чудя се как се казва една книга (и кой е авторът)

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

чудя се как се казва една книга (и кой е авторът)

Мнение от ivand58 »

Привет,
чудя се как се казва една книга (и кой е авторът). Ако някой я е чел - нека каже кой е автора и кое е заглавието.
Предполагам, че става дума за френска класика (помня че книгата е дебела и аз съм чел само втората част,превода май е стар и затова я нямаше 1ва част).
Сюжет: Действието се развива 10-20г след Наполеон, става дума за един йезуит (възрастен старец, аскет), който иска да стане папа и се бори да вземе наследството на едно смейство (с това наследство да си откупи поста от кардиналите). За беда едниственото име за което се сещам е 'роз понпон' и е на второстепенен герой (героиня в случая).
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: чудя се как се казва една книга (и кой е авторът)

Мнение от gogo_mir »

Според мен "Скитникът евреин" от Йожен Сю, но не съм сигурен.
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Re: чудя се как се казва една книга (и кой е авторът)

Мнение от ivand58 »

Това е! gogo_mir много, много ти благодаря!
123456789

Re: чудя се как се казва една книга (и кой е авторът)

Мнение от 123456789 »

Здравейте.
Търся заглавието на една българска приказка. В нея се разказва за лоша снаха, която не иска да гледа стария си свекър и кара мъжа си да го храни под стълбите.Внучето, обаче виждайки несправедливото отношение към дято си ,започва да прави копанка, за да храни в нея остарелите си родители. Те разбират грешката си и прибират стареца. Общо взето това е. Поучителна приказка е и затова ми трябва.
Ако се сетите заглавието, пишете!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости