталирах "Файърфокс" с изтриване на потребителските файлове на профила - резултат никакъв. Като отворих сайта в Интернет Експлорер, открих, че там цветовете са правилни, но пък обектите са разместени. Добавям две изображения на сайта от формата за търсене (направени са при full-screen), може да се забележи как при ползване на Майкрософтския браузър елементите са извън лявата граница на екрана, въпреки че хоризонтален скролер не е наличен. В момента съм силно озадачен и в безизходица, така че реших да се консултирам тук, ще съм благодарен за всякаква оказана помощ.

img16.imageshack.us/img16/5555/librfox.jpg - скрийншот от "Файърфокс"
img16.imageshack.us/img16/7953/librie.jpg - скрийншот от "Интернет Експлорер"
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Проблем с оформлението

Мнение от Борислав »

От няколко седмици статичните файлове (стилове, скриптове, картинки) се достъпват чрез static.chitanka.info:84. Ето например логото на библиотеката. Първо предположих, че централно ти е забранено да отваряш сайтове на нестандартен порт (различен от 80), затова не можеш да видиш нито стиловете, нито картинките. Вече има една тема по този въпрос. Явно обаче не е това, щом с МСИЕ се виждат стиловете.

Виж дали виждаш логото с Файърфокс. Може само при него да е забраната.
Гост

Мнение от Гост »

Мда... След като тествах на порт 84, филтър се оказа. Сега всичко е наред. Благодаря много!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости