За писането на кирилица

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

За писането на кирилица

Мнение от GeOrg »

Идеята ми е следната: Няма ли начин да се добави бутон във редактора на форума, с който да се трансформира писаното на латиница(чатица :evil: ) в кирилица за да нямат оправдание хората които пишат по този начин постовете си. Лично на мене ми е много неприятно да се мъча да чета такъв пост и да съобразявам за какво иде реч.
На скоро въведаха някакви правила за изписването на български текстове с латински букви(нали влизаме в Европа), но както виждам никой не ги спазва всеки пише както се сети и е свикнал. Та не би ли могло да се направи нещо такова все пак сме българи, всички останали народи на родния си език пишат с азбуките си, само ние изнамерихме тази проклета чатица. Вижте руснаци, израелци, араби дори китайци пишат на латинаица само когато пишат на англииски или друг западно европейски език. Само ние ли сме изключение :roll: , уникати в целия свят :?: :!:
ПП *** Сега се сещам, че такова нещо има в abv.bg поща. Там може да пишеш на кирилица и да транслираш текста в латиница с натискане на бутон. Ползвал съм го веднъж и работи. Обратното не е ли възможно? Поне като се транслира според правилата, да се стряскат от мишмаша които се получава, и сами се помъчат да оправят писанията си, ако желаят нормалните българи да ги разбират. Ако не то по добре да пишат на англииски, най-малкото е по коректно.
Последната промяна е направена от GeOrg на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Може и така да е, ...!
Mike
Мнения: 34
Регистрация: 29 юли 2006, 10:34

Re: :!:За писането на кирилица:!:

Мнение от Mike »

в други форуми има наложени правила за кирилица
ако някой няма кирилица и пише на латинеца админа или модератора има право да му преведе поста
но мисля че нашия админ си има достатъчно друга работа а за модератори-не знам дали има назначени хора
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: :!:За писането на кирилица:!:

Мнение от Борислав »

GeOrg написа:Няма ли начин да се добави бутон във редактора на форума, с който да се трансформира писаното на латиница(чатица :evil: ) в кирилица
В началото мислех да сложа нещо подобно, но все го отлагах. Един приятел е написал много хубава програма специално за тази цел, някои от вас може и да са посещавали сайта http://www.2cyr.com, където тя се използва.
5ko
Мнения: 2
Регистрация: 04 януари 2006, 10:49
Връзка:

Re: :!:За писането на кирилица:!:

Мнение от 5ko »

Благодаря за "приятел" :-)

Ако ти се занимава, ей това може да свърши работа.

Петко
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: :!:За писането на кирилица:!:

Мнение от Борислав »

Петко написа:Ако ти се занимава, ей това може да свърши работа.
Благодаря! Очаквай картичка от Бон. ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости