Дъра-бъра

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

Мнение от Гост »

Дано си се убедил, че знам много, не говоря празни приказки и мисля надалеко – като теб. И не мисля само за себе си, защото съм възрастен човек.
Знам как живеят на запад, и колко струват книгите, и какви са библиотеките – а и защо са такива. Знам и че в Канада, една от най-социалните държави, толкова са се хванали за главите от западането на литературата си, че приемат кьораво и сакато без изпит да следва “творческо писане” – сиреч, професионални поети и писатели ще ги правят. И всички треперят над авторските права – точно затова. Идеята на “криейтив комънс” е също да се поощрява някакъв вид творчество, отначало съвместно, пък дано стигнат и до индивидуално.
Казах, че ви разбирам и уважавам, но нека покрай добрините се опитваме да не правим и злини. Някой трябва да продължи да пише и да превежда и да може хайде, не да забогатява, но поне да се изхранва с това.

Текстът на Гачев е едностранчив и дори тенденциозен. (До коментарите не стигнах.) Защо изпуска варианта авторът да се самоиздаде и да развие после ситуацията какво става при публикуване на книгата му в нет-а успоредно с хартиения вариант. Според него излиза, че такъв вариант изобщо не съществува, а не е така.
Вие мислите само за художествената литература и колко е хубаво бедните да я четат, но аз ще разкажа истински случай с учебник за ВУЗ. Пише професорът учебника две години, издава го на собствени разноски – което означава плащане за редактор, коректор, предпечатна подготовка, художник за корицата и печатница – общо няколко хиляди, но е готов да ги загроби за неизвестен период от време, за да не храни разни съмнителни издателства. Готов е да чака години, докато изучи толкова студенти, че да му се изчерпи тиража и поне да си върне парите, пък дори и без печалба. Студентите събират стотинки, купуват една бройка, сканират я и я качват в интернет – на ползу роду. За години занапред всички са осигурени с безплатен учебник. Авторско право? Пфу! А професорите, ха-ха-ха, са пълни будали, я как го изработихме тоя. Иска да печели от нас – да си гледа работата!
И ако още не са, скоро всички преподаватели ще станат мошеници, както станаха почти всички лекари – от идеята, че имали благородни професии и не трябвало да работят за пари. Ако не знаете, заплатата на един професор обикновено е по-ниска от тази на секретарка във бизнеса.
Затова не се кахърете, все по-прост и нагъл ще става народът, защото няма да има кой да го учи. А на запад образованието е стока, която се получава срещу пари и то – много пари. Затова е на ниво и се цени.
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Мнение от Inf »

Ето това се казва демагогия, която очаквах, а не онова нещастното нещо в началото - браво :) Пропуснато е само, колко е беден професора, защото трудовете са му били в библиотеката и всеки е имал достъп до тях и е можел да си ги копира ако желае - какъв ужас. Вече библиотеки тук почти няма - втора малка подробност. Пропуснато е и още едно дребно нещо - знаем как е на запад и на изток и всъщност доста от пишещите във форума са там и... няма нужда... няма кой да се хване на това. Вместо да говорим за авторски (праводържателски) права, с измислени сълзливи историйки, нека да използваме конкретни факти - толкова е лесно. Може да обсъдим съвсем конкретни, но не толкова удобни случаи - как например една не българска организация, може да има авторските права на Ангел Каралийчев, който няма наследници, но авторските права били на държавата и тя просто ги била продала. Много исках да видя договора, в който фигурира продавача: държавата и купувача - въпросната чуждестранна организация и най - вече кой го е подписал. Това му се казва измама, чрез фиктивна продажба. Така може да се продадат авторските права за въздуха и всичко каквото се сетим.... "законно". Масово се използва този номер между другото, но тези хора така си знаят да действат - лъжи и демагогия. Естествено следват учтиви заплахи и всички произведения на този автор (и не само - много са, почти всички български класици) са премахнати от интернет, включително и от тук. Предполагам за учебниците също се плащат авторските права на въпросната чужда организация - така де - образованието е стока - скъпа стока. Точно за такива неща става въпрос и това няма как да се скрие, зад купищата евтина демагогия на кражбата. Номера "крадеца вика - дръжте крадеца" не може да действа вечно.
Последната и единствена промяна е направена от Inf на 24 юли 2010, 20:47.
Yo
Мнения: 3
Регистрация: 29 юни 2010, 17:43

Мнение от Yo »

Е сега вече не мога да премълча!

Уважаеми г-н/г-жа Гост!
Аз съм от тези, които пишат учебници и ги издават, за да има откъде да четат студентите. Така че съм наясно както с това какво печели авторът, така и с това какво печели редакторът и т.н. по веригата. Наясно съм и с тиража на подобни издания, и с "печалбата" от тях.
И точно затова много Ви моля да не плачете за мен, не съм Ви упълномощила, не вярвам, че и някой от колегите ми го е сторил.
Всеки преподавател има своите мотиви да пише и да издава това, което смята за ценно, полезно и необходимо за студентите си. Мога да кажа само за себе си. Аз съм препоДАВАтел, а не преПРОДАВАтел. Не знам повече от студентите си, просто съм научила някои неща преди тях и считам за свой дълг да им предам - така, както някой ми ги е предал на мен. Разбира се, с добавена моя гледна точка и с нещо (надявам се - ново), което искам да споделя и да препоДАВАМ, а не да преПРОДАВАМ.
Така че не смесвайте преподавателите с продавачите, моля!

А доброволността и безплатността на действията на екипа, който е създал и развива Моята библиотека, са въпрос на личностна еволюция, затова са трудно разбираеми за почитателите на финансовата "интелигентност".
гост

ха

Мнение от гост »

Yo написа:Е сега вече не мога да премълча!

Уважаеми г-н/г-жа Гост!
Аз съм от тези, които пишат учебници и ги издават, за да има откъде да четат студентите. Така че съм наясно както с това какво печели авторът, така и с това какво печели редакторът и т.н. по веригата. Наясно съм и с тиража на подобни издания, и с "печалбата" от тях.
И точно затова много Ви моля да не плачете за мен, не съм Ви упълномощила, не вярвам, че и някой от колегите ми го е сторил.
Всеки преподавател има своите мотиви да пише и да издава това, което смята за ценно, полезно и необходимо за студентите си. Мога да кажа само за себе си. Аз съм препоДАВАтел, а не преПРОДАВАтел. Не знам повече от студентите си, просто съм научила някои неща преди тях и считам за свой дълг да им предам - така, както някой ми ги е предал на мен. Разбира се, с добавена моя гледна точка и с нещо (надявам се - ново), което искам да споделя и да препоДАВАМ, а не да преПРОДАВАМ.
Така че не смесвайте преподавателите с продавачите, моля!

А доброволността и безплатността на действията на екипа, който е създал и развива Моята библиотека, са въпрос на личностна еволюция, затова са трудно разбираеми за почитателите на финансовата "интелигентност".
Значи вече има преподаватели, които не знаят повече от студентите си? Точно от това се страхувах, а то вече било станало. И така ли им казвате? Аз не знам повече от вас, само ви разказвам това, което попрочетох преди малко?
Ако това е истина, работата е лоша.
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Мнение от Inf »

Лоша е, то е ясно :). Явно "госта" не е чувал как са нещата в университетите на запад. Доста по - различни са от милиционерската школа в Симеоново. Та за конкретния университет (няма да казвам/пиша кой е, за да не му правя реклама), студентите получават всичко, каквото желаят в електронен вид... безплатно - ужас. Дори им го изпращат по e-mail, ако желаят. В момента тук друг университет се опитва да въведе същото, при това доста успешно. Изобщо, нещата хич не отиват на добре и работата е много лоша :D.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Значи вече има преподаватели, които не знаят повече от студентите си?
Ниска топка връщаш, милиционерче... И неточен пас. Явно съответстващи на равнището на собствената ти интелигибилност.

Приятели, смятам за излишно да се занимавате с тази креатура. Най-добрият отговор, който можем да дадем на такива логореични феномени на социалната ентропия, е да продължим да развиваме Нашата библиотека.

P.S.
Аз също съм преподавател, автор на учебници и учебни помагала, съставител на христоматии.
Изображение
sir_Ivanhoe
Мнения: 14
Регистрация: 06 януари 2008, 16:47
Връзка:

Re: ха

Мнение от sir_Ivanhoe »

гост написа: Значи вече има преподаватели, които не знаят повече от студентите си? Точно от това се страхувах, а то вече било станало. И така ли им казвате? Аз не знам повече от вас, само ви разказвам това, което попрочетох преди малко?
Ако това е истина, работата е лоша.
Това, че някой те е научил в Симеоново да говориш/пишеш правилно и логично, не означава, че те е направил умен.

"Полицай", "Милиционер" и "Пожарникар" това е диагноза. Всички малки момченца искат да станат полицаи, когато пораснат. После само "невинните умом" реализират "невиините си детски мечти". Обикновено накрая са просто "полюцаи".

Но, явно, теб те е подготвял някой заклет милиционер, верен на БКП. Защото само те обичаха да "се слеят с тъплата" така, както ти се представяш за "Гост" тук.

п.п. Пиша ти абзаците, разеделени, за да можеш да схванеш по-лесно логиката. Нали така, миличък?
гост

хм

Мнение от гост »

Inf написа:Лоша е, то е ясно :). Явно "госта" не е чувал как са нещата в университетите на запад. Доста по - различни са от милиционерската школа в Симеоново. Та за конкретния университет (няма да казвам/пиша кой е, за да не му правя реклама), студентите получават всичко, каквото желаят в електронен вид... безплатно - ужас. Дори им го изпращат по e-mail, ако желаят. В момента тук друг университет се опитва да въведе същото, при това доста успешно. Изобщо, нещата хич не отиват на добре и работата е много лоша :D.
Случайно знам и как е в НЯКОИ от университетите на запад. Но вие явно знаете как е във всички - щом твърдите, че е еднакво.
Впрочем, като били материалите безплатни и общодостъпни, дайте линк. Защото аз си мисля, че е безплатно едва след като се платят солидните семестриални такси, които включват и материалите, предоставяни в електронен вид. И в този тук универитет е същото. И дали пък за да се влезе в системата, не се вкарваше факултетен/преподавателски номер и ЕГН?
гост

хм

Мнение от гост »

Няма да има линк, нали? :lol:
Не очаквах друго.
Поддръжниците на читанка й правят много лоша услуга. Забелязвам не само недостиг на знания, но и на възпитание.
Всичко хубаво.
sir_Ivanhoe
Мнения: 14
Регистрация: 06 януари 2008, 16:47
Връзка:

Re: хм

Мнение от sir_Ivanhoe »

гост написа:Няма да има линк, нали? :lol:
Не очаквах друго.
Поддръжниците на читанка й правят много лоша услуга. Забелязвам не само недостиг на знания, но и на възпитание.
Всичко хубаво.
Ей, "Гост", извинявай, брато. Сега, като ти се кара шефа, да не вземеш да решиш, че ние сме виновни за провала ти? Не забравяй, че между нас с теб стои една влакова композиция с книги, които ТИ не си чел. (Поне вземи и прочети "Винету", за да се почустваш, като премиер-министър.)

Та, ти нещо за чуждестранни университети разправяше, че знаеш. Да не би да мислиш, че, като Симеоново е накрая на София, е чуждестранен?

А, относно възпитанието... Ние тук сме широко скроени хора. Общували сме с какви ли не. Можем да се позиционираме на нивото на интелигентност, съответстващо на събеседника ни. Та, извинявай, ако ти се е сторило, че сме паднали много ниско...
Victor
Мнения: 28
Регистрация: 23 юли 2010, 10:25
Местонахождение: София
Връзка:

Re: хм

Мнение от Victor »

Цитирам анонимния:
"... Текстът на Гачев е едностранчив и дори тенденциозен. (До коментарите не стигнах.)..."
Е, да му се не види, нали точно заради коментарите, анонимни Божидаре, те пратих там да четеш, че да не дъръбъраме едно и също, едно и също. Там, в коментарите, всички тия неща ги казахме, и тука почти само ги повтаряме, лошо няма, ама поне малко щеше да се поориентираш какво вече сме казали. Той Борислав неслучайно беше турил същия линк на заглавната страница на библиотеката.
http://www.gatchev.info/blog/?p=985
Сега ще си позволя да поразсъждавам за анонимността ти:
Да речем, хората от "Моята библиотека" са анонимни, защото се видя, още от преди години, че милицията ги търси и им прави проблеми. Обаче такива като тебе защо са анонимни? Защото ги е срам... Не знам от какво срам. Или защото, ако се окаже, че са праводържатели, издатели, тогава ние ще попитаме много конкретни неща, на които такива хора хич, ама хич не искат да отговарят, защото ще се види кой колко работа върши и кой колко пари взима. Така, просто си разсъждавам.
Или пък са анонимни, защото не искат да събират черен пиар. А защо биха го събрали тоя черен пиар?... Малко теми за размисъл. А ето ти на линка по-долу едни потомствени и утвърдени автори, издатели, редактори, преподаватели, коскоджа ми ти професори, гледай какъв учебник са сътворили:
http://bezmonitor.com/articles/sancta.htm
И иди, Божидаре, прочети и коментарите при Григор, също и това на линка по-горе, че да се поориентираш малко.
А пък ония въпроси, които ти писах, пък ти не отговаряш, можеш пак да ги погледнеш.
Що се отнася до патиците в Южния парк, още виреят, някой гадни хора обезводниха малко от блатото, бая дървета изсекоха, ама още се мотаят последните десетина мохикани, даже и малки си имат.
И като искаш линк, тоест, искаш тия хора да излязат от анонимността си. Сиреч, първо ти трябва да го направиш, че да те видим и тебе. Нали не нарушаваш закона, няма защо да се криеш.
Човек наистина като те чете, все за милиция се сеща. :-)
То много хора са си сбъркали професията, и аз исках да съм шофьор на камион, и още искам, ама не стана...
А, да добавя още нещо за анонимността, сетих се за още една причина - високомерие.
Лошо, и това е лошо.
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Re: хм

Мнение от Inf »

гост написа: Защото аз си мисля, че е безплатно едва след като се платят солидните семестриални такси, които включват и материалите, предоставяни в електронен вид. И в този тук универитет е същото. И дали пък за да се влезе в системата, не се вкарваше факултетен/преподавателски номер и ЕГН?
Факултетен/преподавателски номер и ЕГН :D забавно. В кое време живеете "гост" ? Май е отдавна и не е в тази реалност :D

Солидните семестриални такси изобщо не са солидни и са съвсем достъпни, дори и при студентска работа. 90% от литературата е свободна за всеки в електронен вид, (останалите 10% са на свръх ниски цени) подробните програми за обучение също. Защо е така и защо този модел печели все повече популярност. Защо бизнес модела на AppStore за онлайн продажба на отделни песни, а не албуми (аналог на CD) печели и то добре. Отговора на двата въпроса е един и същ и е много, ама много прост. Е... вероятно не за всеки :D. Аналоговите динозаври в сегашния цифров век просто нямат шанс да схванат нещата и повече обяснения са излишни. Добре че, преди да довърша писанията дадох "предварителен преглед", за да видя поредния бисер :D и да си спра на време дългите писания - все пак отговарям на трол. И нали "образованието е стока, която се получава срещу пари и то – много", т.е. до тук с безплатното образование :).

А за възпитанието: "Значи - разбрахме се - който не иска да си има неприятности", "да не писка - сам си го е търсил".
Аз лично нямам никакво възпитание - казвам нещата както са си, но определено това не са мои думи :).

Та всички без "гост" си губим времето. Той просто няма как да си губи неговото - късметлия :D. Предлагам да го оставим да завърши "достойно" тази тема с някой негов бисер, за възпитанието или вижданията му за живота и да оставим темата да потъне в забрава.
Victor
Мнения: 28
Регистрация: 23 юли 2010, 10:25
Местонахождение: София
Връзка:

Re: хм

Мнение от Victor »

А като сме на дъра бъра, да попитам така, малко риторично, за линка, който дадох по-горе, за проф. Георги Каприев и всичките останали автори и оценители, които са пуснали учебник, в който пише, че в Библията пишело да не се самоубиваш ни случайно, ни нарочно, да попитам за това издателство... кое беше май "Д-р Иван Богоров". Как прочее мислите, дали Каприев е чел тоя учебник, а редакторите, а коректорите, а изобщо чел ли го е някой, или са го превеждали със софтуер? На такива издателства ли да се доверявам?...
Пет години вече мисля и не мога да измисля причина, поради която да пише такава огромна простотия в учебник, одобрен от МОН. Само мога да предполагам, че авторите и одобрителите на тоя учебник хич нищо не разбират ни от морал, ни от право, ни от Библия, а понякога се съмнявам дали и могат да четат. И ако това ви се струва пресилено, моля, предложете ми някакво друго обяснение на тоя феномен на простотията на утвърдени автори, издатели, професори, номенклатура на оная власт, комунистическата.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Нека се придържаме към първоначалната тема.
Кит продава сладолед, акула храни мечка с мед. Жираф един видях сега с вестник под ръка. Дъждът се лее из ведро, а някой кара колело.
гост

хм

Мнение от гост »

Ако някой иска да погледне сериозно на проблема, ето документи, по които се подготвя европейското законодателство:

Европейски парламент, март, 2010 - относно нова програма за цифровите технологии за Европа:
На адрес:
http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... =BG#title5
Из становището на европейската комисия по култура и образование:
17. по-специално се обръща към Комисията с искане да разработи, като част от програмата за цифровите технологии, съвременна рамка за авторските права, която да отчита надлежно цифровизацията и съвместяването на медиите, и да насърчава развитието на интернет, който предоставя много нови възможности за движение на творческо съдържание и за достъп до него, но също така носи и рискове, например под формата на пиратство на защитено от авторско право съдържание; подкрепя по-ефективни мерки за борба с онлайн пиратството и за гарантиране на защитата на авторските права;
18. подчертава необходимостта от балансиран европейски подход към авторските права, особено по отношение на гарантирането на онлайн достъпа на гражданите до творческо съдържание, без да се прави компромис с необходимостта от надлежна защита на правата на автори, музиканти и други творци да получават приход от своите произведения;

май, 2010, точки 43 и 46 от този адрес:
http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... XML+V0//BG

43. Подчертава необходимостта от "Пета свобода", която да позволи свободното движение на съдържание и знания и да се създаде до 2015 г. проста и лесна за използване от потребителя правна рамка за достъп до цифровото съдържание в Европа; тази рамка ще подобри сигурността за потребителите и ще осигури справедлив баланс между правата на носителите на права и достъпа на широката общественост до съдържанието и знанията; настоятелно призовава ЕС, с оглед съответствието с технологичното развитие, да засили разискванията относно авторските права и да анализира въздействието на авторското право на ЕС по член 118 от Договора за функционирането на ЕС за осигуряването на единна защита на правата върху интелектуалната собственост в рамките на целия ЕС както в мрежата, така и извън нея;
..........
46. Изтъква, че интернет, който предлага редица нови възможности за движение и достъп до продукти на творческата дейност, поставя също така нови предизвикателства за защитаването на киберпространството на ЕС срещу всякакви видове престъпления;отбелязва, че санкциите, като един от възможните инструменти в областта на прилагането на авторските права, трябва по принцип да бъдат насочени първо към ползвателите с търговска цел, а след това към отделните граждани.

-------------------------------------

Докато стане, всяка държава процедира по действащите закони.

Както се вижда, въпросът не е само от компетенцията на българското правителство. Така че всякакви обвинения срещу нашите управници не са на място. Лесно е да се иска - но само децата не се интересуват кому колко струва това, което искат.
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: хм

Мнение от plamentd »

пример за това как дявола чете евангелието.

ако почернените текстове се остават нормални, а нормалните се почернят, ще се окаже че

- трябва да се гарантиране на онлайн достъпа на гражданите
- трябва да се преследва пиратството с комерсиална цел
- сегашните закони за авторското право (копирайт) са неадекватни
- съвместяване на медиите, предполагам заначи да не ме карат 2 пъти за едно нещо ;-)
- свободно движение на съдържанеие и знания

и почерненото от "дявола" всъщност са общи пожелания.
защитата на правата може да се осъществи като тези права се приведат в съотвестствие с реалността, а не реалността да се привежда в съответствие с правата :-)
гост

Re: хм

Мнение от гост »

plamentd написа:пример за това как дявола чете евангелието.

ако почернените текстове се остават нормални, а нормалните се почернят, ще се окаже че

- трябва да се гарантиране на онлайн достъпа на гражданите
- трябва да се преследва пиратството с комерсиална цел
- сегашните закони за авторското право (копирайт) са неадекватни
- съвместяване на медиите, предполагам заначи да не ме карат 2 пъти за едно нещо ;-)
- свободно движение на съдържанеие и знания

и почерненото от "дявола" всъщност са общи пожелания.
защитата на правата може да се осъществи като тези права се приведат в съотвестствие с реалността, а не реалността да се привежда в съответствие с правата :-)
Възрастните хора знаят, че:

- законите винаги следват реалността, а не обратното, поради което в тях винаги има какво да се доуточни и доусъвършенства – но това не е и не може да бъде повод реалността да не ги спазва изобщо. Точно затова всички парламенти по света работят непрекъснато, иначе щяха да направят законите веднъж завинаги и да се разпуснат :lol:
- почерненото от дявола е доказателство към твърдението му, че правата над интелектуалната собственост винаги ще се защитават и никъде по света не се поставят под съмнение - както си позволяват собствениците на chitanka.info
- свободен достъп не означава безплатен достъп.

И НАУЧЕТЕ НАЙ-ПОСЛЕ РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ИНТЕЛЕКТУАЛЕН ПРОДУКТ, ЗАЩИТЕН С ПРАВА, И ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КАКТО И ДА ГО НАРЕЧЕТЕ – СЪДЪРЖАНИЕ, ЗНАНИЯ, ИНФОРМАЦИЯ И Т.Н.

Очаквам да наречете и кражбите “свободно движение на материална собственост”. :lol:
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

пример за това как дявола чете евангелието
По-точно - как милиционер усвоява европейско законодателство. :lol:
Милиционерчетата са ми най-смешни, когато се изживяват като ментори с висока обществена мисия, а всъщност артикулацията им афишира кресливата им фелдфебелска същност - в случая финалния логореичен пристъп с ГЛАВНИ букви. Клоуни...
Изображение
danbi
Мнения: 45
Регистрация: 17 юни 2010, 17:57
Местонахождение: Варна

Мнение от danbi »

Вий, г-н гост бъдете любезен (както се полага на един гост) и не го мислете много-много тоя Интернет.

Аз поне от доста много години чета писанията на мъдри уж хора по темата. То не беше "ама защо си губите времето с тоя Интернет, тая любителска работа няма бъдеще, ние ще ви кажем как..."
та през "абе, тука нещо много сериозно се мъти, трябва да се включим и ние, че .. кой знае"
и през "леле, каква стана тя? затваряме тоя бизнес, и минаваме на Интернет"
а в днешно време "а сега, да ви кажем (другари) как трябва да го правите това нещо Интернет -- то не, че ние разбираме нещо, ама сме чули думички, ходим редовно на 'важните' конференции и дори ни знаят имената. Та, да ви кажем сега -- нищо че вие сте го направили и го правите вече десетилетия -- ама ние да ви кажем как трябва да се прави!"

Та, оставете Интернет на мира. Това е нещо по-голямо и от вас и от всичките Ченгета на света накуп. И просто в един момент като му досадите, ще ви глътне. А най-страшното е, че няма един господар, който да подкупите или сплашите. Няма и да има.

Ония безотговорни типове от Народна Република Бъркли просто пуснаха духа от бутилката.
гост

хм

Мнение от гост »

NomaD написа:
пример за това как дявола чете евангелието
По-точно - как милиционер усвоява европейско законодателство. :lol:
Милиционерчетата са ми най-смешни, когато се изживяват като ментори с висока обществена мисия, а всъщност артикулацията им афишира кресливата им фелдфебелска същност - в случая финалния логореичен пристъп с ГЛАВНИ букви. Клоуни...
Предлагам ти да смениш комунистическия си лозунг (при това на руски език, който ти е по-роден от родния, разбира се) с този:
ТИ ПРЕВЕЛ ЛИ СИ ПОНЕ ЕДНА КНИГА?
или
ТИ НАПИСАЛ ЛИ СИ ПОНЕ ЕДНА КНИГА?
(щом ще дрънкаме, и аз да подрънкам малко :lol: )
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Мнение от Шаркан »

леле колко чест оказахме на един никаквец...
гост

хм

Мнение от гост »

danbi написа:Та, оставете Интернет на мира. Това е нещо по-голямо и от вас и от всичките Ченгета на света накуп. И просто в един момент като му досадите, ще ви глътне. А най-страшното е, че няма един господар, който да подкупите или сплашите. Няма и да има.
chitanka.info не е интернет.
Досега говорим за писателите и преводачите, ако не сте забелязали.
Не знаех, че са ченгета, които подкупват и сплашват.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Милиционерчето пита ли, РАЗПИТВА. Отговори се намират.

Да, превел съм - повече от една книга.
Да, писал съм - повече от една книга.

Милиционерчето наставнически съветва да съм свалел комунистическия лозунг. :lol: Какво да го правиш - милиционер... Дай му да раздава заповеди - "махни тоя надпис", "свали този плакат"... Въпрос на фиксирана менталност...
Всъщност изкуството на на иронията е органически чуждо за милиционерската упопостигаемост. Та съвсем естествено е милиционерчето да не може да прочете посланието на визуалния ми подпис, разполагайки с един-единствен идеологически филтър.
Последната и единствена промяна е направена от NomaD на 29 юли 2010, 13:09.
Изображение
danbi
Мнения: 45
Регистрация: 17 юни 2010, 17:57
Местонахождение: Варна

Мнение от danbi »

chitanka.info е част от Интернет и функционира съвсем в духа на Интернет. За разлика от много други "сайтове".

Ако се опитате на отхапете пръстчето на някого, не се учудвайте, че ви е изритал в муцуната. Нищо, че става въпрос за някакво си пръстче.
HT

Мнение от HT »

В подкрепа на danbi и NomaD относно реалностите в съвременния свят copy/paste част от тази статия:
Wikileaks describes itself as “an uncensorable system for untraceable mass document leaking”. Wikileaks is hosted by PRQ, a Sweden-based company providing “highly secure, no-questions-asked hosting services.” PRQ is said to have “almost no information about its clientele and maintains few if any of its own logs.” PRQ is owned by Gottfrid Svartholm and Fredrik Neij who, through their involvement in The Pirate Bay, have significant experience in withstanding legal challenges from authorities. Being hosted by PRQ makes it difficult to take Wikileaks offline. Furthermore, "Wikileaks maintains its own servers at undisclosed locations, keeps no logs and uses military-grade encryption to protect sources and other confidential information." Such arrangements have been called "bulletproof hosting."[46]
гост

хм

Мнение от гост »

Това, което пиша, е насочено най-вече към собствениците на сайта - и те знаят защо.
Да взимаш от бедни автори, които създават, за да даваш на бедни читатели, които само консумират, не е най-умният начин да направиш живота по-добър.
Трябва да се научим да живеем, съобразявайки се с интересите на всички.
Всякакви други приказки са излишни.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Мнение от Шаркан »

госте немил-неканен!
Аз съм автор, преводач и читател.
Не ставаш ли смешен, като се опитваш да ми казваш кое е по-добро за мен в коя да е от трите ми "роли"?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Сиромахомилството - последният бастион на лицемерието на милиционерите комуняги.
Изображение
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Мнение от Шаркан »

NomaD написа:Сиромахомилството
Номад,
реално погледнато, свободното разпространение ОБОГАТЯВА и авторите, и читателите. И то не само "духовно". Читателят пести от покупка на ненужни му книги, лъскави повече от рекламно лустро, отколкото по съдържание.
Авторът пък получава тази така необходима известност, която ВИНАГИ може да "осребри" (вече писах в друга тема КАК).
Губещи са само онези посредници-праводържатели, които печелят от ЧУЖД ТРУД, но държавата ги обича, понеже й снасят данъци, а от данъците после се плащат заплати на куките...
Така че гостът има за какво да плаче. В условията на КОПИЛЕФТ (обратното на копирайт, което НЕ Е авторско право!) печалбарите ще мрат от глад, чиновниците и ченгетата - също.
Само по себе си това вече е печалба. :D


не мислите ли, че темата е за заключване поради изчерпване?
гост

хм

Мнение от гост »

Много си падам по грубияни. И по фурнаджийски лопати.
Откъс от интервю с г-на Шаркана:

"- Всъщност, имам чувството че съвременната българска фантастика е в състояние на нелегалност. Но от кого се крият съвременните български писатели-фантасти – от читателите (та те даже и не подозират тяхното
съществуване...), от някакъв враг ли ?
- Странен въпрос... българските фантасти нали трябва и да спечелят нещо, за да живеят. Например Григор Гачев, чиято глава буквално ври от сюжети и хрумвания, от тъмно до тъмно се бъхти да изкарва пари.
Творчеството изисква много време."

:lol:
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости