Песен за огън и лед

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
тцЪ

Re: Песен за огън и лед

Мнение от тцЪ »

drackon написа:Всичко от Робърт Фийст...
Робърт Фийст ли?!??

Сещам се за Реймънд Фийст и за Робърт Джордан, ама Робърт Фийст за пръв път чувам ;)
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Бам Бам »

Може би имаше предвид Реймънд Фийст?
gago89
Мнения: 21
Регистрация: 10 януари 2012, 21:02

Re: Песен за огън и лед

Мнение от gago89 »

Добре ,а кога излиза 6-тата книга от "Песен за огън и лед"?
cveti
Мнения: 14
Регистрация: 18 декември 2010, 19:59

Re: Песен за огън и лед

Мнение от cveti »

До колкото знам все още няма обявена дата, имам чувството, че ще ни се наложи доста да почакаме. Поредицата е една от най-добрите които съм чела. Малко автори могат да съчетаят така добре реализъм и фентъзи.
gago89
Мнения: 21
Регистрация: 10 януари 2012, 21:02

Re: Песен за огън и лед

Мнение от gago89 »

cveti написа:До колкото знам все още няма обявена дата, имам чувството, че ще ни се наложи доста да почакаме. Поредицата е една от най-добрите които съм чела. Малко автори могат да съчетаят така добре реализъм и фентъзи.
:(:(:( Дано я дочакаме...
Павката20111
Мнения: 26
Регистрация: 30 ноември 2011, 18:30

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Павката20111 »

Привет на всички!
Излязла е нова книга от поредицата "Песен за огън и лед" - "Рицарят на седемте кралства" - http://www.bard.bg/book/?id=1700#book_description. Всъщност историите в нея се развиват преди първия роман от поредицата "Песен за огън и лед".
Успях да намеря електронен вариант на руски на трите истории в книгата. Някой може ли да каже дали има електронен вариант на български?
HeBuguM
Мнения: 3
Регистрация: 30 юни 2012, 09:42

Re: Песен за огън и лед

Мнение от HeBuguM »

Аз не намерих да я продават в електронен вариант, а ако нямаш предвид това (купуване) - не, едва ли ще я има толкова скоро някъде, особено пък тук.

А самата книга не е от поредицата "Песен за огън и лед". В книгата са събрали 3 разказа на Мартин от друга поредица "Tales of Dunk and Egg", която също не е завършена и предстоят още части. И все пак двете поредици са свързани понеже се развиват в един и същ "свят". Тук действието се развива около стотина години преди действията в "Песен за огън и лед".
megavrilov
Мнения: 13
Регистрация: 24 юли 2013, 00:07

Re: Песен за огън и лед

Мнение от megavrilov »

Като се рових в руския сайт,намерих това:
http://www.rulit.net/author/martin-dzhordzh , но е на руски, но има книги и на български.
Тук са всички негови книги. И аз съм негов фен, но първата книга беше по-ангажираща, другите ня,аха такова динамично действие.
Лично на мен ми харесва повече книгата, Търсач на истината, изчетох всичките книги и до една бяха интересни.
nobody_22
Мнения: 7
Регистрация: 24 февруари 2014, 15:37

Re: Песен за огън и лед

Мнение от nobody_22 »

Спрях да го чета.Този човек уби всичките си герои и напълни историята с нови и скучни хора.Вкара толкова нови сюжетни линии,а изостави някои от старите си герои,които изнасят на гърба си по-голямата част от действието.Джон Сноу имам предвид
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Песен за огън и лед

Мнение от hellhand »

Слаба ракия е тази поредица.Просто не става.В началото беше добре после Мартин си захвърли всичко в кофата.Сега е само един пълнеж.
Павката20111
Мнения: 26
Регистрация: 30 ноември 2011, 18:30

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Павката20111 »

Вече и на български - "Рицарят на седемте кралства" е качена тук http://www.rulit.net/books/ricaryat-na- ... 39681.html. Приятно четене!
emniko
Мнения: 9
Регистрация: 28 декември 2009, 10:32

Re: Песен за огън и лед

Мнение от emniko »

Голямо благодаря и голяма бира за Павката (не знаех този сайт)!
Георги Александров
Мнения: 7
Регистрация: 19 април 2014, 15:59

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Георги Александров »

шестата книга се очачка да бъде завършена (по неофициална информация) най-рано към средата на 2015 година, (по последин данни Мартин е написал 600 страници от тях 300 са били готови от миналата книга, останалите 300 са написани но не са проверени, той самия е обявил че книгата ще е около 1500 страници,) което значи че не може да я очакваме на българсикя пазар не по-рано от началото на 2016. Аз обаче съм досат разочарован от последните две книги, много излишни неща имаше в тях (повтярше се сто пъти какво става при Джайм например, от пътуването на Тирион окакто го заловиха бе ала-бала, Денерис - пълан скука, за сметак на това можеше отдавна Аря да се е върнала във Вестерос при Джон СНяг, не е ясан и съдбата на Санса, а Рикон съвсем го забравиха, не знаем жив ли е още. на практика нямаме почти никакав информация за Другите и твърде малко за намеренията на Мелисандра. Твъред много развръзик висят в Нищото, а се появиха мноог нови централни герои? Аз лично - ако Мартин убие само един от тримаат герои Джон Сняг, Станис или Тирион - в следващата книга спирам да чета поредицата. Тия герои в последните три книги изнесоха поредицата на гърба си.
metiv
Мнения: 2
Регистрация: 21 април 2011, 18:29

Re: Песен за огън и лед

Мнение от metiv »

Павката20111 написа:Вече и на български - "Рицарят на седемте кралства" е качена тук http://www.rulit.net/books/ricaryat-na- ... 39681.html. Приятно четене!
Благодаря за подсещането!!!
Анатоли
Мнения: 1
Регистрация: 04 август 2014, 23:39

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Анатоли »

Георги Александров написа:шестата книга се очачка да бъде завършена (по неофициална информация) най-рано към средата на 2015 година, (по последин данни Мартин е написал 600 страници от тях 300 са били готови от миналата книга, останалите 300 са написани но не са проверени, той самия е обявил че книгата ще е около 1500 страници,) което значи че не може да я очакваме на българсикя пазар не по-рано от началото на 2016. Аз обаче съм досат разочарован от последните две книги, много излишни неща имаше в тях (повтярше се сто пъти какво става при Джайм например, от пътуването на Тирион окакто го заловиха бе ала-бала, Денерис - пълан скука, за сметак на това можеше отдавна Аря да се е върнала във Вестерос при Джон СНяг, не е ясан и съдбата на Санса, а Рикон съвсем го забравиха, не знаем жив ли е още. на практика нямаме почти никакав информация за Другите и твърде малко за намеренията на Мелисандра. Твъред много развръзик висят в Нищото, а се появиха мноог нови централни герои? Аз лично - ако Мартин убие само един от тримаат герои Джон Сняг, Станис или Тирион - в следващата книга спирам да чета поредицата. Тия герои в последните три книги изнесоха поредицата на гърба си.
Приятелче, прочете ли книгите или ги прелисти ей така в автобуса? Не ме разбирай погрешно, нямам намерение да се заяждам, но просто Джон Сноу ( Сняг-това просто някакси не мога да го приема като негово име; всички други "копелета на Севера" да, но не и Лорд Сноу ) го убиха пазачите на вала в края на 5ти том. :x :? :x Burn them all :!:
mattridge
Мнения: 42
Регистрация: 02 декември 2013, 15:55

Re: Песен за огън и лед

Мнение от mattridge »

"Лорд Сноу го убиха пазачите на вала в края на 5ти том"

Технически си прав, но не е ясно дали е мъртъв на 100%. Очаква се да има изненади по отношение на "смърта" на Джон Сноу. След около година ще разберем как стоят нещата.
Гост

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Гост »

mattridge написа:
Технически си прав, но не е ясно дали е мъртъв на 100%. Очаква се да има изненади по отношение на "смърта" на Джон Сноу. След около година ще разберем как стоят нещата.

:lol: Адски вярно, в тази книга никой не е мъртъв завинаги...
Само минавам

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Само минавам »

Докато чакам, взех да предполагам какво ще се случи(за 6-ти том говоря). Ще представя предположенията си по отделни герои:
- Денерис - Взима властта на халазара и се връща в Мийрийн. Помита 30-40 хил. врагове(бойци от Волантис). След това приема Втория драконов ездач, екзекутира "Харпията" и тръгва към Волантис(може и да стигне до Волантис).
- Тирион - Участва в спасението на заложниците(и избиването на юнкайците). Става Втория драконов ездач(неговата фамилия има "митологична" връзка със Слънцето - "Песен за огън и лед" - песента е Денерис, огъня е Тирион и ледът е Аря) и залавя "Харпията" - сенешала на Денерис в Мийрийн.
- Аря - Минава през още 3-4 тренировки и я взимат да помага при убиването на Денерис. В края на 6-ти том, става Третия драконов ездач(може и да е в началото на 7-я том).
- Джон - Почва да помага в новата си форма на защитниците на Вала. И разбира за Бран и горските чеда и т.н. Избират 999 лорд-командир на Вала.
- Самуел - Изненадващо е отслабнал(всъщност очаквано) и е станал силен, способен и смел. В края на 6-ти том, може би тръгва на север.
- Санса - Става желана партия за съпруга(като дъщеря на лорд-протектора), започва да прилага уроците научени от фалшивия си баща.
- Рикон - Давос открива Рикон, но му отказват да го пуснат с него. Давос научава за смърта на Станис и си тръгва(преди автора да го убие и него). Рикон излиза на открито и от плячка(на младия Болтън) става ловец.
- Короноват Мирцела за кралица и избухва война с Дорн.
- В Бурен край, половината благородници(защото Тивин го няма) се присъединяват към Егон. Другата половина изчаква(защото може Егон да е самозванец). Само ако Егон, не загине при нападението над крепостта Бурен край.
- Джайм, го пускат срещу 100 000 жълтици, Церсей я спасяват.
- Умира Фрей. Родът се разцепва и пръска по седемте кралства. В 6-ти том, умират 1/5 от родът Фрей(в 7-ми том умират останалите).
Това е САМО предположение. Надявам се да не позная(за да ми е интересно).
- Железните мъже опустошават 1/4 от Планински рай преди да ги отблъснат.
-
Павката20111
Мнения: 26
Регистрация: 30 ноември 2011, 18:30

Re: Песен за огън и лед

Мнение от Павката20111 »

Джордж Р. Р. Мартин, авторът на фентъзи сагата "Песен за огън и лед" в основата на сериала "Игра на тронове" загатна за не едно, а две продължения на поредицата си, които да излязат през 2018 г., предаде "Ройтерс".
Две нови книги от света на "Игра на тронове" ще излязат през 2018 г... може би
http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2017 ... nove_shte/
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости