Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Fabiven.BG
Мнения: 22
Регистрация: 05 юли 2017, 18:46

Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Fabiven.BG »

Искам първо да се извиня ако случайно вече има такова заглавия, но в предвид това което търся съм сигурен, че няма нищо по темата.
Въпросът ми е следният. -Имам непубликуван полуготов фентъзи роман, който няма материален вариант ( в смисъл не е издаден на бял свят ), не е от известен автор, писан е от мен и не е издаден ( поради всякаква неопитност в книгоиздаването )
Бих искал да издам в електронен вариант в "Моята Библиотека" и той да бъде част също като останалите произведения...
Та тук ме довежда и до вторият въпрос - Това изобщо възможно ли е ? / В смисъл в сайтът позволено ли е да се публикуват не издадени книги от непознати ( неизвестни ) автори?
( Знам че има във форума - специална отделна страница озаглавена : Авторски текстове, но искам това да бъде публикувано като книга също, като останалите които виждаме в категория - Нови книги :) ).

-Ако отговорът е ДА. -Какви са стъпките за това? Ако го имам вече написан на компютъра си. Благодаря предварително
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от notman »

Възможно е и е редовна практика тук.

Първата ти стъпка е да качиш набрания текст на произведението в работното ателие и да отвориш нов запис за него.
Втората ти стъпка е да се заемеш с привеждането на текста към формата, който „Моята библиотека“ е възприела за стандартен за публикуването на произведения, или да се надяваш някой доброволец да свърши тази работа вместо теб.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от pechkov »

В този случай поредността на "стъпките" ще е малко по-различна.

1. Довършваш полуготовия роман.
2. Някой по-напреднал писач удря едно рамо, преглежда текста, и дава съвети как да подобриш изразните средства, ако е необходимо.
3. Прави се проверка за грешки, и се коригират, ако има такива.
4. Форматира се текста в SFB формат, за да е възможно да бъде добавен в библиотеката.
5. Някой с дизайнерски умения прави подходяща корица за романа.
6. Качва се текста и корицата в работното ателие с коментар "от автора".
7. … нататък вече работата е на отговорните лица, за да бъде качено произведението в библиотеката.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Fabiven.BG
Мнения: 22
Регистрация: 05 юли 2017, 18:46

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Fabiven.BG »

Искам да попитам още дали може да се прибавят към текста и авторски цветни изображения ?
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Еми »

Може. Архивират се с текста (в папка) във формат jpg - за цветно и png за ч/б.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Еми »

Забравих да ти подскажа - името на картинката се отбелязва в текста с табулация, {img:kartinka.jpg}
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Гост

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Гост »

Здравейте,
аз пък също имам питане относно качването на книги.
Имам доста интерсни заглавия в нас, но нито имам скенер, нито знам как след това да обработя файла.
Възможно ли е да снимам с телефон страниците и да пратя на човек,който ще може да качи в е-вариант ?
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Еми »

Аз обработвам сканирани страници, но не и с лошо качество. Това си е чисто наказание както за сглобяване, така и за разпознаване. А досега срещите ми със снимани с фотоапарат са просто трагични. Освен това и скенер да имаш, ако не сканираш както трябва, пак не бих се заела. Прочети това: https://pechkov.chitanka.info/scanning/
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Мартинбг
Мнения: 1
Регистрация: 23 декември 2018, 00:06

Re: Качване на книга - Помощ имам въпрос !!!!

Мнение от Мартинбг »

Здравейте, току що публикувах първата си електронна книга в Амазон. Всъщност още е в режим
на публикуване, явно трябва да бъде одобрена от сайта. Искам да попитам дали мога същата
книга да я публикувам и в други сайтове, като например Payhip.com, Blurb.com, www.lulu.com/
и прочее? Това ще противоречи ли на политиката на Амазон за издаване на електронни книги?
Благодаря предварително!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости