Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Мнение от v5ev »

Здравейте,
наскоро попаднах на следния продукт
http://www.archos.com/products/ht/archo ... lang=de&p=
Това е таблет компютър и ме интерсува не толкова като компютър, а като четец за електронни книги. Знам, че не е с електронно мастило, така че повече ме интересува дали има кирилица и какви формати може да чете. А и ако някой го е използвал вече - удобен ли е все пак за четене. Предимствата му са, че е малък и лек и се намира за около 160 до 180 евро (цена в магазин).
Ще съм благодарен за вашето мнение!

с поздрави и благодарности
chefo
Мнения: 3
Регистрация: 21 април 2009, 19:46

Мнение от chefo »

Здравей,

Изглежда симпатично. Мен лично ме притеснява твърде старата версия на андроид, която ползва (1.5). FBReader има за андроид и според сайта им върви на 1.5 и може да се изтегли от гугъл маркет-а. Поддържа, пак според сайта, ".epub, .oeb, .fb2 or .fb2.zip". Със сигурност няма да имаш проблеми. Не съм сигурен QuickOffice и PDF Viewer дали ще тръгнат - за пдф четеца на адобе май бях чел, че иска поне андроид 2.1, обаче има алтернативи...
Впрочем андроид таблети в момента никнат навсякъде - в engadget през ден презентират по някой нов. Разгледай този непълен списък поне за сравнение -> http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_An ... _Computers. Очаква се да стават все повече и все по-интересни.

~Чефо
giboc_67

Re: Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Мнение от giboc_67 »

Здравейте!

От вчера съм горд собственик на Archos 7 home tablet.
Благодарение на предишния пост на Chefo изтеглих FBReader и наистина всичко си е както трябва!!!
Нямам проблеми с отварянето на книги в EPUB формат.

"Играчката" си заслужава вниманието. Определено ми допада повече от обикновен четец на електронни книги.

Поздрави!
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Мнение от plamentd »

Имам аркос 70. По-лек, по-бърз, капацитивен екран.
В момента пиша от него.
За четене ползвам cool reader, назипвах библиотеката по автори, едон автор - един зип файл и я сложих на външната карта. Работи много добре
airita

Re: Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Мнение от airita »

giboc_67,поздравления за придобивката.Имам такъв от ноември и съм много доволна от избора си.Ползувам го предимно за четене.Предполагам вече е добре разучен :).В Apps lib има достатъчно приложения за четене.Аз лично чета с Ireader и формат txt.Без да се стремя да правя реклама смея да твърдя че джаджата е чудесна като функционалност и цена.
stinger

Re: Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Мнение от stinger »

airita написа:giboc_67,поздравления за придобивката.Имам такъв от ноември и съм много доволна от избора си.Ползувам го предимно за четене.Предполагам вече е добре разучен :).В Apps lib има достатъчно приложения за четене.Аз лично чета с Ireader и формат txt.Без да се стремя да правя реклама смея да твърдя че джаджата е чудесна като функционалност и цена.
Аз сега си търдся подобно устройство и се чудя от къде си си го купил на "чудесна цена"?
Аз луично доста се рових в нета, но не открих тук в БГ да се продава.
Hybrid
Мнения: 9
Регистрация: 25 април 2011, 14:22

Re: Archos 7 home tablet - има ли някой опит?

Мнение от Hybrid »

Можеш да си го купиш от www.archos.bg ако разбира се го имат.Може и в Плесио да се намери.Има го също така брендван от Prestigio - казва се PMP5070C.Но освен, че е по-скъп, е и по-смотан.И двата са с някакъв грозен, осакатен Android, който няма достъп до най-важното за тази ОС - android market.И е стара версия, тегли си програмки само от един сайт за таблети на аркос - appslib, изобщо е зле.Екрана е зърнест, има само два хардуерни бутона, единият от които е ресета.Инак е удобен, докаран на фаца.Аркоса е с по-слаб процесор, престижиото- с по-силен процесор, но и батерията му държи 3 часа при четене с орязана светлост на екрана и изключен wifi.За браузване, за лежене на дивана и ровене в нета е страхотен.Само че, трябва да се флашне със хакнат софтуер за да има сериозна функционалност.С оригиналният е много зле.
За четене- точно този таблет ме отказа да чета на LCD екран, и го смених с ebook reader.Трепери си LCd то, мен лично след 2 книги прочетени на таблета, 1 седмица пих сок от моркови и спах с картоф на очите.Но който смята че му понася - удобен е, според форумите батерията на аркоса държи дълго.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости