Четене на книги от mp4 player

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Живко

Четене на книги от mp4 player

Мнение от Живко »

Имам mp4 плейър Nippon, вярно че е боклук, но искам да го използвам за да чета на него книги, но какво се получава - когато кача txt файл на кирилица, излизат йероглифи, какво ли не правих, и го конвертирах не става и не става. Ако някой има идея как да се четат книги от плейъра, моля да помогне. Той чете само txt формат.
Гост

Мнение от Гост »

Първо и основно , пробвай да смениш езика на устройството на РУСКИ , имам дива плеър , и като изключим недомислиците на програмистите /примерно, че няма фулскрийн и не запомня докъде е стигнал човек/ се справя доста добре , НО само когато е на руски интерфейса, ако е английски - йероглифи :)
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Значи пробвай с Wordpad да го отвориш файла, и само да дадеш едно Save, ако не стане с това си изтегли AbiWord и пробвай всички инкодинги, все един трябва да бачка.
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
Живко

Благодарности

Мнение от Живко »

Благодаря на всички които ми писаха за решаването на проблема!!! :D :D :D
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Re: Благодарности

Мнение от Hawthorne »

Живко написа:Благодаря на всички които ми писаха за решаването на проблема!!! :D :D :D
Дано да сме ти помогнали ;)
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
фенка на читанката

Мнение от фенка на читанката »

Аз го сменям на уникод, а не анси , защото моя мп4 не чете други текстови файлове и също излиза на маймунки. Когато дадеш "сейв аз" сменяш формата на текста и все някой ще пасне /както каза някой преди мен/.
аз моето устройство дори не знам каква фирма е :lol: но със сигурност е куче марка...
Гадното при мен е, че като го сваля файла, за да си чета в леглото с мп4-то има прекалено много излишни йероглифи, който ноутпад не ги чете, а излизат някакви квадратчета. Както и да е, не пречи да ги трия, ма книжките обикновено са дълги, а на мен ми писва да цъкам и квадратите дразнят при четене.
Но както и да е, важното е, че има въобще място като това, където да си теглим хубави книжлета. : )
ahmatova

проблем с тхт файловете на diva fx 72

Мнение от ahmatova »

Здравейте. Аз искам да попитам как мога да оформя тхт файловете на моя плеър за да ги чете целите.Защото стига до средата на изречението, губи останалото и на следващия ред започва ново. Благодаря предварително.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости