Таблици вместо списъци

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Таблици вместо списъци

Мнение от Борислав »

Реших да добавя алтернативно представяне на данните в списъчните страници - таблици вместо обикновен списък. Засега е променена само страницата с историята. Можете да видите как изглежда.

Ще добавя нова опция при настройките: Показване на списъците: [Обикновено|Таблица]. Кое от двете да бъде по подразбиране? Или с други думи, кое ще изберете?

Приемам предложения и за името на опцията.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Малко по-прегледно ми се вижда, така че съм за таблицата.
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

За мен таблицата изглежда по-добре, защото е хоризонтално подравнена. Може ли датата да се събере на един ред, защото колоната не я побира и я виждам прехвърлена на два реда или само при мен е така?
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

table

Мнение от ivand58 »

Ами да, не е зле. Даже ми напомня на една от първте библиотеки --- пак беше на таблица ;-)
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Таблицата е по-добре. Като стана въпрос за прегледност ще е много хубаво ако има и някакви опции за големината на шрифта. Да се направи някакъв вариант с по-малки букви, който да може да се избира от опциите и да се ползва от хората, които нямат проблеми със зрението. Аз съм с 1280х768 и всички букви ми изглеждат огромни, представям си как е при хората с по-стари монитори на 1024х768 или 800х600.
Варианта да се смаляват от настройките на браузъра не става защото се разваля цялостния дизайн и не изглежда добре, а и трябва да се прави всеки път като отвориш страницата, което е неудобно.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Boman написа:Може ли датата да се събере на един ред, защото колоната не я побира и я виждам прехвърлена на два реда или само при мен е така?
Що за браузър го прави това? В датата няма интервали и обикновено не би трябвало да се пренася, независимо от ширината на прозореца.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:ще е много хубаво ако има и някакви опции за големината на шрифта. ...
Варианта да се смаляват от настройките на браузъра не става защото се разваля цялостния дизайн и не изглежда добре, а и трябва да се прави всеки път като отвориш страницата, което е неудобно.
Не разбирам какъв е проблема да се променят настройките на браузъра. Точно затова никъде не съм задавал големина на шрифта - всеки избира каквато големина си иска.

Я направи една снимка, за да го видя тоя развален дизайн. ;-)
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Когато дължината на заглавието или автора е по-дълго, текстът се пренася на два реда. При IE (Maxthon и т.н.) и Opera - датата също се пренася на два реда. С Firefox датата си стои на един ред. Ако искате всичко да е на един ред - удряте един-два "-" (или "Ctrl" + "-") и така.
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Борислав: В датата няма интервали и обикновено не би трябвало да се пренася, независимо от ширината на прозореца.
Форматът излиза при мен YYYY-mm-dd. Както nlr каза, само Firefox го събира на един ред. IE7 и Opera го слагат на два. Не им стига място за последните две цифри (dd).
nlr: Ако искате всичко да е на един ред - удряте един-два "-" (или "Ctrl" + "-")
Независимо дали намалявам размера с Ctrl+-, прозореца се свива пропорционално, така че датата излиза пак на два реда.
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Boman написа:Форматът излиза при мен YYYY-mm-dd. Както nlr каза, само Firefox го събира на един ред. IE7 и Opera го слагат на два. Не им стига място за последните две цифри (dd).
Добавих

Код: Избиране на всичко

white-space: nowrap
към датата. Нямам нито ИЕ, Нито Опера, така че не мога да го пробвам.
Гост

Мнение от Гост »

в добавените произведения е станало на 1 ред, в подготвяните още е на два

а иконките пред добавените произведения къде са?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:а иконките пред добавените произведения къде са?
Иконките се добавят чрез CSS (пример за роман):
  • в списъчен режим чрез: li.novel { list-style-image: url('/libd/img/main/novel.png'); }
  • в табличен режим чрез: span.novel:before { content: url('/libd/img/main/novel.png'); }
Щом не ги виждаш в таблицата, значи браузъра ти не поддържа ELEMENT.CLASS:before.
Гост

Мнение от Гост »

ами не знам, в таблицата с подготвяните произведения, иконите се виждат, в таблица с новодобавените, не
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости