Къде да си подаря книгите

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
cartman

Къде да си подаря книгите

Мнение от cartman »

Привет на всички, захванах се да си почиствам старата библиотека е реших да подаря доста книжки, предимно фантастика , целият Пратчет и доста класика. Въпросът ми е има ли човек/организация, който събира дарени книги,не за горене/продаване а за четене?
Какво пробвах до сега:

1. 3 Читалища - първото ми казаха -"Господине, кой сега ще ги описва тез книги, откъде да знеам, че са достатъчно запазени?", в другите 2 ми казаха "Направете си списък с ISBNи и имената на авторите в библиотечен вид и го пратете, ние ще ви кажем какво да донесете" - тук вече ме мързи.
2.Дом за сираци в Горна Баня - "Предпочитаме парични дарения, книжки имаме."
3.Интернет обява "Събирам стари книги по домовете" - Звъня и питам за какво са Ви тези книги? - "Ми продавам ги на Сакъзов, криза е." - тук почти се навих...

Та въпроса ми къде и на кого да си подаря книгите, дайте идеи !
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Къде да си подаря книгите

Мнение от SecondShoe »

Пусни ги за продажба в интернет на символични цени. Нещо от сорта на 1 лв. бройката. Така ще отидат при хора, които наистина ги искат и всеки ще може да си позволи да си купи, без значение дали е богат или беден.
Аватар
haripetrov
Мнения: 12
Регистрация: 15 февруари 2010, 16:30

Re: Къде да си подаря книгите

Мнение от haripetrov »

Другият вариант е да ги дариш на Столична библиотека. Там няма да ти откажат. :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Къде да си подаря книгите

Мнение от Mandor »

Щом е предимно фантастика, мога да те свържа с Генерала (Юрий Илков) — той е нещо като официален координатор на доставката на стари книги за феновете. А и се интересува и от други заглавия. Така че дай координати за връзка на email-а ми; ще му препратя съобщението.

Добавено: Или направо дай тук телефон за връзка, за да ти се обади. Ако го пратиш днес, до сряда ще успее да се свърже с теб.
kuponka

Re: Къде да си подаря книгите

Мнение от kuponka »

привет и аз имам много изчетена фантастика ако искаш да трампим просто :)
0897793958
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Къде да си подаря книгите

Мнение от drackon »

http://knizhen-pazar.net/ - можеш да подаряваш, да продаваш, да заменяш...Бих купил нещо от теб, но дай заглавия...
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Къде да си подаря книгите

Мнение от vas1vas1 »

Наистина,ако дадеш заглавия аз също бих закупил на разумна цена!
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости