Холографската вселена - Майкъл Толбот.

— Започнали сте да сканирате/редактирате и сте срещнали проблем, напр. липсват страници
— Търсите издание, за да го сканирате
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аз_Съм

Холографската вселена - Майкъл Толбот.

Мнение от Аз_Съм »

Преди малко намерих това в Google. Защо не го пуснете и тук? Книгата е страхотна. Съжалявам но по-добър линк не можах да намеря ;)

http://www.google.bg/url?sa=t&source=we ... qg&cad=rja
slacker
Мнения: 62
Регистрация: 15 октомври 2009, 03:24

Re: Холографската вселена - Майкъл Толбот.

Мнение от slacker »

Има доста интересни идеи, но има и много глупости (въпреки това не съжалявам, че я купих и прочетох).

Това за холографската природа на мозъка го пишат и сериозни автори:
Нови идеи се раждат и относно паметта, породени от наблюденията върху нейната загуба или пък устойчивост дори при значителни механични увреждания на мозъка. Налага се изводът, че паметта едва ли е съсредоточена само в един център в мозъка. Вероятно тя е израз на кохерентното (синхронизирано според [596]) състояние на всички мозъчни клетки. В това отношение паметта прилича на холограма, при която във всеки малък неин участък е зафиксирана „памет“ за цялата сцена, попаднала в полезрението.

Стойчо Панчев, Теория на хаоса, ISBN 954-430-725-7, стр. 402
За съжаление за да четеш писанията на "серизони" автори трябва да си "сериозен" читател - т.е. трябва да разбираш математическия апарат. От книгата на Стойчо Панчев успях да прочета само частите, в които пише без форуми (много малка част от книгата) и в крайна сметка не разбрах почти нищо.
алексамстердам

Re: Холографската вселена - Майкъл Толбот.

Мнение от алексамстердам »

Невероятно грамотна книга. На популярен език представени научни теории. Голям талант.
Благодаря за линка.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости