Книгите могат ли да се свалят в TXT формат?

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
s2173

Книгите могат ли да се свалят в TXT формат?

Мнение от s2173 »

Не съм посещавал този сайт от близо месец, но свалям много книги оттук. Сега виждам, че мога да ги сваля само в FB2 и един друг формат, който даже не знам какъв е. Има ли начин да ги свалям като txt? FB2 са прекалено големи и тежки за отваряне, така че в противен случай ще трябва да ги конвертирам някак.
Гост

Мнение от Гост »

SFB си е именно текстов формат, досега си свалял именно него.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Последното обяснение формално е вярно, но не е особено коректно – по същата логика може да се каже, че HTML и RTF са текстови формати…
Повече ме обърка изказването, че FB2 са били прекалено големи и тежки… всъщност разликата в размерите на SFB и FB2-варианта на един и същ (средно голям) текст е около 2%. Като добавим и факта, че SFB е ориентиран към редакторите на текста, а FB2 – към крайните читатели, предпочитанията към SFB-то ми се струват още по-неясни. st2173, на какво четеш?
Гост

Мнение от Гост »

фб2 изглеждат доста по-големи, защото картинките са вътре в тях :)
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Може би трябва да се качи на сайта някаква програмка която да чисти SFB формата по подобие на конвертора на Mandor за конвертиране от SFB във FB2 формат.
Може и така да е, ...!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости