Хроника на едно предизвестено напускане

Теми, свързани с литературата, но непасващи на горните раздели
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Хроника на едно предизвестено напускане

Мнение от SecondShoe »

Докато преглеждах рубриката История попаднах на това ново българско произведение и започнах да го чета. В началото бях решил само да видя какво представлява без да се задълбочавам, но ми стана интересно и на един дъх стигнах до Осма глава. Прекрасно са съчетани медицинската информация с делничните неща и всичко е написано доста увлекателно. За първи път чета произведение на български автор отразяващо актуалната и реална българска действителност. Както повечето хора и аз познавам болни на хемодиализа и съм чувал с какви проблеми се сблъскват. Настоящата книга само потвърждава много от съменията ми. Прекрасна история за живота като цяло и за това, на какво са готови някой хора за пари. Препоръчвам на всеки да прочете книгата и после да сподели впечатленията си в тази тема. Авторката едва ли е получала адекватно заплащане за труда си, но поне тук може да и дадем нашата морална подкрепа.

http://borislav.free.fr/mylib/text/2101

Изображение

Малко ревю от Уикипедия: Рени Стоянова е родена на 30 юли 1957 г. Завършва 2-годишен Медицински колеж в София през 1978, омъжва се през 1979 и работи като медицинска сестра в продължение на 25 години, като се радва на щастлив семеен живот и двама сина, родени съответно през 1980 и 1981. Заедно със синовете си става студентка през 1999 г. Те записват инженерни специалности редовно обучение, тя - английска филология задочно. През 2003 г. изпраща сигнал до Министерство на здравеопазването и МВР за сериозни нередности в болничното заведение, където работи: недокументирано провеждане на скъпо струващи диализни процедури на чужденци по време на почивката им в България, вътреболнична инфекция с хепатит, взела размерите на епидемия, опасност от заразяване на чужденците и др. Подложена на заплахи от ръководството на болницата, напуска работа. Бившите й колеги и болни са сплашени да мълчат. Рени Стоянова започва да пише "Хроника на едно предизвестено напускане - хемодиализен роман" в състояние на тежък шок от преживяното унижение и чувство на безсилие. Това е първата й книга на български език (преди това е написала един шеговито-любовен епистоларен роман на английски език - "My Virtual Badwulf", 2000 г.)
Аватар
owlie
Мнения: 3
Регистрация: 31 март 2008, 10:13

Мнение от owlie »

Брех, как се зарибих... имам и аз поглед в/у 1 диализа, крайно интересно ще ми е да чета, наистина.
[color=#884400]Внимавайте с всички инициативи, които изискват нови дрехи. Хенри Дейвид Торо[/color]
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости