Пътят на икар, Любен Дилов

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
viron
Мнения: 2
Регистрация: 17 януари 2009, 02:27

Пътят на икар, Любен Дилов

Мнение от viron »

Невероятен роман. За мен, това е първата ми истинска българска книга, която съм прочел.. съзнателно. Беше ми подарък от Илчо Димитров. Дълги години събираше прахта и олицетворяваше отвращението ми към литературата, насадено от преподавателите в училище. Чак след като позагрях с книги като : пътуване в уибробия, небесните господари. След като разбрах, че от четенето може да не те боли главата и след като Илчо си беше заминал, реших да я прочета от куртуазия.

Тогава тази книга ми стана любима и Дилов ми върна вярата в българските автори, сега благодарение на него развивам търпимост дори към българските класици, които ненавиждах когато ми бяха преподавани в училище.

До колкото съм запознат Дилов е добил популизъм преди 1990 с книгата си Атомния човек, тъйкато тя доста умело и прикрито е усмивала тогавашната власт. Но за мен Пътя на Икар е най добрата негова книга.

Препоръчвам я горещо на всеки млад любител на научната фантастика, старите любители със сигурност са я чели :)

Лично аз смятам Дилов за най-добрият български фантаст и не бих пропуснал и другите негови творби като "тежеста на скафандъра" пък и дори: многото имена на страха, което е със силен привкус на чувство подобно на това, което поражда серияла - на всеки километър :)
доктор дулитъл

Мнение от доктор дулитъл »

По мои наблюдения рейтинга му се вдигна най-много с поредицата "Незавършеният роман на една студентка по история". В смисъл, че другите деца от Двора, Игрището и Училището говореха и търсеха активно първо това произведение,а после и други неща от автора.
Бог-Император

Мнение от Бог-Император »

за български романи прегледай и Елена Павлова (не са и лоши) и поредицата на Николай Телалов "Да събудиш драконче" , "Пълноземие" и "Царска заръка".
Гост

Мнение от Гост »

Бог-Император написа:за български романи прегледай и Елена Павлова (не са и лоши) и поредицата на Николай Телалов "Да събудиш драконче" , "Пълноземие" и "Царска заръка".
относно това някой може ли да качи "Пълноземие" и "Царска заръка" :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Гост написа:относно това някой може ли да качи "Пълноземие" и "Царска заръка" :)
Да, Борислав може да ги качи. Изпратете му ги в подходящ електронен формат и скоро след това ще бъдат на сайта. 8)
Гост

Мнение от Гост »

Mandor написа:
Гост написа:относно това някой може ли да качи "Пълноземие" и "Царска заръка" :)
Да, Борислав може да ги качи. Изпратете му ги в подходящ електронен формат и скоро след това ще бъдат на сайта. 8)
но аз моля да ги качат именно защото не мога да ги намеря :(
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Гост написа:
но аз моля да ги качат именно защото не мога да ги намеря
Mandor само искаше да наблегне, че книгите не идват от нищото, за да се качат. Така че по-правилно беше да попиташ дали някой може да предостави и сканира книгата, защото „качване“ предполага нещо взето наготово. Опитваме се да поощрим включването на повече хора в процеса и да се разбере този процес. Пък кой знае, може и някой да ги сканира тези заглавия и да ти ги даде да ги редактираш докато ги четеш. Чудеса се случват!
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости