Елекронен четец,моля за съвет.

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
pitta1

Елекронен четец,моля за съвет.

Мнение от pitta1 »

Здравейте! Някой има ли мнение за тези модели?Ще съм благодарна ако ми помогнете да избера.Никога не съм ползвала четец и ми е трудно да реша.

Onyx BOOX Monte Cristo 4 eBook Reader
Onyx Boox Ebook Reader, C67ML Carta+ 6 Inches
Sony PRS-T2 6" Touchscreen-Digital

Ако имате и други предложения,моля споделете!
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Елекронен четец,моля за съвет.

Мнение от zl_tsanev »

Onyx Boox Monte Cristo 4.
Ф р а к с

Re: Елекронен четец,моля за съвет.

Мнение от Ф р а к с »

Категорично Onyx Boox Ebook Reader, C67ML Carta+! В Monte Cristo 4 размерът на екрана, подсветката и операционната система са същите. Добавили са метален заден капак и защитно стъкло, от които няма особена полза при използване на калъф с корица. За сметка на това са преместили бутоните за хардуерно прелистване отстрани, което е безкрайно неудобно. И са премахнали централния бутон, със задържането на който при C67ML се включва подсветката. Т.е. ако се събуди човек през нощта и реши да чете, вече не може да включи подсветката само с напипване, а трябва да светне лампата, да влезе в съответното меню и от там да включва осветяването на екрана на четеца. Зная, че има алтернативни решения - примерно Cool Reader да се настрои така, че с плъзгане на пръст по ръба на екрана да се включва и увеличава/намалява силата на светлината, но това също е неудобно, защото често се случва човек да включи осветление през деня, когато не му е нужно. Като вземем предвид и разликата в цената - +$50 за Monte Cristo 4 - изборът е ясен.
pitta1

Re: Елекронен четец,моля за съвет.

Мнение от pitta1 »

Благодаря за отговорите!Както разбирам,между двата модела няма голяма разлика.Има още едим модел за който искам да попитам за мнение.

Onyx Boox Ebook, Poke ebook Reader 6 Inches E-Reader 1G/8G 300 PPI WiFi e-Ink Flexible TOU-ch Carta Screen Digital Notepad Android 6Inch Front Light E-Book Reading Tablet.

Пиша заглавието както е описан модела.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости