Шогун ?

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Шогун ?

Мнение от MikoBG »

Някой има ли книгата? Кювлиев ми подаде книга първа и първите 200 страници от втората. Редактирани са, но не мога да завърша - нямам оргинала! Ако някой я има и желае да сканира оставащите около 400-450 /предполагам/ страници, ще можем да добавим това изключително хубаво произведение тук.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Аз имам и двата тома, но за съжаление нямам на какво да я сканирам. На 21 се прибирам в Пловдив и ще опитам да я сканирам в някой клуб, но нищо не обещавам ако излезе много скъпо, че парите ми трябват за подаръци. Моето издание е на "Народна култура" 1991, преводач Жечка Георгиева. Моля дай точната страница от която трябва да се сканира.
Може и така да е, ...!
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Мнение от MikoBG »

ДЖЕЙМС КЛАВЕЛ ШОГУН
ВТОРА ЧАСТ
ДФ «Народна култура»
Рецензент Жени Божилова
Второ издание
Редактор Людмила Харманджиева ..............
Дадена за набор декември 1990 с.
Подписана за печат април 1991 г
Нямам информация за преводач!

Готово е до страница 200 включително

копирам последните 2-3 реда :
" - А молбата на Торанага не е ли заповед?
- Зависи, лоцмане, от това кой сте, какъв сте и каква е силата на вашата вяра. - Алвито кимна към книга-"
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Цитата при мене е последните два реда на 201 страница!
Дадена за набор януари 1991
Излязла от печат юли 1991
Рецензента е същия, всички останали данни отговарят мисля няма да има проблем. Ще направя всичко по силите си да я сканирам.
Може и така да е, ...!
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Само да ви кажа, че имам първото издание на „Народна култура“ от 1983, което е цяла книга (не е разбито на два тома). Другите данни съвпадат: редактор, рецензент и т.н. Преводач е Жечка Георгиева. Ако ви трябва едно рамо, само свирнете… :wink:
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Мнение от MikoBG »

Може и да стане. Само да не оцапаме нещата!!! :? Първата част бе качета от Кювлиев, но и аз и Борислав я имаме, а това което съм направил по втората част, не мога да кача тук - не е обявена за работа в екип и нямам директен достъп до /libd/to-do/ на сървъра. Но задължително трябва да се направи проверка за идентичност! Предложете къде и как да кача първите 200 страници от втората част и ако е необходимо цялата 1 част. Аз чакам повече от 7-8 месеца за да си дочета книгата, та така че ....... :oops: :D
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Boman написа:Само да ви кажа, че имам първото издание на „Народна култура“ от 1983, което е цяла книга (не е разбито на два тома). Другите данни съвпадат: редактор, рецензент и т.н. Преводач е Жечка Георгиева. Ако ви трябва едно рамо, само свирнете… :wink:
Ако имаш скенер защо не започнеш да я сканираш, разликата в изданията е единствено във времето на издаване и във формата на самата книга(по-голяма е за да се събере цялото произведение в един том). Сигурен съм защото съм виждал и двете издания. Предлагам това, защото аз нямам скенер и ще се наложи да ползвам от някой клуб по празниците, а това води след себе си много условности. Предполагам лесно ще намериш по средата на глава четиридесет и четвърта цитирания текст.
Може и така да е, ...!
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Текста съвпада. При мен е на 448 стр. от еднотомното издание. Всичко изглежда същото. Книгата свършва на 696 стр. После има 7 стр. послеслов озаглавен: „Островът и неговите загадки“. Очаквайте целия остатък за редактиране до ден-два.
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

@Boman
Супер! Редакцията от мене, пиши ми на имейла когато си готов. Надявам до Нова Година най-късно да е качена на сайта
Може и така да е, ...!
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Мнение от MikoBG »

GeOrg написа:@Boman
Супер! Редакцията от мене, пиши ми на имейла когато си готов. Надявам до Нова Година най-късно да е качена на сайта
На 21 пътувам и не мога да мога да участвам. Искам преди това да кача накъде всички готови текстове. Трябва и малко да се редактират за SFB-формата. Къде да ги пратя?
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

MikoBG написа: На 21 пътувам и не мога да мога да участвам. Искам преди това да кача накъде всички готови текстове. Трябва и малко да се редактират за SFB-формата. Къде да ги пратя?
Имаш ЛС!
Може и така да е, ...!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости