Препоръчайте ми нещо за четене

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Милен

Препоръчайте ми нещо за четене

Мнение от Милен »

Може ли някой да ми препоръча фентъзи в стила на Майкъл Муркок,Фриц Лейбър,Джек Ванс. Много ми хареса поредицата за "Руническия жезъл". Друго от фенъзито което съм чел са 2-3 книги на Урсула Ле Гуин и не ми харесаха последната дори не успях да я прочета цялата. Също много ми допада и Фриц Лейбър но той има само една книга на български и съм я чел вече.
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Re: Препоръчайте ми нещо за четене

Мнение от nqgolova »

Милен написа:Може ли някой да ми препоръча фентъзи в стила на Майкъл Муркок,Фриц Лейбър,Джек Ванс. Много ми хареса поредицата за "Руническия жезъл". Друго от фенъзито което съм чел са 2-3 книги на Урсула Ле Гуин и не ми харесаха последната дори не успях да я прочета цялата. Също много ми допада и Фриц Лейбър но той има само една книга на български и съм я чел вече.
Фентъзи да искаш.На мен много ми допадат поредицата на Крис Удинг Преплетения път,на Ф.Х.Фармър -Светът на нивата.Малко е дълга но си заслужава да се прочете до последния ред.Също така мисля,че няма как да не ти хареса Мечът на истината от Тери Гудкайнд.Истинско приключение си е да четеш тези книги.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Приятелю, можеш да влезнеш във всяко едно от предоставените произведения и да го прегледаш за да си избереш. На всеки му харесва по нещо- човешкия вкус е много субективно нещо. Просто порови се и чети, аз в повечето случай съм оставал разочарован от чужди препоръки. Очакваш нещо, а то се оказва съвсем друго или не това което си търсил. Всеки жанр си има добрите книги, но те са добри за едни, за други страхотни, за трети нещо посредствено ставащо за четене но... .
А когато нещо ти хареса, върни се и напиши своето мнение за произведението. Така ще дадеш възможност на други да се ориентират по лесно. :) Успех, 100% съм сигурен, че ако сам поровиш ще бъдеш изненадан приятно, ще намериш и четеш това което искаш.
Може и така да е, ...!
Милен

Мнение от Милен »

Прочетох "Замъкът на Лорд Валантайн" от Робърт Силвърбърг, първите 2 книги издадени в поредицата "Галактика". Като жанр не мога да го определя точно, но това е най-хубавото. Обичам по различни произведения. Няма много битки, но определено има завързан и много изграден сюжет. Мисля да прочета и останалите книги от поредицата.

Ще е много хубаво да раздвижим малко този форум. Предлагам всеки да си напише какво е прочел и мнението му за книгата.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Наистина прекрасна книга от майстор, превода също е качествен. Колкото до мнението за поредицата мисля че ще е по-добре да го сложиш, там където са самите книги. А ако имаш желание и тук. По този начин всички след тебе спрели се на този автор че прочетат твоето виждане, :D някой може и да не се съгласят с него. Но книжките си заслужават, аз съм ги чел доста отдавана, имам ги в библиотеката си и май е време да ги прелистя пак. Позабравил съм вече съдържанието.
Може и така да е, ...!
Милен

Мнение от Милен »

За съжаление тази книга я няма в сайта и няма как да си оставя мнението там. Но 2ра и 3та част са тук и мисля да ги потърся в някоя антикварна книжарница. Ако не ще трябва да ги разпечатам.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Наистина ги няма първите две книги, не бях обърнал внимание!!!
Този пропуск трябва да се поправи. Това лято дадох пари за ЦФ, с който за съжаление се оказа, че не мога да снимам текст. Не ми е удобно вече да сканирам със служебни скенери, иначе бих се заел веднага. :( Сега съответно събирам за скенер, но кога ще успея ..., а и не зная дали си заслужава при положение, че цифровите фотоапарати поевтиняват много бързо. За съжаление не достатъчно бързо за растежа на доходите ни. :lol: Шантава работа!
Може и така да е, ...!
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Като книги, най-добро впечатление, са ми направили на Дан Симънс книгите, заплетени а, но много занимателни, особено и със вплетените религиозни привкуси тук и там ( будизъм и т.н. ), също, много ми харесаха кратките истории на рей брадбъри. Мисля, че четирилогията на Симънс би ти допаднала ;)
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
evgenidb
Мнения: 8
Регистрация: 22 юни 2007, 22:18
Местонахождение: София, Варна

Мнение от evgenidb »

Ако искаш нещо неангажиращо можеш да пробваш с поредицата "Артемис Фоул" на Оуън Куолфър. Чете се леко и е забавна. Ако не си виждал или чел за елфи ченгета и кентавър пред компютър там ще видиш.
And may the Force be with you!
И нека Силата да бъде с вас!
Гост

Мнение от Гост »

Приятелю,със същия успех можеш да пробваш с Тери Пратчет. Нещо от Светът на диска. Много забавни! И доста философия, ако си склонен да се замислиш...
Nuriko
Мнения: 27
Регистрация: 27 август 2008, 15:55

Мнение от Nuriko »

Ако искаш да е точно фентази задължително трябва да прочетеш поредиците на Тери Брукс за Шанара.
Danny
Мнения: 3
Регистрация: 26 май 2007, 12:03
Местонахождение: España

помогнете и на мен моля

Мнение от Danny »

Преди много време четох един роман в който се разказваше за търговец минаващ от свят в свят през портали(телепортирайки се).Ако някой е чел нещо подобно и ми каже името на романа ще съм му много задължен. Благодаря предварително. :)
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Не помня главния герой да е бил търговец, но май говориш за Светът на нивàта на Филип Хосе Фармър.
Danny
Мнения: 3
Регистрация: 26 май 2007, 12:03
Местонахождение: España

Мнение от Danny »

Не е "Светът на нивата". Романа започваше как момчето пътува с търговски керван и имаше нещо, че порталите се движат и може да се окайе че са в скала, че минават в някакъв свят и там го гонят той се крие при някакви контрабандисти и т.н. Чел съм го преди повече от 20 г. :?
Гост

Мнение от Гост »

"Път между световете" - Степан Вартанов, Фантастика 010 - "Орфия"
Danny
Мнения: 3
Регистрация: 26 май 2007, 12:03
Местонахождение: España

Мнение от Danny »

Много благодаря имаш една бира от мен :D
Brum

Мнение от Brum »

Наскоро прочетох едно фентъзи, хареса ми -"Демон, юда и магьосник", добро е. "Мечът на истината" също е много добра поредица, но следващите книги са по-интересни от първата в поредицата, поне аз така мисля.
TUISTERa

Мнение от TUISTERa »

С две ръце за Меча на Истината :) Вчера прочетох последната книга за втори път :) Да си припомня как свършва сагата. И хрониките на Амбър стават, ама там ми дойде на мен мнооого объркан света :)
Аватар
Thimotty
Мнения: 22
Регистрация: 08 май 2009, 23:44

Мнение от Thimotty »

Никой не е препоръчал Робърт Джордан, Дейвид Едингс или Реймънд Фийст?!?!?!
Препоръчвам да почнеш с Едингс - чете се много леко, изключително е приятен и страшно зарибяващ. Според мен оставя някакво леко "детско" чувство подобно на коментара на един приятел - "Вървях си по улицата и се чудих кого да изпепеля първи с огнена топка"
Фийст е малко по сериозен, далеч по изпипан и според мен с уникално неповторим стил. Едва ли някога ще харесаш някой герой повече от Джими Ръчицата, а след някой от главите с Пъг аз самия излизах да се поразходя по улиците....
Джордан го препоръчвам повече за hardcore читатели. Много сюжетни линии, много герои много приключения, много от всичко. Мнозина го критикуват, но за мен е най добрия. Хареса ли ти има опасност наистина да се научиш да хвърляш огнени топки!
dimension
Мнения: 3
Регистрация: 21 май 2010, 23:16
Местонахождение: Звезден пристан

Мнение от dimension »

Едингс е според мене за по-млади читатели.. Тука малко зависи и от възрастта :}.
Фийст е страхотен автор, и аз го препоръчвам с две ръце!
Лоис Макмастър Бюджолд също е лека и приятна за четене (:
Подкрепям и мнението за Тери Гудкайнд ^^v.
Гост

Мнение от Гост »

"Хрониките на Амбър". Преди нея четях само фантаскика, след нея и фентъзи
Аватар
Deem
Мнения: 14
Регистрация: 16 септември 2006, 15:14
Връзка:

Мнение от Deem »

Аз от скоро съм фен на Николай Теллалов , вече ми е любимия български писател на фентази и научна фантастика. В момента чета 10-9 до сега само "Диамантена ера" бях чел на подобна тематика (нано технолигии).. сопред мен това е близкото бъдеще на човечеството преди да тръгнем към зведите :)..
[img]http://img73.imageshack.us/img73/5108/userbarlj2.png[/img]
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости