Даунлоуд

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
jan3577
Мнения: 2
Регистрация: 11 януари 2009, 00:48

Даунлоуд

Мнение от jan3577 »

Здравейте! Чувствам се страхотно след като открих толкова богата библиотека.
Може ли някой да ми каже какви са стъпките, за да се свали дадена книга?
Благодаря Ви предварително!
jan3577
Мнения: 2
Регистрация: 11 януари 2009, 00:48

Мнение от jan3577 »

Ехооо! Моля Ви споделете това, което вече за Вас се е превърнало като безусловен рефлекс. Нужно ли е да преоткривам топлата вода?. Въпросът ми е прегледан 16 пъти, без никакъв отзив.
Благодаря, ако някой отдели 2-3 минути от своето време, за да ми покаже това, което не знам!
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Мнение от Endymion »

Здравей, от дясно на всяка книга имаш няколко връзки групирани в "Пълни прегледи". Като кликнеш с десният бутон на мишката върху тях и избереш "Save as..." от появилото се меню, може да си запазиш книжката. Предполагам ще ги четеш от браузър, така че си запзи HTML версията.
Може да четеш и през специлизирана програма като CoolReader, FBReader и други. В този случай е по-добре да си изтеглиш "Суров текст (zip)". Като кликнеш с мишката върху тази връзка, браузъра директно ще ти предложи да запази файла. Тези файлове после трябва да се конвертират с конвертора на Mandor до FB2 формат, който се поддържа от програмите за четене.
rallybl
Мнения: 1
Регистрация: 09 февруари 2009, 18:49
Местонахождение: къде ли не
Връзка:

Амии...

Мнение от rallybl »

Ми аз си свалям неща като си намеря от азбучния показалец книгата и натисна жълтия бутон "Сваляне на цялата книга" - май така пише. И не ми трябва да конвертирам после. Като разархивирам zip-а излизат текстови файлове и им задавам да се отворят с Word > с кликване на файла с десен бутон, а от излизащото меню - Open with. Пита ме там какво точно искам, ама то си избира по подразбиране, така че кликвам ОК и готово. Това, което съм пробвала, си е ок за четене - с отделени абзаци, нови редове и т.н. И си го сейвам като Word, за да не давам всеки път Open with.

:roll:
"Better ask forgiveness than permission." ;) /Ерагон, филма/
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости