Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
IcoKirov
Мнения: 4
Регистрация: 13 декември 2010, 17:00

Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от IcoKirov »

та аз си тегля книги от тук, и ги чета със една програма ICE book reader. ама гледам някои книги имат някви картинки вътре в тях, например в Малазанска книга на мъртвите, първата книга, започва с карти на света и така нататък, а програмата не ги отваря тея картинки. та да попитам има ли начин програмата да ги покаже картинките, или някоя друга програма която да ги показва. не че чак толкова ми трябва, но просто да попитам.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от pechkov »

А в какъв формат ги теглиш?

Пробвай да изтеглиш някоя книга в FB2 формат, и отвори да видиш дали програмата ти ще покаже и картинките.

Не съм пробвал ICE book reader, но "CoolReader" например е много удобна за четене.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
IcoKirov
Мнения: 4
Регистрация: 13 декември 2010, 17:00

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от IcoKirov »

еми конкретно тази книга я пробвах във всички формати и картинка няма :)
а тазу coolreader показва ли картинки и откъде мога да я сваля
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от pechkov »

http://coolreader.org/
Показва картинките, когато са включени във файла, разбира се.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
IcoKirov
Мнения: 4
Регистрация: 13 декември 2010, 17:00

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от IcoKirov »

мерси, изтеглих я наистина си отваря всичко, приятна е донякаде. предимствата на ICE book reader-a са че при нея можеш да сложш картинка на книга един вид и да четеш от страниците... докъто тази си четеш букви на фон, като можеш да сменяш само цвета на фона
ето картинка какво имам предвид http://img808.imageshack.us/img808/7470/48924376.png като може да настройваш контраста, яркостта и така нататък че да не дразни толкова на очите.

coolreader-a може ли да се прави нещо такова, поне контраста и яркостта да се променят, защото аз не видях такова нещо
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от pechkov »

Хм, принципно може, но не съм се интересувал, щото чета предимно на покета, та ей сега погледнах да видя как става, и...... не намирам настройката за смяна на скиновете.
Кофти. Може би новата версия нещо са орязали, докато оправят други по-важни неща. Проверявай за обновление, ще го оправят.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
IcoKirov
Мнения: 4
Регистрация: 13 декември 2010, 17:00

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от IcoKirov »

мда, изтеглих последното обновление на версия 2... там има много повече настройки :) изрязах си текстура от картинката която използвам на ICE book и я сложих на нея, нагласих контраста и яркостта, стана много добре :) мерси :)
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Re: Въпрос за книгите в сайта и за програми за четене

Мнение от mIRCata »

В последните версии Ice Book Reader вече показва и картинките.
Аз да питам друго за един ефект/дефект в програмата, ако може да ми кажете при другите програми как е. Дали е бъг в програмата или нещо във формата на самия epub от сайта..
В какво се изразява проблема. Ако сваля една книга примерно е epub и fb2, при версията от epub всяка глава ми е показва с Име на книгата, Атор(и) заглавие на главата. В момента го забелязах в "Камъче в небето" на Азимов. В epub варианта програмата добавя и преводача като автор. В полето където се показва откъс от книгата в началото е просто поредица Автор, Книга, Автор, Преводач и т.н. А във варианта от fb2 всичко е наред. Автора е един, откъса си започва нормално, отделните глави са само със собствените си заглавия.
Тa, моля споделете в други програми има ли го този проблем при импорт от epub, или проблема е в самия Ice Book Reader.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости