Архив на "Моята библиотека" във FB2 формат

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Архив на "Моята библиотека" във FB2 формат

Мнение от Mandor »

Архив от 01-Jan-2010 г.:Това е саморазархивиращ се 7z-архив. В него са включени 14800 произведения, текстов файл с пояснения, програма за копиране/подреждане на произведенията по автори и поредици и безплатен преносим четец за Windows (HaaliReader). Потребителите на Linux, PocketPC, Palm и други платформи знаят откъде да намерят четец за техните системи (ако все още нямат).

Новодобавени и редактирани текстове (хостинг от petrovich):Програма за подреждане на книгите по автори и поредици: Още копия на тези файлове – в темата на SecondShoe.
Последната промяна е направена от Mandor на 11. Мнението е било променяно 11 пъти.
Гост

Мнение от Гост »

това е страхотна идея,
дано да ти стане навик, да го правиш по-често :wink:

точно така структурирани съм ги искал нещата на компютъра си.
единствено ъия грозни имена на файлове вместо заглавия.

по тоя повод скалъпих една малка програмка да ги преименува файловете с имената от заглавията.
пуска се в директорията от където почва библиотеката или тя се задава като параметър.
за мене работи, ако някой има проблеми, сорса е на лице.

ХТТП://uploading.com/files/4XIB4Y5Y/zaglavator.zip.html
beertobeer
Мнения: 38
Регистрация: 26 декември 2008, 19:07

zaglavator

Мнение от beertobeer »

Да беще написал, че не става за Windows. И ако го беше качил на по-читаво място....
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

То пък щото е голям проблем, че си дръпнал 18 kb файл, който не ти върши работа. И какво му има на мястото където е качено? "Страхотен" дебют във форума!
Гост

Re: zaglavator

Мнение от Гост »

beertobeer написа:Да беще написал, че не става за Windows. И ако го беше качил на по-читаво място....
точно за виндовс си е, вероятно не за 9х
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Успокойте се, архивът от 1 юли ще включва и програма за подреждане/преименуване на текстовете.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Обновление от 01.07.2009 г. (в първата тема)
Гост

Мнение от Гост »

супер

малко пожелания за ренамер-а ако може

1. опция да включва само заглавието и поредността без "АВТОР - Р - " отпред, тях ги знам, нали файла е в съответната поддиректория.
2. възможност архивирането да става на ниво автор, а не на ниво файл, мусля че е по-удобно за преносими устройства.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Гост написа:1. опция да включва само заглавието и поредността без "АВТОР - Р - " отпред, тях ги знам, нали файла е в съответната поддиректория.
Ако намеря време, може и да го направя. Макар че не виждам какво толкова пречи. Нормалните четци не показват файловите имена, а метаинформацията от самия FB2-файл.
Гост написа:2. възможност архивирането да става на ниво автор, а не на ниво файл, мусля че е по-удобно за преносими устройства.
Ами не, това не е допустимо. Според спецификацията компресираните FB2-файлове трябва да съдържат само един файл, а не група, като името на FB2-файла трябва да съвпада с името на архива. Никой четец не поддържа повече от един FB2-файл в архив (или поне аз не знам такъв).
Гост

Мнение от Гост »

Mandor написа:
Гост написа:1. опция да включва само заглавието и поредността без "АВТОР - Р - " отпред, тях ги знам, нали файла е в съответната поддиректория.
Ако намеря време, може и да го направя. Макар че не виждам какво толкова пречи. Нормалните четци не показват файловите имена, а метаинформацията от самия FB2-файл.

за четците да, но директориите стават доста по-прегледни, пък аз обикновенно си щъкам из директорията като избирам какво да чета, не през четеца, щото така ми е по-удобно.
Гост написа:2. възможност архивирането да става на ниво автор, а не на ниво файл, мусля че е по-удобно за преносими устройства.
Ами не, това не е допустимо. Според спецификацията компресираните FB2-файлове трябва да съдържат само един файл, а не група, като името на FB2-файла трябва да съвпада с името на архива. Никой четец не поддържа повече от един FB2-файл в архив (или поне аз не знам такъв).
това него знаех, AlReader и за PC и за PPC го поддържа, но щом не е стандартно .... :-(
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Гост написа:това не го знаех, AlReader и за PC и за PPC го поддържа, но щом не е стандартно .... :-(
Ползвам AlReader само на PPC, но не знаех, че има такива нестандартни "екстри"... :?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Обновяване на FB2-архива от 01-Sep-2009 - в първата тема.
Гост

Мнение от Гост »

може ли и някъде където не е охкюв извън бг?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Гост
Два въпроса:
- Кой да може и какво по-точно?
- Какво означава "охкюв"?
Асен
Мнения: 19
Регистрация: 13 юли 2007, 23:27

Мнение от Асен »

Може да направите огледало в http://megaupload.com. Там файловете не ги трият никога, ако си с регистрация, дори да е неплатена. А в тоя Транзит се запазват само 5 дни, което е много малко.
Аватар
noemis
Мнения: 31
Регистрация: 13 май 2008, 11:43

Мнение от noemis »

Асен написа:Може да направите огледало в http://megaupload.com. Там файловете не ги трият никога, ако си с регистрация, дори да е неплатена. А в тоя Транзит се запазват само 5 дни, което е много малко.
Така е, в Транзита вече изписва "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН".
jovchev
Мнения: 13
Регистрация: 30 август 2009, 21:10

Мнение от jovchev »

Може би не е лощо да се използва и торрент. Тракери бол
yasen
Мнения: 1
Регистрация: 30 септември 2009, 14:08

Мнение от yasen »

Може ли някой да качи последния архив от септември. Може и на лично съобщение, благодаря.
Още един гост

Мнение от Още един гост »

И аз ще съм благодарен за линк към този архив, че имам някакви .zip-ове отпреди години
Аватар
noemis
Мнения: 31
Регистрация: 13 май 2008, 11:43

Мнение от noemis »

Още един гост написа:И аз ще съм благодарен за линк към този архив, че имам някакви .zip-ове отпреди години
И аз се присъединявам към тази молба.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Обновяване на FB2-архива от 01-Nov-2009 - в първата тема.
Най-вероятно това ще бъде последният FB2-архив от този вид.
Iskra
Мнения: 2
Регистрация: 07 май 2009, 17:44

Мнение от Iskra »

Много съм благодарна за ликнка към архива- това спести много време откъм трансфериране и конвертиране, а чувството, че имам винаги под ръка такава богата портативна библиотека е страхотно. Благодаря!
Гост2

Мнение от Гост2 »

Мандор, наистина ли преставаш да правиш архив на библиотеката? Няма ли някакъв начин и в бъдеще да бъде достъпна?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Гост2
Съвсем скоро в сайта ще се появи (да се надяваме :wink:) възможност за директно сваляне в FB2-формат. При това положение наличието на отделен FB2-архив малко се обезсмисля… Разбира се, това не е окончателно решение, затова и написах „най-вероятно“…
Гост

Мнение от Гост »

не се обезсмисля, позволява периодично обновяване на офлайн версията
Аватар
noemis
Мнения: 31
Регистрация: 13 май 2008, 11:43

Мнение от noemis »

Гост написа:не се обезсмисля, позволява периодично обновяване на офлайн версията
Така е, но ако тази функционалност е възможно да се добави и в статичната версия (която може да се сваля свободно) на "Моята библиотека", тогава наистина наличието на отделен FB2-архив ще се обезмисли.
Последната и единствена промяна е направена от noemis на 18 ноември 2009, 23:51.
Гост

Мнение от Гост »

ако/когато я има в статичната версия
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Обновяване на FB2-архива от 01-Jan-2010 – в първата тема.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Новодобавени и обновени текстове през януари, 2010 – в първата тема.
Гост

Мнение от Гост »

мандор, извинявай, можеш ли да сложиш някъде програмата дето ги разхвърля текстовете по автори?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости