проблем със скенера

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Шанара

проблем със скенера

Мнение от Шанара »

Не знам дали тук е павилното място да пиша, но вече съм на прага наотчаянието. Купих си скенер, но когато сканирам страницата и после копирам текста върху Word ми се появяват някакви неразбираеми писания. Ако текста обаче е на английски си става перфектно.

Някой има ли предложение каква може да е причината за това и как мога да го оправя.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: проблем със скенера

Мнение от SecondShoe »

Предполагам, че ползваш "лоша" версия на Файн Рийдър, макар изобщо да не си споменал с каква програма разпознаваш текста. Трябва да дадеш по-подробна информация за действията си!
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Прилича ми на проблем с encoding. Ако това не ти говори нищо, опитай да научиш повече за кодовите таблици - има много писано из нета. Експортирай във UTF или 1251 и няма да имаш проблеми. Опитай да отвориш txt-то в друга програма, напр. EditPad Lite и там да пробваш различни енкодинги, за да установиш дали там ти е проблема.

За съжаление има известно количество знания, които човек трябва да придобие, за да се справя успешно с кирилицата... Отчаянието не помага. Иска се четене и проучване на проблема. Всичко ще е наред. Скенерът гледа само картинки. За него езикът няма значение.
KingoftheROAD

Мнение от KingoftheROAD »

Може проблема да в шрифтовете. Не всички шрифтове са кирилишки. Пробвай с няколко кирлишки шрифта, и енкодинга. Лоша версия на FineReader няма. Нещата се свеждат до настойка и конфигурация.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Ти случайно забеляза ли, че съм сложил "лоша" в кавички?
KingoftheROAD

Мнение от KingoftheROAD »

SecondShoe написа:Ти случайно забеляза ли, че съм сложил "лоша" в кавички?
Извинявай, не исках да те обидя а да помогна.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости